Креслення 12 по кресленню. Практичні та графічні роботи з креслення

Ескізи деталей складальної одиниці

Мета заняття: вивчити правила виконання складальних креслень; оформлення складальних

креслень та специфікацій.

Той, хто навчається, повинен:

Виготовлення складального креслення передує робота з ескізування кожної деталі, що входить у складальну одиницю, ескізи на стандартні вироби не роблять.

При виготовленні ескізів для складальних креслень особливу увагуслід звернути на поверхні, що стикаються, щоб їх розміри не розходилися.

Для швидкого безпомилкового складання складальних креслень необхідно знати умовності та спрощення:

  • Всі зображення на складальних кресленнях розташовуються у проекційному зв'язку;
  • Суміжні перерізи деталей на складальному кресленні штрихуються в протилежний бік під кутом 450;
  • Такі деталі, як болти, гвинти, шпинделі, гайки, шарикопідшипники, шайби зображуються в поздовжніх розрізах перетнутими;
  • Крани трубопроводів зображуються відкритими, а вентиля закритими.
  • Якщо моховики, рукоятки на якій або проекції закривають собою конструктивні особливостівироби, вони викреслюються окремо на вільному місціаркуша з пояснювальним написом на кшталт «А», а відповідної проекції робиться напис «Моховик знятий».
  • Позиції деталей проставляються на полицях ліній – виносок, які від зображень складових частин;
  • На складальних кресленнях вказуються габаритні розміри, настановні та приєднувальні, а також необхідні довідкові розміри;
  • Відповідно до ГОСТ 2.108 – 68 специфікація складається на окремих листахза певною формою на аркуші формату А4.

Контрольні питання:

  1. Що таке специфікація?
  2. Які розміри вказують на складальних кресленнях?
    Графічна робота №13, 14

Деталювання складального креслення

Мета завдання: отримати навички читання складальних креслень та складання робітників

креслень деталей по складальному кресленню.

Той, хто навчається, повинен:

Вказівки щодо виконання роботи:

Креслення деталей виконують на окремих аркушах креслярського паперу стандартного формату. Стандартні деталі деталі не підлягають. На одному з креслень деталей, крім ортогональних проекцій, викреслюється аксонометрична проекція деталі.

Деталюванням називається розробка та виконання креслень деталей по складальному кресленню. За допомогою опису складальної одиниці та специфікації прочитати складальний креслення, тобто з'ясувати пристрій та принцип роботи складальної одиниці, з яких деталей і в якій кількості складається збирання, способи з'єднання деталей між собою. Для отримання повного уявлення про геометричну форму кожної деталі потрібно пам'ятати про проекційний зв'язок, пам'ятати, що кожна деталь на всіх зображеннях має однакову самостійну штрихування. Необхідно встановити, які зображення будуть дані на кресленні та визначити положення площин для розрізів та перерізів. Рекомендується, перш за все, почати креслити робоче креслення деталі, попередньо виконавши ескіз цієї деталі.

Прочитавши складальне креслення, слідує:

1. Визначити та вибрати кількість видів, розрізів, перерізів для кожної деталі:

2. Розташувати деталь на кресленні відповідно до її заготівлі при обробці, ливарні деталі – відповідно до положення у виробі.

3. Визначити за складальним кресленням розміри, розміри необхідні виконання креслення деталей.

4. перекреслити деталі з ескізу на креслення, заздалегідь вибравши формат аркуша і продумавши композиційне розташування зображення.

Заповнити основний напис

5. Накреслити складальне креслення на лист А2, оформити відповідно до ГОСТу.

6. Заповнити специфікацію

варіанти завдань

Контрольні питання:

1. Що таке деталування?

Що таке складальна одиниця?

Робочий зошит

Введення у предмет креслення

Історія виникнення графічних способів зображень та креслення

Креслення на Русі виготовляли «креслярі», згадку про які можна знайти в «Пушкарському наказі» Івана ІV.

Інші зображення - креслення-малюнки, являли собою вид на споруду «з висоти пташиного польоту»

Наприкінці 12 ст. в Росії вводяться масштабні зображення та проставляються розміри. У 18 столітті російські креслярі та сам цар Петро І виконували креслення методом прямокутних проекцій (засновником методу є французький математик та інженер Гаспар Монж). За наказом Петра І викладання креслення було запроваджено у всіх технічних навчальних закладах.

Вся історія розвитку креслення нерозривно пов'язані з технічним прогресом. В даний час креслення стало основним документом ділового спілкуванняу науці, техніці, виробництві, дизайні, будівництві.

Створити та перевірити машинне креслення неможливо, не знаючи основ графічної мови. З якими ви познайомитеся, вивчаючи предмет «Креслення»

Різновиди графічних зображень

Завдання:підпишіть назви зображень.

Поняття про ГОСТи. Формати. Рамка. Лінії креслення.

Завдання 1

Графічна робота №1

«Формати. Рамка. Лінії креслення»

Приклади виконання роботи

Тестові завдання до графічної роботи №1



Варіант №1.

1. Яке позначення ГОСТу має формат розміром 210x297:

а) А1; б) А2; в) А4?

2. Чому дорівнює товщина штрихпунктирної лінії, якщо на кресленні суцільна основна товста лінія дорівнює 0.8 мм:

а) 1 мм: б) 0.8 мм: в) 0.3 мм?

______________________________________________________________

Варіант №2.

Виберіть та підкресліть правильні відповіді на запитання.

1. Де креслення розташовується основний напис:

а) у лівому нижньому кутку; б) у правому нижньому кутку; в) у правому верхньому кутку?

2. На яку величину повинні виступати за контур зображення осьові та центрові лінії:

а) 3...5 мм; б) 5...10 мм4 в) 10...15 мм?

Варіант №3.

Виберіть та підкресліть правильні відповіді на запитання.

1. Яке розташування формату А4 допускається ГОСТом:

А) вертикальне; б) горизонтальне; в) вертикальне та горизонтальне?

2. . Чому дорівнює товщина суцільної тонкої лінії, якщо на кресленні суцільна основна товста лінія дорівнює 1 мм:

а) 0.3 мм: б) 0.8 мм: в) 0.5 мм?

Варіант №4.

Виберіть та підкресліть правильні відповіді на запитання.

1. На якій відстані від країв листа проводять рамку креслення:

а) зліва, зверху, праворуч та знизу – по 5 мм; б) зліва, зверху та знизу – по 10 мм, праворуч – 25 мм; в) зліва – 20 мм, зверху, праворуч та знизу – по 5 мм?

2. Яким типом лінії виконуються осьові та центрові лінії на кресленнях:

а) суцільною тонкою лінією; б) штрихпунктирною лінією; в) штриховою лінією?

Варіант №5.

Виберіть та підкресліть правильні відповіді на запитання.

1. Які розміри за ГОСТом має формат А4:

а) 297×210 мм; б) 297×420 мм; в) 594×841 мм?

2. Залежно від якої лінії вибираються товщини ліній креслення:

а) штрихпунктирної лінії; б) суцільної тонкої лінії; в) суцільний основний товстої лінії?

Шрифти (ГОСТ 2304-81)



Типи шрифтів:

Розміри шрифтів:

Практичні завдання:

Розрахунки параметрів креслярських шрифтів

Тестові завдання

Варіант №1.

Виберіть та підкресліть правильні відповіді на запитання.

Яка величина приймається за розмір шрифту:

а) висота малої літери; б) висота великої літери; в) висота проміжків між рядками?

Варіант №2.

Виберіть та підкресліть правильні відповіді на запитання.

Чому дорівнює висота великої літери рифта №5:

а) 10 мм; б) 7 мм; в) 5 мм; г) 3,5 мм?

Варіант №3.

Виберіть та підкресліть правильні відповіді на запитання.

Чому дорівнює висота малих літер, що мають елементи, що виступають в, д, б, р, ф:

а) висоті великої літери; б) висоті малої літери; в) більше висоти великої літери?

Варіант №4.

Виберіть та підкресліть правильні відповіді на запитання.

Чи відрізняються за написанням великі та малі літери А, Е, Т, Г, І:

а) різняться; б) не різняться; в) різняться у написанні окремих елементів?

Варіант №5.

Виберіть та підкресліть правильні відповіді на запитання.

Чому відповідає висота цифр креслярського шрифту:

а) висоті малої літери; б) висоті великої літери; в) половині висоти великої літери?

Графічна робота №2

«Креслення плоскої деталі»

Картки – завдання

1 варіант

2 варіант

3 варіант

4 варіант

Геометричні побудови

Розподіл кола на 5 та 10 частин

Розподіл кола на 4 та 8 частин

Розподіл кола на 3, 6 та 12 частин

Розподіл відрізка на 9 частин

Закріплення матеріалу

Практична робота:

За цими видами збудуйте третій. Масштаб 1:1

Варіант №1

Варіант №2

Варіант №3

Варіант №4

Закріплення матеріалу

Напишіть відповіді у робочому зошиті:

Варіант №1

Варіант №2

Практична робота №3

«Моделювання за кресленням».

Вказівки до роботи

Для виготовлення моделі з картону спочатку виріжте її заготовку. Розміри заготовки визначте на зображенні деталі (рис.58). Намітьте (окресліть) вирізи. Обріжте їх за окресленим контуром. Видаліть вирізані частини та вигніть по кресленню модель. Щоб картон після згинання не розпрямлявся, у місці вигину прокресліть з зовнішньої сторонилінії якимось гострим предметом.

Дріт для моделювання необхідно використовувати м'яку, довільну довжину (10 – 20 мм).

Закріплення матеріалу

Варіант №1 Варіант №2

Закріплення матеріалу

У робочому зошиті виконати креслення деталі в 3-х видах. Нанести розміри.

Варіант №3 Варіант №4

Закріплення матеріалу

Робота за картками

Закріплення матеріалу

Використовуючи кольорові олівці, виконайте завдання картки.

Сума (нарощування)

Відсікання

Завдання на закріплення

Овал -

Алгоритм побудови овалу

1. Побудуємо ізометричну проекцію квадрата – ромб ABCD

2. Позначимо точки перетину кола із квадратом 1 2 3 4

3. З вершини ромба (D) проводимо пряму до 4 (3). Отримаємо відрізок D4, який дорівнюватиме радіусу дуги R.

4. Проведемо дугу, яка з'єднає точки 3 та 4.

5. При перетині відрізка В2 та АС отримаємо точку О1.

При перетині відрізка D4 та АС отримаємо точку О2.

6. З отриманих центрів О1 та О2 проведемо дуги R1, які з'єднають точки 2 та 3, 4 та 1.

Закріплення матеріалу

Виконайте технічний малюнок деталі, два види якої наведено на рис. 62

Графічна робота №9

Ескіз деталі та технічний малюнок

1. Що називається ескізом?

Закріплення матеріалу

Завдання для вправ

Практична робота №7

«Читання креслень»

Графічний диктант

«Креслення та технічний малюнок деталі за словесним описом»

Варіант №1

Корпусявляє собою поєднання двох паралелепіпедів, з яких менший поставлений великою основою в центрі верхньої основи іншого паралелепіпеда. Через центри паралелепіпедів вертикально проходить наскрізний східчастий отвір.

Загальна висота деталі – 30 мм.

Висота нижнього паралелепіпеда 10 мм, довжина 70 мм, ширина 50 мм.

Другий паралелепіпед має довжину 50 мм, ширину 40 мм.

Діаметр нижнього ступеня отвору 35 мм; висота 10 мм; діаметр другого ступеня 20 мм.

Примітка:

Варіант №2

Опораявляє собою прямокутний паралелепіпед, до лівої (найменшої) грані якого приєднаний напівциліндр, що має з паралелепіпедом загальну нижню основу. По центру верхньої (найбільшої) грані паралелепіпеда, вздовж її довгої сторони, проходить паз призматичної форми. В основі деталі знаходиться наскрізний отвірпризматичної форми. Його вісь збігається у вигляді зверху з віссю паза.

Висота паралелепіпеда 30 мм, довжина 65 мм, ширина 40 мм.

Висота напівциліндра 15 мм, основа R 20мм.

Ширина паза призматичної форми 20 мм, глибина 15 мм.

Ширина отвору 10 мм, довжина 60 мм. Знаходиться отвір з відривом 15 мм від правої грані опори.

Примітка:при нанесенні розмірів деталь розглядати цільною.

Варіант №3

Корпусявляє собою поєднання квадратної призми та усіченого конуса, який стоїть великою основою в центрі верхньої основи призми. Уздовж осі конуса проходить наскрізний східчастий отвір.

Загальна висота деталі 65 мм.

Висота призми 15 мм, розмір сторін основи 70x70 мм.

Висота конуса 50 мм, нижня основа Ǿ 50 мм, верхня - Ǿ 30 мм.

Діаметр нижньої частини отвору 25 мм, висота 40 мм.

Діаметр верхньої частини отвору 15 мм.

Примітка:при нанесенні розмірів деталь розглядати цільною.

Варіант №4

Втулкаявляє собою поєднання двох циліндрів зі східчастим наскрізним отвором, що проходить вздовж осі деталі.

Загальна висота деталі – 60 мм.

Висота нижнього циліндра 15 мм, основа Ǿ 70 мм.

Основа другого циліндра – 45 мм.

Отвір знизу Ǿ 50 мм, висота 8 мм.

Верхня частина отвору Ǿ 30 мм.

Примітка:при нанесенні розмірів деталь розглядати цільною.

Варіант №5

підставає паралелепіпедом. По центру верхньої (найбільшої) грані паралелепіпеда, вздовж її довгої сторони, проходить паз призматичної форми. У пазу є два наскрізні циліндричні отвори. Центри отворів відстоять від торців деталі на відстані 25 мм.

Висота паралелепіпеда 30 мм, довжина 100 мм, ширина 50 мм.

Глибина паза 15мм, ширина 30мм.

Діаметри отворів 20 мм.

Примітка:при нанесенні розмірів деталь розглядати цільною.

Варіант №6

Корпусявляє собою куб, уздовж вертикальної осі якого проходить наскрізний отвір: зверху напівконічний, а потім переходить у ступінчастий циліндричний.

Ребро куба 60 мм.

Глибина отвору підлоги конічної форми 35 мм, верхня основа Ǿ 40 мм, нижня - Ǿ 20 мм.

Висота нижнього ступеня отвору 20 мм, основа Ǿ 50 мм. Діаметр середньої частини отвору 20 мм.

Примітка:при нанесенні розмірів деталь розглядати цільною.

Варіант №7

Опораявляє собою поєднання паралелепіпеда та усіченого конуса. Конус великою основою поставлений у центрі верхньої основи паралелепіпеда. По центру менших бічних граней паралелепіпеда проходять два вирізи призматичної форми. Вздовж осі конуса просвердлено наскрізний отвір циліндричної форми 15 мм.

Загальна висота деталі – 60 мм.

Висота паралелепіпеда 15 мм, довжина 90 мм, ширина 55 мм.

Діаметри основ конуса 40 мм (нижнє) та 30 мм (верхнє).

Довжина вирізу призматичної форми 20 мм, ширина 10 мм.

Примітка:при нанесенні розмірів деталь розглядати цільною.

Варіант №8

Корпусявляє собою порожнистий прямокутний паралелепіпед. У центрі верхньої та нижньої основи корпусу є два припливи конічної форми. Через центри припливів проходить наскрізний отвір циліндричної форми 10 мм.

Загальна висота деталі 59 мм.

Висота паралелепіпеда 45 мм, довжина 90 мм, ширина 40 мм. Товщина стінок паралелепіпеда 10 мм.

Висота конусів по 7 мм, основи 30 мм і 20 мм.

Примітка:при нанесенні розмірів деталь розглядати цільною.

Варіант №9

Опорає поєднанням двох циліндрів з однією загальною віссю. Вздовж осі проходить наскрізний отвір: зверху призматичної форми із квадратною основою, а потім циліндричної форми.

Загальна висота деталі – 50 мм.

Висота нижнього циліндра 10 мм, основа Ǿ 70 мм. Діаметр основи другого циліндра 30 мм.

Висота циліндричного отвору 25 мм, основа Ǿ 24 мм.

Сторона основи призматичного отвору 10 мм.

Примітка:при нанесенні розмірів деталь розглядати цільною.

Контрольна робота

Графічна робота №11

«Креслення та наочне зображення деталі»

По аксонометрической проекції побудуйте креслення деталі необхідної кількостівидів у масштабі 1:1. Нанесіть розміри.

Графічна робота №10

"Ескіз деталі з елементами конструювання"

Виконайте креслення деталі, у якої видалено частини за нанесеною розміткою. Напрямок проектування для побудови головного виду вказано стрілкою.

Графічна робота №8

«Креслення деталі з перетворенням її форми»

Загальне поняттяперетворення форми. Зв'язок креслення з розміткою

Графічна робота

Виконання креслення предмета у трьох видах із перетворенням його форми (шляхом видалення частини предмета)

Виконайте технічний малюнок деталі, зробивши замість виступів, позначених стрілками, виїмки такої ж форми та розмірів на тому самому місці.


Завдання на логічне мислення

Тема «Оформлення креслень»

Кросворд «Проеціювання»

1.Точка, з якої виходять проецірующие промені при центральному проектуванні.

2. Те, що виходить у результаті моделювання.

3. Грань куба.

4. Зображення, отримане під час проектування.

5. У даній аксонометричній проекції осі розташовуються під кутом 120 ° один до одного.

6. По-грецьки це слово означає «подвійний вимір».

7. Вид збоку особи, предмета.

8. Крива, ізометрична проекція кола.

9. Зображення на профільній площині проекцій – це вигляд.

Ребус на тему «Вид»

Ребус

Кросворд «Аксонометрія»

По вертикалі:

1. У перекладі з французької мови"вид спереду".

2. Поняття у кресленні у чому виходить проекція точки чи предмета.

3. Кордон між половинками симетричної деталі на кресленні.

4. Геометричне тіло.

5. Креслення.

6. У перекладі з латинської «кидати, відкидати вперед».

7. Геометричне тіло.

8. Наука про графічні зображення.

9. Одиниця виміру.

10. У перекладі з грецької «подвійне вимір».

11. У перекладі з французької «вид збоку».

12. На кресленні «вона» буває товстою, тонкою, хвилястою і т.д.

Технічний словник креслення

Термін Визначення терміна чи поняття
Аксонометрія
Алгоритм
Аналіз геометричної формипредмета
Бобишка
Буртік
Вал
Вершина
Вид
Головний вид
Вид додатковий
Вид місцевий
Гвинт
Втулка
Габарит
Гайка
Галтель
Геометричне тіло
Горизонталь
Готувальня
Грань
Поділ кола
Розподіл відрізка
Діаметр
ЕСКД
Інструменти креслярські
Калька
Олівець
Компонування креслення
Конструювання
Контур
Конус
Криві лікарські
Криві циркульні
Лекало
Лінійки
Лінія – виноска
Лінія виносна
Лінія переходу
Лінія розмірна
Лінія суцільна
Лінія штрихова
Лінія штрихпунктирна
Лиска
Масштаб
Метод Монжу
Багатогранник
Багатокутник
Моделювання
Напис основний
Нанесення розмірів
Обведення креслення
Обрив
Овал
Овоїд
Окружність
Коло в аксонометричній проекції
Орнамент
Осі аксонометричні
Вісь обертання
Вісь проекцій
Вісь симетрії
Отвір
Паз
Паз шпонковий
Паралелепіпед
Піраміда
Площина проекцій
Призма
Аксонометричні проекції
Проекція
Проекція ізометрична прямокутна
Проекція фронтальна диметрична косокутна
Проектування
Проточення
Розгортка
Розмір
Розміри габаритні
Розміри конструктивні
Розміри координуючі
Розміри елемента деталі
Розрив
Рамка креслення
Ребро
Малюнок технічний
Симетрія
Сполучення
Стандарт
Стандартизація
Стрілки
Схема
Тор
Точка сполучення
Транспортир
Кутники
Спрощення та умовності
Фаска
Формати креслень
Фронталь
Центр проектування
Центр сполучення
Циліндр
Циркуль
Креслення
Креслення робоче
Креслення
Число розмірне
Читання креслення
Шайба
Куля
Шліц
Шрафування
Шрифт
Штрихування Штрихування в аксонометрії
Еліпс
Ескіз

Робочий зошит

Практичні та графічні роботи з креслення

Зошит розробила вчитель вищої категорії креслення та ІЗО Нестерова Анна Олександрівна вчитель МБОУ «ЗОШ №1 м. Ленська»

Введення у предмет креслення
Матеріали, приладдя, креслярські інструменти.

Тема уроку: графічна робота №10 «Креслення деталі з виконанням перерізів»
Цілі:навчити правильному побудові перерізу ; виховання пізнавального інтересу до предмета, формування самостійності, акуратності; розвиток творчого, абстрактного мислення.

Тип уроку:комбінований
Методи навчання:наочні, дедуктивні, практичні .

Устаткування: креслярські інструменти; зошит, підручник, диференційовані картки

Хід уроку

I. Організаційний момент.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Яке зображення називають перетином?

Навіщо застосовують перетин?

Як виділяють перетин?

ІІІ. Актуалізація знань учнів. Ознайомити учнів із алгоритмом побудови перерізів.

Записати алгоритм побудови перерізу в зошит:

      Аналіз геометричної форми деталі

      Вибір місця введення площин, що січуть.

      Думкове представлення фігур перерізів та аналіз їх графічного складу

      Побудова фігур перерізів:

            проведення центрових ліній фігури перерізу;

            побудова загального контуру фігури перерізу;

            уточнення фігури перерізу, тобто побудова зображення конструктивного елемента, що потрапив у січну площину;

            штрихування фігури перерізу

    Позначення сіючих площин та фігур перерізів, обведення.

IV. Виконання графічного завдання. Роздача індивідуальних диференційованих карток – завдань. (додаток)

Перевірка правильності виконання завдання.

V. Підсумок уроку.

VII. Домашнє завдання: завершити обведення креслення

ДОДАТОК

1 рівень складності

Перекреслити головний вигляд і виконати фігури перерізу, які позначені літерами.

1 варіант

2 варіант

2 рівень складності


необхідні перерізи(Рис. 1).

2. Керуючись кресленням (рис. 2), знайдіть правильно виконаний переріз.

1 варіант

2 варіант

3 рівень складності

1. За аксонометричними зображеннями виконайте ескізи деталей, застосувавши
необхідні перерізи (рис. 1).

2. Керуючись кресленням (рис. 2), знайдіть правильно виконане

1 варіант

Графічна робота№1

Шрифти креслярські

Мета: перевірити засвоєння знань на тему «Шрифти креслярські»

Єфремівська середня загальноосвітня школа

Освітня областьТехнологія

Предмет Креслення

Графічні роботи

Виконав

ПІБ учня

Перевірив

ПІБ вчителя

2013-2014 навчальний рік

Графічна робота№2

Розподіл кола на рівні частини

Мета: перевірити засвоєння знань на тему «Поділ кола на рівні частини»

І-варіант – на 3 частини

ІІ-варіант – на 5 частин

ІІІ-варіант – на 6 частин

ІҮ-варіант – на 8 частин

Графічна робота 5

Ціль

І-варіант

Валік Сталь 45


Графічна робота 5

Креслення деталей з виконанням перерізів

ІІ-варіант

Ціль : перевірити засвоєння знань на тему «Речення»

Палець Сталь 50



Графічна робота 5

Креслення деталей з виконанням перерізів

ІІІ-варіант

Ціль: перевірити засвоєння знань на тему «Речення»

Виконати на аркуші паперу формату А4 наочне зображення ескіз деталі. Виявити поперечну форму деталі перетином. Позначте її, якщо це потрібно. Нанесіть розміри.

Валік Сталь 45


Графічна робота 5

Креслення деталей з виконанням перерізів

ІҮ-варіант

Ціль : перевірити засвоєння знань на тему «Речення»

Виконати на аркуші паперу формату А4 наочне зображення ескіз деталі. Виявити поперечну форму деталі перетином. Позначте її, якщо це потрібно. Нанесіть розміри.

Вісь Сталь Ст.5


Графічна робота 6

Креслення деталей з виконанням розрізів

Мета: перевірити засвоєння знань на тему «Розрізи»

І-й варіант

Виконати на аркуші паперу формату А4 наочне зображення ескіз деталі. Виконати розріз виробу

ІІ-й варіант

Графічна робота 7

Креслення різьбових з'єднань

Мета: перевірити засвоєння знань на тему «З'єднання»

Зміст: Виконайте креслення з'єднання двох деталей за допомогою різьбових виробів. Варіант 1

Варіант 2

Графічна робота 8

Зміст: Виконайте. (Склад складальної одиниці:1 - губка;2 - пружина;3 - шуруп.) Варіант 1

Графічна робота 8

Креслення деталі з натури або за складальним кресленням

Мета: перевірити засвоєння знань на тему « Складальне креслення»

Виконайтеескіз деталі по складальному кресленню. (Склад складальної одиниці:1 - стрижень;2 - Корпус;3 - Кришка.)

Варіант 2

Графічна робота 8

Креслення деталі з натури або за складальним кресленням

Мета: перевірити засвоєння знань на тему «Складальний креслення»

Виконайтеескіз деталі по складальному кресленню. (Склад складальної одиниці:1 - фланець;2 - Трубка.)

Варіант 3

Графічна робота 9

Креслення деталі з ескізу

Мета: перевірити засвоєння знань на тему «Призначення та виконання ескізів»

Зміст: Виконайте креслення однієї деталі Варіант 1

Варіант 2

Варіант 3

Варіант 4

Графічна робота 10

Креслення плану та фасаду будівлі

Мета: перевірити засвоєння знань на тему «Елементи будівельного та топографічного креслення»