Ст гр аплікація чарівні хмари зразок. Конспект НСД по аплікації в групі раннього віку

Мета: закріпити рахунок до 4, вміння порівнювати предмети;

Вчити співвідносити форму з геометричною фігурою;

Формувати просторові співвідношення: справа - зліва;

Закріпити орієнтування в часі.

Матеріал: лялька Незнайка; зображення дерев: ялинка, береза \u200b\u200b(з геометричних фігур); цифри до 4 на кожну дитину; 4 конверта різного кольору і зазначенням цифри (жовтий - цифра 1, синій - цифра 2, червоний - цифра 3, зелений - цифра 4); картинки з різним часом доби (ранок, день, ніч).

хід заняття

1 частина: «Лист Незнайки»

Хлопці, сьогодні вранці листоноша приніс нам лист. Це від Незнайки. Незнайка знову нас просить йому допомогти. Він грав з цифрами і все їх переплутав, а як їх розібрати він не знає. Давайте всі разом, дружно допоможемо йому.

Але для цього нам потрібно спочатку вибрати стежку, по якій ми підемо до Незнайка. Шлях до нього не близький, йти доведеться довго. Подивіться перед нами дві стежки: одна широка і коротка, а інша довга і вузька. Подивіться уважно і скажіть мені, з якої стежці нам слід йти?

Чому? (Діти вибирають потрібну стежку.)

Крокуємо і промовляємо слова:

Ми крокуємо друг за другом

Зимовим лісом, білим лугом.

Шубки строкаті миготять,

У небі білий пух літає.

Один два три чотири -

Полетіли, закружляли.

2 частина: «Ми в лісі»

Подивіться ми з вами прийшли в ліс.

Подивіться наліво і скажіть мені, що ви бачите зліва від себе?

Скільки ялинок ви бачите?

Як ви дізналися?

Всі ялинки однакові за розміром?

Скільки великих ялинок?

Скільки маленьких?

Скільки всього ялинок?

Яким вони кольором?

З яких геометричних фігур складається ялинка?

Подивіться направо.

Що ви бачите праворуч від себе?

Скільки дерев ви бачите?

З яких геометричних фігур складається дерево?

Скільки всього дерев?

А ялинок?

Чого більше - дерев або ялинок?

Наскільки більше?

3 частина: «В гостях у Незнайки»

Ось ми і прийшли. Здрастуй Незнайко! Що тут у тебе сталося? Подивіться, хлопці, який тут безлад! Цифри все переплутані лежать на столі. Потрібно допомогти Незнайка розібрати цифри ось за цими коробочках (на столі стоять коробочки з цифрами).

Візьміть цифру 2 і покажіть її мені. В яку коробочку ви її покладіть?

Правильно, в ту де намальована ціфра2.

Візьміть цифру 1 і покажіть її мені. В яку коробочку ви покладете цифру 1?

Правильно. Кладіть в коробочку з цифрою 1.

Візьміть цифру 3 і покажіть її мені. В яку коробочку ви її покладіть?

Правильно. Знайдіть і покладіть в коробочку з цифрою 3.

Візьміть останню цифру 4 і покажіть її мені. В яку коробочку ви її покладіть?

Правильно, покладіть.

Ми з вами славно потрудилися. Давайте сядемо на килим. Трохи відпочинемо, з цифрами ви впоралися, молодці, але є ще одне завдання, з яким потрібно допомогти Незнайка. Потрібно допомогти відгадати загадки:

Сплять ведмеді і слони,

Заєць спить і їжачок,

Все навколо заснути повинні,

Наші діти теж? (Ніч)

(Дитина, який відповів правильно, йде прикріплювати малюнок до дошки)

Коли всі сплять?

Сонце яскраве встає,

Петушок в саду співає,

Наші діти прокидаються,

Діти в садок збираються. (Ранок)

Коли все прокидаються?

Сонце в небі яскраво світить,

На прогулянку вийшли діти. (День)

Коли ми виходимо з вами гуляти, в який час доби?

Молодці! Всі завдання ми виконали. І нам пора повертатися назад. Давайте попрощаємося з Незнайко. Він вас дякує за допомогу і каже вам до побачення.

4 частина: Физминутку

Зайка, зайка, довгоногий

Покажи додому дорогу.

Зайка відповідає:

тупни правою ногою,

Тупни лівою ногою,

Знову правою ногою,

Знову лівою ногою.

Ось тоді прийдеш додому

5 частина: Давайте з вами сядемо на стільчики і трохи відпочинемо. Адже ми так втомилися.

Куди ми з вами сьогодні ходили?

Що ми бачили по дорозі до Незнайка?

Що ми допомогли розібрати Незнайку?

Про який пори доби були загадки?

Давайте з вами скажемо: ми сьогодні молодці!


друга молодша група


У молодшій групі уточнюють уявлення дітей про такі проміжках часу, як ранок, день, вечір і ніч. Частини доби малюки розрізняють по зміні змісту їхньої діяльності, а також діяльності оточуючих їх дорослих в ці відрізки часу. Точний розпорядок дня, строго встановлений час підйому дітей, ранкової гімнастики, сніданку, заняття і т. д. створюють реальні умови для формування уявлення про частини доби. Педагог називає відрізок часу і перераховує відповідні йому види діяльності дітей: «Зараз ранок. Ми зробили гімнастику, вмилися і тепер будемо снідати ». Або: «Ми вже поснідали, позаймались. Зараз вже день. Скоро будемо обідати ». Дитину запитують, наприклад: «Зараз ранок. Що ти робиш вранці? Коли ти прокидаєшся?" І т.п.
З дітьми розглядають картинки, фотографії, що зображують діяльність дітей і дорослих в різні відрізки часу. Ілюстрації повинні бути такими, щоб на них були явно видно ознаки, характерні для даного відрізка часу. Вихователь з'ясовує, що роблять діти (дорослі), намальовані на картинці, коли вони це роблять. Пропонує питання: «А ти що робив вранці? Днем? » Або: «А ти коли граєш? Гуляєш? Спиш? » Потім діти підбирають картинки, на яких намальовано те, що роблять діти або дорослі, наприклад, вранці, вдень або ввечері. І т.п.
Поступово слова ранок, день, вечір, ніч наповнюються конкретним змістом, набувають емоційне забарвлення. Діти починають ними користуватися у своїй промові.
Вихователь з'ясовує, що роблять діти, намальовані на картинці, коли вони це роблять. Пропонує питання: «А ти що робив вранці? Днем? » Або: «А ти коли граєш? Гуляєш? Спиш? » Потім діти підбирають картинки, на яких намальовано те, що роблять діти або дорослі, наприклад, вранці, вдень або ввечері. І т.п.




середня група


Як і в молодшій групі, орієнтування в часі розвивається у дітей в основному в повсякденному житті. Важливо, щоб вона базувалася на міцній чуттєвої основі.
Педагог уточнює уявлення дітей про частини доби, пов'язуючи їх назви з тим, що роблять діти і близькі їм дорослі вранці, вдень, ввечері, вночі.
Ведеться бесіда з дітьми з метою уточнення їх уявлення про добу. Розмова може бути побудований приблизно так: спочатку вихователь просить дітей розповісти, що вони робили до того, як прийшли в дитячий садок, Що вранці робили в дитячому саду, що роблять днем \u200b\u200bв дитячому саду і т. Д. Він уточнює і узагальнює, що діти роблять в кожен з періодів доби. А на закінчення говорить про те, що ранок, день, вечір і ніч - це частини діб.
Тимчасові поняття «сьогодні», «завтра», «вчора» носять відносний характер; дітям важко їх засвоїти. Тому необхідно якомога частіше користуватися словами сьогодні, завтра, вчора і спонукати дітей до цього. Вихователь постійно звертається до дітей з питаннями: «Коли ми малювали? Що ми бачили сьогодні (вчора)? Куди пійдемо завтра? »
Значення слів швидко - повільно розкривають на конкретних прикладах. Вихователь звертає увагу дітей на ступінь швидкості їх рухів в іграх ( «Поїзд йде повільно, потім все швидше і швидше»). Під час одягання він хвалить тих, хто швидше одягається, засуджує повільних; на прогулянках порівнює швидкість руху пішохода і велосипедиста, автомобіля і потяги, гусениці і жука.




старша група

На початку навчального року у дітей старшої групи закріплюють і поглиблюють уявлення про такі тимчасових відрізках, як ранок, день, вечір і ніч. Назви частин доби пов'язують не тільки з конкретним змістом діяльності дітей і оточуючих їх дорослих, а й з більш об'єктивними показниками часу - явищами природи (ранок - встає сонце, стає все світліше і світліше і т. П.). Вихователь розмовляє з дітьми про те, що, коли і в якій послідовності вони і навколишні їх дорослі роблять протягом дня, про враження раннього ранку, полудня, вечора. Він читає дітям вірші й оповідання відповідного змісту. Як наочний матеріал використовують картинки або фотографії, де зображені діти в процесі різних видів діяльності протягом дня: прибирання ліжка, ранкова гімнастика, умивання, сніданок і т. д. Уточнити уявлення про частини доби дозволяють дидактичні ігри, Наприклад гра «Наш день».
Мінливість і відносність таких позначень часу, як «вчора», «сьогодні», «завтра», ускладнює засвоєння їх дітьми. П'ятирічні діти плутають ці слова. Смислове значення даних слів педагог розкриває, задаючи дітям питання: «Де ми були з вами вчора? Коли ми ходили в парк? Яке зайняття у нас сьогодні? Коли у нас буде заняття з малювання? » І т.п.
Для вправи дітей у використанні тимчасових термінів в старшій групі широко використовують словесні дидактичні ігри та ігрові вправи, наприклад «Продовжуй!». Цю вправу можна проводити у формі гри з м'ячем. Діти стають в коло. Вихователь вимовляє коротку фразу і кидає м'яч. Той, кому потрапив м'яч, називає відповідний час. Наприклад: вихователь кидає м'яч і говорить: «На пошту ми ходили ...» «... вчора», - закінчує фразу дитина, що зловив м'яч. «Заняття з математики у нас було ...» «... сьогодні». «Малювати ми будемо ...» «... завтра» і т. П.
Люблять діти гру «Навпаки». Вихователь вимовляє слово, сенс якого пов'язаний з поданням про час, а діти підбирають слово, що позначає інший час дня, зазвичай в контрастному значенні. Наприклад, ранок - вечір, завтра - вчора, швидко - повільно, рано - пізно і т. П.
На одному із занять діти дізнаються про те, що доба, які в розмові люди зазвичай називають словом день, змінюються одні іншими. Сім таких днів складають тиждень. Кожен день тижня має свою назву. Послідовність днів тижня завжди одна і та ж: понеділок, вівторок, середа ... Назви днів тижня пов'язують з конкретним змістом діяльності дітей ( «По середах у нас заняття з математики та фізкультури, по четвергах -...»). Тепер діти щодня називають вранці поточний день тижня, а також говорять, який день тижня був вчора, якою буде завтра. Періодично на заняттях з математики дітям пропонують назвати дні тижня по порядку. Сказати, який день йде до або після названого. Педагог чергує запитання на кшталт: «За якими днями у нас заняття з малювання? А музичні? Куди ми ходили в середу? »
Коли діти навчаться рахувати по порядку, назва дня тижня пов'язують з його порядковим номером.
Для закріплення знання послідовності днів тижня може бути використана словесна дидактична гра «Дні тижня». Спостереження за зміною днів тижня дозволяє підвести дітей до розуміння періодичності, змінюваності часу, розкрити ідею його руху: йдуть дні за днями, тижні за тижнями.



підготовча група

Починаючи з молодшої групи, У дітей розвивали орієнтування в часі. У підготовчій до школи групі закріплюють знання про такі періоди часу, як ранок, день, вечір, ніч, тиждень, дають уявлення про місяці, хлопці запам'ятовують їх назви. Знання еталонів часу, вміння встановлювати тимчасові відносини сприяють усвідомленню дітьми послідовності подій, що відбуваються, причинно-наслідкових зв'язків між ними. орієнтування вчасу повинна базуватися на міцній чуттєвої основі, т. е. переживанні тривалості часу в зв'язку зі здійсненням різноманітної діяльності, по-різному емоційно забарвленої, а також спостереженнями за явищами природи, подіями суспільного життя.
Велике значення має те, наскільки часто діти використовують в мові назви періодів часу, заходів часу. Продовжують закріплювати знання про частини доби і їх тривалості. На початку навчального року необхідно уточнити, що, коли і в якій послідовності діти і оточуючі їх дорослі роблять протягом дня. Педагог пропонує пограти в гру «Наш день».
Корисно при ознайомленні дітей з працею людей різних професій показати, в який час доби вони працюють. Для цього можна використовувати безпосередні спостереження дітей, читання книг, а також дидактичні ігри «Хто працює вдень?», «Подорож ввечері», «Подорож вночі». Граючи в ці ігри, діти підбирають картинки відповідного змісту або називають тих, хто працює в певні години доби: вранці, вдень, ввечері, вночі.
Закріплюють і уявлення дітей про те, що доба, які люди зазвичай називають словом день, змінюються одні іншими і мають свої назви, 7 діб складають тиждень. Послідовність днів кожного тижня завжди одна і та ж: понеділок, вівторок і т. Д. Щодня вранці діти називають поточний день, а також попередній і наступний.
Важливо якомога частіше спонукати дітей до встановлення тимчасових відносин, до використання слів завтра, сьогодні, вчора, перш за все, потім, до, після, перед, до цього, після цього.
При складанні оповідань з досвіду, переказу вихователь стежить за точною передачею послідовності подій, роз'яснює сенс тимчасових відносин. Це має суттєве значення для розуміння як логіки тимчасових відносин, так і самих подій, які діти спостерігають або про які розповідають. ще більшого значення має використання словесних ігрових вправ «Дні тижня», «Продовжуй!», «Навпаки». Діти доповнюють розпочату педагогом фразу, підбирають слова протилежного значення (ранок - вечір, спочатку - потім, швидко - повільно і т. П.), Визначають, що довше: день або тиждень, тиждень або місяць, місяць або рік.
дітей підготовчої групи знайомлять з назвою поточного місяця, Вони поступово запам'ятовують назви місяців, порядок їх слідування. Швидкого запам'ятовування сприяє читання книги С. Я. Маршака «Дванадцять місяців». Важливо виховати у дітей почуття часу, т. Е. Розвинути сприйняття тривалості часових відрізків, розуміння незворотності часу. Тільки на цій основі можливе навчити дітей цінувати і берегти час: регулювати свою діяльність в часі, т. Е. Прискорювати і сповільнювати темп роботи, вчасно закінчувати роботу або гру. У зв'язку з цим дітям треба накопичити досвід сприйняття тривалості часових відрізків. Вихователь повинен допомогти їм уявити, що конкретно можна зробити за той чи інший часовий відрізок, і, нарешті, вчити все робити вчасно.
Педагог постійно зосереджує увагу хлопців на те, скільки часу дають на ту чи іншу справу, наприклад скільки часу вони можуть одягатися чи роздягатися, малювати, грати, скільки хвилин залишилося до кінця заняття і т. П. Кожен раз вказують, коли час минув, заохочують тих, хто вчасно закінчив роботу.
Розвинуте почуття часу допомагає дітям стати більш організованими, дисциплінованими.




Конспект заняття з математики

Підсумкове заняття по ФЕМП в середній групі «Золотий ключик»

Загрутдинова Л.А., вихователь МБДОУ №80 «Річка» м Набережні Челни РТ

Програмні завдання:

  1. Узагальнити отримані знання. Закріпити вміння по всьому пройденого матеріалу: кількість і рахунок в межах 10; вміння порівнювати предмети за величиною, орієнтування в часі і в просторі; розрізняти геометричні фігури.
  2. Розвивати сприйняття і уявлення дітей через накопичення і розширення сенсорного досвіду. Розвивати наочно-дієве і наочно-образне мислення за рахунок навчання прийомам розумових дій (Аналіз, синтез, порівняння, узагальнення, встановлення причинно-наслідкових зв'язків).
  3. Виховувати інтерес до математики, і бажання працювати в колективі.

Програмне зміст:

  1. Закріпити прямої рахунок в межах 10, знання цифр в межах 10, позначати кількість предметів цифрою.
  2. Продовжувати формувати просторові уявлення, уміння орієнтуватися на аркуші.
  3. Продовжувати вчити дітей при порівнянні двох предметів виділяти параметр довжини, ширини, висоти, використовувати в мові слова "довше - коротше", "вище - нижче", "ширше - вже".
  4. Закріплювати вміння розрізняти і називати геометричні фігури (Коло, квадрат, трикутник, куб).
  5. Закріплювати знання за складом числа.
  6. Закріплення знань по часу доби і відрізняти їх.
  7. Розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять.

Матеріали до заняття:

Демонстраційний - лісова галявина з зображенням яблук, їжачків, грибів і ялинок, набір цифр, геометричні фігури, будиночок, золотий ключик, "купини" з цифрами від 1 до 10, замочок, дві галявинки, маленькі геометричні фігури, аркуші паперу.

Хід уроку

вихователь: Ой, хлопці, до нас в дитячий сад прийшов буратіно. Він дуже расстороен і просить у нас допомоги. Він втратив свій золотий ключик.

Буратіно: "Хлопці, допоможіть! Хитра Лисиця Аліса і Кіт Базиліо викрали Золотий ключик і сховали його ".

вихователь: Ну, що хлопці, допоможемо Буратіно відшукати Золотий ключик.

діти: Так.

вихователь: Ну, тоді в дорогу.

вихователь: Ми з вами прийшли на лісову галявинку, Давайте розглянемо її краще (Перед дітьми плакат з намальованою галявиною, на якій зображені гриби, яблука, їжачки, їли). Що на ній є?

діти: Яблука, їжачки, гриби, їли.

вихователь: Давайте їх порахуємо і підберемо потрібні цифри.

Діти вважають і підбирають необхідні цифри.

вихователь: На поляні є ключик?

діти: Ні.

вихователь: Тоді нам пора вирушати далі.

Діти рухаються на своїх місцях.

вихователь: А попереду болото. Перейти через болото можна тільки по купинах, на яких написані цифри. Йти ми будемо в прямому порядку від 1 до 10.

Діти крокують по купинах і вважають.

вихователь: Молодці, перебралися на інший берег.

Давайте трохи відпочинемо.

Раз, - піднятися, підтягнутися,

Два - зігнутися, розігнутися,

Три - в долоні три бавовни,

Головою три кивка,

На чотири - руки ширше,

П'ять - руками помахати,

Шість - навпочіпки присісти.

А попереду дві галявини. Давайте їх розглянемо і порівняємо.

Діти розглядають предмети на галявинах і порівнюють їх за величиною.

діти: На першій галявині річка широка, а на другий вузька.

На першій галявині паркан довгий, а на другий короткий і т. Д.

вихователь: Хлопці, а на цій галявині є золотий ключик?

діти: Ні.

вихователь: Хлопці, а на цій галявині нас чекає ще одне завдання, що таке «добу». Я буду читати вірш, а ви будете показувати гурток з тією частиною доби, про яку я читаю.

(На першу частину вірша діти показують жовтий коло, на другу частькрасний, на третю - блакитний, на четверту - фіолетовий)

«Доба»

Вранці сонечко встає,

Спати хлопцям не дає!

Ну-ка, дітки, вставайте,

Заряджайтеся, вмивайтеся,

акуратно одягайтеся

І за сніданок беріться.

Опівдні сонечко в зеніті,

У нього промені, як нитки,

Землю щедро зігрівають,

Всіх обідати запрошують.

Нам прислів'я говорить:

Довгий день до вечора, коли робити нічого.

Ну, а ввечері, хлопці,

Все огорне прохолода,

Сонцю відпочинок теж потрібен

А хлопцям - смачна вечеря.

Вночі на небі - місяць,

Дуже сувора вона:

Спостерігає - чи всі

Вляглися в ліжку?

Закривайте очі,

Нехай вам сняться казки.

закривайте очі

Всім спокійної ночі!

Від ранку і до ранку

Доба знає дітвора.

вихователь: Хлопці, а тепер я пропоную вам самостійно розкласти частини доби в правильному порядку.

(Діти виконують завдання, починаючи розкладати кольорові кола зліва направо починаючи з «ранку» і закінчуючи «вночі»)

вихователь: Молодці, все впоралися з таким важким завданням.

вихователь: Тоді в дорогу. А попереду дороги немає. Нам потрібно повернутися і знову перейти через болото. Але тепер ми будемо йти в зворотному порядку від 10 до 1.

Діти крокують по купинах і вважають в зворотному порядку.

вихователь: Хлопці, доріжка привела нас до будинку. У цьому будиночку і захований Золотий ключик, але на дверях важить замок. Замок відкриється, якщо ми впораємося ще з одним завданням.

вихователь: загадки:

Скільки бубликів в мішок

Поклав ти півник?

Два. Але дідусеві дамо

І залишиться: (один)

На пасіці три ведмежати

Грали в хованки у бочки.

Один в бочонок ледве вліз.

А скільки втекли в ліс? (два)

Чотири зайця йшли зі школи,

Але раптом на них напали бджоли.

Два зайчика врятувалися ледь,

А скільки не встигли? (два)

Дві троянди Маша зірвала,

У подарунок мамі принесла.

Зірви ще і подаруй

Ти матусі не дві, а: (три)

П'ять щенят в футбол грали,

Одного додому покликали -

Він у вікно дивиться, вважає,

Скільки їх тепер грає? (4)

вихователь: Молодці, хлопці! Подивіться, замок відкрився, а за дверима дійсно Золотий ключик. Ви правильно виконали завдання і допомогли Буратіно знайти Золотий ключик. Що вам найбільше сподобалося в нашій подорожі? А що вам здалося найважчим?

Програмне зміст:

Формування поняття часу. Розширювати уявлення про частини доби (ранок, день, вечір, ніч). Вчити правильно вживати ці терміни в мові.

Тренувати дітей в рахунку до п'яти. Закріплювати вміння розкладати предмети правою рукою зліва направо. Продовжувати вправляти дітей у встановленні відносин «порівну», користуючись прийомами накладення. Розвивати пам'ять, увагу, мова.

Виховувати у дітей турботу про близьких.

матеріал:

Демонстраційний матеріал:

Годинники з картинками частин доби,

«Зірочки» для гри, 5 курочок і 5 курчат.

Роздатковий матеріал:

Двополосні картки, зайчики і капуста по 5 штук на кожну дитину.

хід заняття

Діти з роздягальні проходять в групу і сідають на стільчики, розставлені півколом.

вихователь: Сьогодні я вас познайомлю з годинником, які говорять коли спати, коли вставати, коли роботу починати. І ще є цікаві картинки. Це не прості годинник, Вони показують частини доби.

(Цокає годинник)

Стрілка, стрілка покрутити,

Час доби здайся!

(Стрілка зупинилася на частини доби - ранок)

вихователь: Що тут намальовано? (Зайчик прокидається)

Яке це час доби?

Діти говорять про те, що на зображенні зображено ранок, зайчик прокидається.

вихователь: Так, правильно зображено ранок, зайчик прокидається.

(Включити запис півника)

Вихователь показує іграшкового півника або картинку
з його зображенням і читає забавку:

Півник, півник,

Золотий гребінець,

Масляна голівонька.

Шелкова бородушка,

Що ти рано встаєш,

Діткам спати не даєш?

«Коли прокидаються дітки?» - цікавиться вихователь і показує картинку із зображенням півника, який сидить на паркані на тлі постає сонечка.

Вихователь звертає увагу на чотирьох курочок, розташованих у верхній частині фланелеграфа: «Хто ще прокидається разом з півником? Скільки всього курочок? »

Вихователь викликає дитини, просить порахувати курочок і розташувати в нижній частині фланелеграфа стільки ж курчат: «Скільки курочок? Скільки курчат? Що можна сказати про кількість курочок і курчат? Прокинулася ще одна курочка і прибігла до чотирьох курочкам (прикріплює на фланелеграф ще одну курочку). Курочок стало більше, ніж курчат? »

Вихователь вважає курочок і питає: «Скільки курочок? (Вважає разом з дітьми.) Як вийшло п'ять курочок? Скільки курчат? П'ять курочок і чотири курчати - порівняйте, кого більше.(П'ять курочок більше, ніж чотири курчати.)Чотири курчати і п'ять курочок - кого менше.(Чотири курчати менше, ніж п'ять курочок.)Яке число більше: п'ять або чотири? Яке число менше: чотири або п'ять? Зробіть так, щоб курочок і курчат стало порівну: по п'ять ».

Вихователь уточнює, як вийшло 5 курчат.(До 4 курчатам додали ще 1 курчати.)Потім відновлює нерівність і пропонує зробити рівність шляхом зменшення. ( «Як ще можна зробити так, щоб курочок і курчат стало порівну?»)

Доброго ранку! птахи заспівали

Добрі люди, вставайте з ліжка

Ховається вся темрява по кутках

Добрі люди йдуть у справах!

вихователь: Скажіть, а що роблять люди вранці?

Діти кажуть, що коли вранці люди встають вони вмиваються, заправляють ліжко, роблять зарядку, снідають.

(Цокає годинник)

Стрілка, стрілка покрутити,

Час доби здайся!

вихователь: Що тут намальовано, хлопці?

Діти говорять про те, що на зображенні зображено, що зайчик радіє сонечку.

вихователь: А коли це буває?

вихователь: Дінь - Дилен, дзень - Дилен настав прекрасний день! День саме світлий час доби. Саме в цей час люди намагаються робити серйозні і важливі справи. А що ми робимо днем?

Діти відповідають, що днем \u200b\u200bвони грають, малюють, співають, читають, гуляють, займаються.

вихователь: Давайте пограємо в гру«Не помилися».

Вихователь уточнює назви геометричних фігур, викладених на фланелеграфе (коло, квадрат, трикутник, прямокутник), і пропонує пограти.

Вихователь в різному порядку показує геометричні фігури, а діти виконують відповідні рухи: коло - стрибають, квадрат - плескають у долоні, трикутник - присідають, прямокутник - крокують на місці.

вихователь: Поки ми грали настав час обіду! Наш Зайчик теж зголоднів. З ним разом зголодніли і зайчата.

Хлопці, підійдіть до столів. У кожного з вас є картка.

На верхню смужку покладіть чотири зайчика. Лівою рукою притримуємо картку, а правою вважаємо зліва на право. Скільки у нас зайчат?

Діти відповідають, що лише чотири зайчика.

вихователь: Скільки зайчиків у тебе Вова? А у тебе Катя? Настя у тебе скільки зайчиків?

Вихователь вислуховує відповіді дітей.

вихователь: Візьмемо один качан капусти і дамо першу зайчику. Всіх зайців нагодували?

Діти відповідають, що не всіх! Решта зайчики залишилися без капусти!

вихователь: Хлопці, дайте кожному зайчику по качану капусти. Кожному зайчику вистачило? Нікого не образили? Прибіг ще один зайченя. П'ять зайчиків і чотири капустини - порівняйте чого менше (Чотири качана менше, ніж п'ять зайчиків)Яке число більше: п'ять або чотири? Яке число менше: чотири або п'ять? Зробіть так, щоб зайчиків і капусти стало порівну. За скільки тепер зайчиків і капусти? »

Вихователь уточнює у дітей способи зрівнювання предметів і освіту отриманих чисел.

Діти відповідають, що тепер капусти і зайчиків у нас порівну. Відсувають картки, виходять з-за столу і підходять до годинника.

Дивись скоріше, котра година

Тік-так, тік-так, тік-так!

Ліворуч раз, направо раз

Тік-так, тік-так, тік-так!

(Физминутку)

(Цокає годинник)

Стрілка, стрілка покрутити,

Час доби здайся!

вихователь: Що тут намальовано?

Діти відповідають, що на зображенні намальований зайчик, який дивиться телевізор.

вихователь: Яке це час доби?

Діти відповідають, що вечір.

Сонце за гору сідати,

Зірки запалюються,

На траву роса лягає,

Вечір починається!

Що ввечері роблять люди!

Діти відповідають, що ввечері люди повертаються з роботи додому, вечеряють, дивляться телевізор, розправляють ліжка і готуються до сну!

вихователь: А кому ввечері, перед сном співають колискову пісню?

Діти відповідають, що ввечері перед сном колискову пісню батьки співають своїм дітям, щоб вони міцно спали, і їм наснилися хороші сни.

вечір - сонечко сідає,

Всіх кличе вгамуватися.

Хоче подивитися в тиші

"Добраніч малюки!"

вихователь: Хлопці, давайте заспіваємо колискову пісню нашим лялькам.

Під аудіозапис хлопці співають колискову пісню лялькам.

(Цокає годинник)

Стрілка, стрілка покрутити,

Час доби здайся!

вихователь: Що тут намальовано, хлопці? Який час доби?

Діти відповідають, що на картинці зображено ніч.

вихователь: Хлопці, а що ви вночі робите?

Діти розповідають, що вночі вони сплять.

вихователь: Правильно, вночі діти і дорослі відпочивають, тому що працювали, вчилися, займалися справами - втомилися! І тільки зірки підморгують весело один одному!

Гра «Знайди собі пару».

Настала ніч. Стало темно. Запалилися зірочки на небі.

Діти беруть по одній зірочці і починають рухатися під музику. Настав ранок. Стало ясно. Після закінчення мелодії вони знаходять собі пару: дитину із зірочкою такого ж кольору і утворюють ворота, взявшись за руки і вставши один за одним. Гра повторюється.

вихователь: Ось ми і познайомилися з усіма частинами доби. Давайте їх назвемо.

Діти разом з вихователем називають частини доби.

Ранок день вечір ніч -

Втекли добу геть,

Щоб про добі не шкодувати

Потрібно кожну годину берегти,

Щоб встигнути потанцювати,

Пограти з друзями,

І допомогти звичайно мамі!

Тік-так, тік-так,

Знаємо добу ми ось так!