Відкрите заняття з плавання молодша група. Конспект НСД з плавання в другій молодшій групі «В пошуках скарбів

Павлоцька Н.А. інструктор з фізкультури д / с №63 "Машенька" м.Старий Оскол Білгородська обл.

Мета заняття: закріплювати вміння розрізняти кольори; продовжувати вчити робити рухи ногами, як при плаванні кролем; знайомити з опором води.

Глибина води: до поясу.

Хід заняття:

Діти входять в воду і підходять до педагога.

інструктор: Хлопці, відгадайте загадку!

Влітку в болоті

Її ви знайдете,

Зелена жаба.

діти: Жаба.

інструктор: Правильно, жаба! Хочете, ми з вами придумаємо історію про веселих жабенят?

Настав ранок, прокинулися жабенята і вирушили робити зарядку.

Встаньте один за одним, як жабенята.

ніжками потопали

(Діти йдуть по басейну):

Топ-топ-топ.

ручками поплескали

(Діти ляскають по воді руками):

Хлоп-хлоп-хлоп

(Продовжуючи рух в колоні, виконують присідання)

Сіли! Встали!

Знову сіли!

Комара випадково з'їли

(Повороти в сторони).

Молодці жабенята! Зробили жабенята зарядку ще раз, щоб зовсім прокинутися.

Жабенята так загралися під час зарядки, що загубилися і не можуть знайти свої будиночки. Допоможіть їм.

Знайшли жабенята свої будиночки і сіли снідати, але спочатку сніданок треба остудити, як хлопці це роблять.

Гра «поду на чай».

Поїли жабенята і побігли на вулицю дивитися «Фонтани». Які фонтани побачили жабенята?

Сісти на бортик, упор ззаду, підняти ноги і працювати, як при плаванні кролем.

Від фонтанів утворилися хвилі, жабенятам вони так сподобалися, що самі стали робити хвилі. Ось так.

Гра «Хвилі на морі».

Поки жабенята бавилися, вони знову втратили свої будиночки. Допоможіть їм відшукати.

Чергуються гри «Лягушата» і «Знайди свій будиночок».

Жабенята вирішили пограти з іграшкою, а як вона називається, вони забули.

Кинеш в річку - не тоне.

Б'єш об стінку - не стогне,

Будеш об землю кидати -

Чи стане догори літати!

Так, це м'яч. Але спочатку його надуємо, а для цього потрібен насос. Насосом будемо ми з вами. Вставайте парами, обличчям один до одного. Один буде присідати, а інший вставати, а потім навпаки. Так працює насос: верх - вниз. Голову опускайте в воду, а повітря під водою випускайте. Накачали м'ячі.

Заняття закінчується вільним плаванням з м'ячами.

Програмне зміст:

1. Збільшення глибини дихання.

2. Узгодження дихання з рухом.

3. Розвиток дихальної мускулатури.

4. Удосконалення навичок плавання.

Матеріал до заняття:

Пластмасові пляшки з соломинками, що тонуть іграшки.

Хід заняття.

Діти заходять в басейн і сідають навпочіпки, руки лежать на колінах. Голова опущена, очі закриті. Діти сплять".

Інструктор (пошепки): Мої дітки, мої дітки,

Мої дітки міцно сплять.

Мої дітки, мої дітки

Потихеньку сопуть.

Ось так!

Інструктор робить галасливий вдих носом, потім видих ротом зі звуком«Хо-о-о-о!» . Діти наслідують. Вдихи і видихи повторюються кілька разів, і раптом інструктор голосно вимовляє: Сонце встало! Годі спати!

Годі спати! Час вставати!

Діти «прокидаються».

інструктор: А, прокинулися? Посміхнулися! Вітаю!

1. «Потяглися».

Руки вгору, піднятися на носочки - вдих.

Руки вниз, опуститися на ступню - видих.

2. «Чудо-ніс».

Носом - вдих, а видих - ротом.

Дихаємо глибше, а потім.

Марш на місці, не поспішаючи.

Як погода хороша.

Ходьба на місці.

3. Ходимо, ходимо на носках,

А тепер на п'ятах.

Зупинимося поки,

І зведемо лопатки.

4. поду на плече,

Поду на інше.

Поду на живіт,

Як трубка стане рот.

Поду вгору на хмари

І зупинимося поки.

5. «Змія».

Шарудить змія - «ш-ш-ш».

Шипіт змія - «ш-ш-ш».

Повзе змія - «ш-ш-ш».

Намагається - «ш-ш-ш».

У нахилі звивається - «ш-ш-ш».

Діти виконують рухи відповідно до тексту.

інструктор: Подихали і розім'ялися.

А тепер мої друзі,

Викупатися нам пора.

Вхід в воду.

1. «Пароплав».

Ходьба. Я можу дихати, як пароплав, чух-чух-чух.

Я пихчу, пихчу, пихчу чух-чух-чух.

Розвивати дихання хочу чух-чух-чух.

Діти йдуть по всьому басейну, вимовляючи «чух-чух-чух»

інструктор: Треба в коло всім дружно встати,

Що вміємо показати.

2. «Водосекі».

Діти з'єднують руки в «замок», піднімають вгору, опускають вниз - «розсікають» воду.

3. «Пузир».

Діти йдуть по колу, промовляючи слова:

Роздувати міхур, роздувається великий.

Залишайся такою, та не лопається.

Куля летіла, летів, летів.

Так за гілочку зачепив.

«Куля» - лопнув, діти виконують видих зі звуком «ш-ш-ш», а потім видих у воду.

інструктор: Попрошу всіх смирно встати,

Що скажу, всім виконувати.

Зроби вдих і скоріше,

Зірку виконай швидше.

3. «Зірка» на грудях.

Діти виконують зірку на грудях.

інструктор: Бульбашки пускати нам потрібно.

Ну-ка, разом, ну-ка, дружно.

Видих у воду. І дивись -

В водичці танцюють бульбашки.

4. «Хто більше зробить бульбашок».

Діти виконують видих в воду.

інструктор: А тепер фонтанчики,

Покажемо дружно всім.

5. «Фонтанчик».

Тримаючись за трубу руками, працюють ногами «кролем».

інструктор: А зараз ми водолази.

У воду ми скоріше нирнём,

І іграшку знайдемо.

6. «Дістань скарб».

Діти пірнають і дістають з дна іграшки.

інструктор: Хочете бути чарівниками?

А наші чарівники з води зроблять бульбашки.

7. «Чарівні бульбашки».

Діти беруть пляшечки з соломинками, а в них мильна вода. Дуючи в соломинку, надувають мильні бульбашки.

інструктор: Ми плаваємо, а про дихання не забуваємо.

Я бажаю вам добра і здоров'я.

Дихати чистим повітрям.

А на вулиці тільки носом.

Вихід з води.

Наталя Льовкін
Конспект заняття з плавання в другій молодшій групі. «Пригоди маленьких каченят»

Склала інструктор ФК Льовкін Наталія Володимирівна

МБДОУ ЦРР д / с №155 «Світлячок» г. Брянск

мета: Формування плавальних навичок шляхом використання ігор та ігрових вправ.

програмні завдання:

1. Продовжувати вчити дітей опускати обличчя у воду.

2. Закріпити уміння переміщатися по дну басейну різними способами.

3. Виховувати безбоязненное ставлення до води, не боятися потрапляння води в обличчя (Бризок)

4. Продовжувати вчити дітей володіти своїм тілом в русі, коригувати поставу, рівномірно розподіляти дихання при рухової активності.

5. Розвивати творчу рухову діяльність в поєднанні з музикою.

6. Підтримувати інтерес дітей до занять в басейні.

7. Виховувати у дітей почуття колективізму.

устаткування: Гумові іграшки, гімнастична палиця, обруч, що тонуть іграшки, дитячі пластмасові відра.

тривалість заняття: 15-20 хвилин.

Хід заняття:

На суші:

1. Ходьба на місці, легкий біг, ходьба- 2-3хв.

2. Стоячи, підняти руки вгору і звести їх над головою, поклавши долоньку на долоньку, випрямитися (положення «Стріла») - 3-4 рази.

3. Зробити глибокий вдих і подути собі на долоні «Остудити чай»- 3-4 рази.

4. Присісти навпочіпки, обхопити коліна двома руками і нахилити голову «Сховалися»- 3-4 рази.

5. Стрибки «Зайчики», З переходом на ходьбу- 2-3 хв.

6. Вправи на відновлення дихання: Стоячи, підняти руки вгору, потягнутися - вдих, опустити руки - видих 3-4 рази

В дитячий садок прийшли хлопці,

А в басейні чудеса -

то там плавають каченята,

То там хлюпається вода

В воді:

інструктор:

Усе каченята, Як і всі хлопці, дуже люблять вмиватися вранці:

Рано вранці ми встаємо,

Вмиватися все йдемо.

гра « Водічка- водичка, Вмий моє личко »- 1 хв.

Водічка- водичка.

Умою моє личко!

Щоб очі блищали,

Щоб щічки червоніли,

Щоб кусався зубок,

І сміявся роток.

інструктор:

А ще каченята дуже люблять поливати себе водичкою.

гра «Полів собі на голову»- 3-4 рази.

Усе каченята вмилися, Полили на себе водичку, і мама качечка приготувала всім смачну кашку, але вона виявилася дуже гаряча і каченята стали її остуджувати.

гра «Подуй на кашу»- 1 хв.

Після сніданку маленькі каченята вирушили на прогулянку до озера, але дорога виявилася дуже довгою і важкою.

гра « маленькі, Великі ніжки »- 2-3хв.

Ігрові вправи: Чаплі, переступи через колоду, пройди в обруч.

Прийшовши на озеро каченята зустріли там водяних жуків і стали ін наслідувати.

ігрова вправа «Водяні жуки»

На коліна дружно станемо.

І жуками відразу станем- 1-2 хв.

А жуки - бешкетники.

запускали бульбашки (Видих в воду)- 1-2 хв.

інструктор:

А зараз відгадайте мою загадку: По річці пливе колода, ох і злющий воно? (Крокодил)

ігрова вправа «Крокодил»- 1-2 хв.

А ще в нашому озері плаває дуже багато рибок:

гра «Злови рибку»- 2-3 рази

рибки плавають по дну,

не спіймав жодну.

Щоб рибку розгледіти,

треба в воду подивитися.

Щоб рибку нам зловити,

треба повітря в рот набрати.

Мама качечка суворо покарала утятам:

«За ворота виходите, а дощ піде - додому поспішайте!»

гра «Сонечко і дощик»- 2 рази.

Але дощ все йшов і йшов, і утятам довелося повертатися додому.

Підведення підсумків заняття.

План-конспект заняття з плавання.

Предмет: плавання.

Група: № 19 друга молодша група.

Дата проведення: 21.01. 2016 р

Тема заняття: Вчити дітей орієнтуватися в просторі басейну, пересуватися у воді в різних положеннях, тренувати дітей в умінні виконувати вдих і видих в воду, виховувати організованість, уміння виконувати завдання педагога.

Мета заняття: сприяти розвитку рухових здібностей дітей.

Освітні завдання:

Удосконалювати впевненість пересування у воді. Закріплювати навик занурення в воду з головою з затримкою дихання. Привчати, не боятися води, виконувати вдих і видих в воду. Привчати діяти в воді впевнено.

Оздоровчі завдання:

Сприятиме загартуванню організму. Створення основи для різнобічного фізичного розвитку (розвиток і зміцнення опорно-рухового апарату, серцево-судинної, дихальної та нервової систем).

Виховні завдання:

Виховувати навички особистої гігієни. Уміння долати почуття водобоязнь.

Місце проведення: басейн.

Обладнання: м'ячі за кількістю дітей, великий обруч, що тонуть іграшки, свисток.

Попередня робота: медичний огляд, переодягання, прийняття душу.

№ п / п

дозування

Організаційно-методичні вказівки

Підготовча частина.

Побудова і розминка на суші:

б) ходьба на місці, побудова в коло.

в) загально-розвиваючі вправи без предметів.

- стоячи енергійно рухати руками вправо і вліво, наслідуючи прополоскати належним чином білизну;

- нахили вперед, руки на поясі, виконуючи повний вдих і видих, як у воді;

- присісти, обхопити руками коліна, встати, випрямити руки, підняти їх вгору;

- легкий біг;

- ходьба на місці, змахуючи руками в боки.

г) самостійний вхід в воду.

Основна частина.

Удосконалювати впевненість пересування у воді.

а) ходьба вздовж бортика басейну.

б) ходьба, вздовж бортика басейну високо піднімаючи коліна, руки за головою.

в) біг уздовж бортика басейну, в різних напрямках і зі зміною швидкості.

г) біг за плаваючими у воді м'ячами, допомагаючи собі гребкового рухами рук.

Закріплювати навик занурення в воду з головою з затримкою дихання.

а) вистрибувати з води, тримаючись за поручень, і присідати, занурюючись у воду з головою.

Привчати, не боятися води, виконувати вдих і видих в воду.

а) встати навколо великого обруча, взявшись за обруч хватом зверху, по сигналу виконати вдих, зануритися у воду з головою і виконати видих «У кого бульбашок більше?».

б) піднімати іграшки, що лежать на дні басейну.

Привчати діяти в воді впевнено.

Рухлива гра «Рибки граються». За сигналом інструктора «Рибки граються» діти підстрибують на двох ногах. За сигналом «Рибки відпочивають» - сідають навпочіпки.

Заключна частина.

Стоячи в колі плескати по воді руками, бризкати на себе і на товаришів.

Вихід з води.

4 хв

8 хв

2 хв

2 хв

2 хв

2 хв

3 хв

Побудова в одну шеренгу.

Разомкнуться на витягнуті руки.

Злегка нахилитися вперед, голову не опускати, помах руками.

Ноги в колінах не згинати, погляд спрямований вперед. Глибокий вдих, енергійний видих.

Під час присідаючи, встати на шкарпетки.

Дихати носом.

Спину тримати прямо.

Дотримуємося правил безпеки, тримаємося руками за поручні, ноги ставимо на всі сходинки.

Пересування впевнені, не тримаючись за поручень.

Голову тримати прямо, ноги опускати в воду з бризками, обличчя руками не витирати.

Виконуємо вдих і затримавши дихання занурюємося в воду. Під воду сідаємо різко.

Повітря набирати в груди, а не в щоки.

Вдих - короткий, видих - довгий.

Відкриваємо очі у воді, щоб побачити іграшки лежать на дні басейну.

Можна вирішувати стрибки на двох ногах з подальшим падінням в воду.

Чи не витирати обличчя руками.

Виходити по одному, тримаючись за поручні двома руками.

Муніципальне автономне дошкільний освітній заклад комбінованого виду «Мальвіна».

План - конспект заняття з плавання

Друга молодша група № 19

Інструктор з фізичної культури:

м Небраска 2016 рік.

Саталкіна Ольга Олексіївна
МБДОУ дитячий садок № 110 міста Белово,

Кемеровська область, місто Белово
інструктор з плавання

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ З ПЛАВАННЯ

(Молодша група (3-4 років)

Тема:«Граємо разом»

Програмне зміст: продовжувати вчити дітей безбоязно пересуватися у воді в різних положеннях і напрямках; виконувати знайомі вправи «Крокодил», «Жучки» (робота ногами, як при плаванні кролем); вчити дотримуватися ритм, виконуючи руху в такт словам; розвивати дихання, координацію рухів у воді; виховувати позитивне ставлення дітей один до одного.

устаткування: Музичний центр, Нудл, лійка, оформлення для лісової галявини (квіти, зелений мат).

хід заняття

(діти входять один за одним, повертаються до гостей розповідають вірш з оздоровчим масажем «Доброго ранку» О.Н. Арсеневской)

інструктор: Доброго ранку! Посміхнися скоріше, сьогодні весь день буде веселіше ( плескають у долоні).

Ми погладимо лобик, носик і щічки, будемо ми красивими, як в саду квіточки ( поступово піднімають руки вгору, виконують ліхтарики)

Разотрём долоньки сильніше-сильніше, а тепер поплескаємо сміливіше-сміливіше. Вушка ми тепер потремо і здоров'я збережемо. Посміхнемося знову, будьте всі здорові! (Розводять руки в сторону)

І до гостей ми повернемося, весело ми посміхнемось! Дружно скажемо «Доброго ранку і міцного здоров'я!»

Рано, рано ми встаємо! На зарядку всі йдемо! (Діти йдуть за інструктором)

вучіт розвиваюча пісенька для дітей - тварини-)

(Комплекс профілактичних вправ для верхніх дихальних шляхів (Текст О. Арсеневской)

Паровоз привіз нас в ліс.

Чух-чух-чух! Чух-чух-чух!

(Ходьба по залу з зігнутими в ліктях руками)

Там повнісінько чудес.

(здивовано вимовляти «м-м-м» на видиху, одночасно постукуючи пальцями по крилах носа)

Ось йде сердитий їжак:

П-ф-ф-ф, п-ф-ф-ф, п-ф-ф-ф!

(Низько нахилитися, обхопивши руками груди - згорнувся в клубок їжачок)

Де ж носик? Не зрозумієш.

Ф-ф-р! Ф-ф-р! Ф-ф-р!

Ось весела бджола

Дітям меду принесла.

З-з-з! З-з-з!

(Звук і погляд направляти по тексту)

Села нам на лікоть,

З-з-з! З-з-з!

Полетіла на носок.

З-з-з! З-з-з!

Осу ослик налякав:

Й-а-а! Й-а-а! Й-а-а!

(зміцнення зв'язок гортані, профілактика хропіння, лор захворювань)

На весь ліс він закричав:

Й-а-а! Й-а-а! Й-а-а!

Гуси по небу летять,

Гуси ослику гудуть:

Г-у-у! Г-у-у! Г-у-у! Г-у-у!

Г-у-у! Г-у-у! Г-у-у! Г-у-у!

(повільна ходьба, руки-крила піднімати на вдиху, опускати зі звуком)

Втомилися? Треба відпочивати,

Сісти і солодко позевать.

(діти сідають на зелений килим і кілька разів позіхають, стимулюючи тим самим гортанно-глотковий апарат і діяльність головного мозку)

Чудово, які ви молодці! Ось і озеро!

Дівчата підходять до поручнів з червоним кружком, а хлопчики - синім

Вниз по драбинці спустися, по воді скоріше пройдися!

(діти по черзі спускаються сходами один за одним і стають згідно намальованим гурткам)

Вправи на воді:

1. Хлопці, на озері хтось плаває? Давайте подивимося:

Наші качечки з ранку: «Кря - кря- кря!»

Наші гуси біля ставка: «Га-га! -га!

Наші гуленьки вгорі: Гу- гу - гу!

(діти біжать по колу, махають руками «вгору-вниз»)

2. За рівної доріжці крокують наші ніжки: Топ, топ, топ! (І.п. - руки на поясі «Чапля»)

По камінцях, по камінцях (І.п. - руки вгору, ходьба на носках)

В ямку: «Ух!» (Сіли в воду, ноги прямо, вправа виконуємо в колі)

Наберіть воду в долоні і помийте обличчя, шию, руки. Ай лади, лади, лади! Чи не боїмося ми води! ( «Водичка» - промовляють потешку з виконанням дій)

Руки вирішили пограти (упр. для рук )

«Пальчики розкарякою» (Розвести пальці рук і бігти до кінчиків пальців ніг, при цьому лягаючи тілом на воду)

«Згрібають і розгрібаємо пісок»

«Роєм ямки, глибокі ямки»

Ноги вирішили пограти (упр. Для ніг)

«Розведення і зведення ніг, стоп»

«Ноги йдуть в ліс» ( і.п. руки в упорі ззаду, коліна зігнуті, поступово випрямляти)

«Ноги злякалися, затремтіли» (Фонтани)

«Додому» (Повернутися в і.п.)

Упр. «Водяні жучки»

Ми трішечки прівстанем і жучками відразу станемо!

Упр. «Крокодили» (витянутие- хвости, пересування на руках)

Упр. «Бульбашки» (зробити глибокий вдих, видих - губи трубочкою в воду)

Упр. «Покатаємо іграшку»

Хлопці, ми з вами загралися і не помітили як над озером зібралися хмари. З неба стали капати маленькі краплі дощу

Гра «Сонце і дощик»

Крапля раз, крапля два ( повільні удари по воді)

Краплі повільно спершу: Кап-кап, кап-кап

Стали краплі встигати, крапля краплю наздоганяти: Кап, кап, кап ( швидкі удари по воді),

Парасолька мерщій розкриємо,

Від дощу себе укро.

(діти піднімають руки над головою і тікають у свої будиночки, дорослий поливає водою з лійки, гра повторюється 2-3р)

Заключна частина

Хлопці, закінчилося наше заняття. Прийшов час нам прощатися і всім в групу повертатися! Яке чарівне слово нашим гостям ми скажемо? (До побачення, приходьте до нас ще, ми раді будемо вас бачити)