Заняття на тему здоров'я в підготовчій групі. Конспект заняття на тему: "Здоров'я" в підготовчій групі

розділи: Робота з дошкільнятами

цілі:

  • познайомити дошкільнят з дитячим організмом;
  • дати інформацію про користь вітамінів і правильне харчування;
  • формувати прагнення до здорового способу життя;
  • сприяти бережного ставлення до себе і свого здоров'я та здоров'я людей з обмеженими можливостями.

устаткування:

  • повітряну кульку з очками (герой з чарівної країни лошара),
  • повітряні кулі за кількістю дітей,
  • таблиця (частини тіла дитячого організму),
  • предмети для гри (барабан, скакалки, м'ячі, ложки, дудочки і т.д.) за кількістю дітей,
  • предметні картинки із зображенням різних продуктів харчування,
  • шапочки з буквами вітамінів А, В, С Д,
  • фонограма веселої музики.

хід заняття

Добрий день, хлопці! Подивіться, до нас прилетів незвичайний гість з чарівної країни лошара.

Привіт, хлопці! Які ви смішні, зовсім не схожі на жителів моєї країни, лошара. Розгляньте мене і порівняйте з собою. Що є у вас, але абсолютно відсутній у мене?

Передбачувані відповіді дітей (тіло)

Правильно! У мене немає тіла і хочеться побільше дізнатися про нього.

Назвіть частини тіла?

(По таблиці дитина називає і показує частини тіла)

Здорово! Ви вмієте керувати своїм тілом і робити різні дива?

Передбачувані відповіді дітей (так, ні)

Спробуйте виконати завдання за допомогою рук або ніг, а може за допомогою рук і ніг разом.

Завдання за кількістю дітей:

  1. пограти на барабані
  2. пограти в ложки
  3. пострибати на скакалці
  4. вирізати коло з паперу
  5. надіти шапку
  6. надіти рукавички і т.д.

Молодці, здорово виходить! Уявіть собі, що у вас немає правої руки. Спробуйте виконати те ж завдання. Коли було складніше виконати? Чому?

Передбачувані відповіді дітей (однією рукою деякі завдання взагалі неможливо виконати).

Хлопці, як називають людей, у яких відсутня будь-яка частина тіла?

Передбачувані відповіді дітей (інваліди)

Чи можна назвати цих людей героями? Чому?

Передбачувані відповіді дітей (їм доводиться долати безліч труднощів, прикладати більше зусиль, ніж звичайним людям)

У чому вони найбільше потребують?

Передбачувані відповіді дітей (в підтримці, розумінні, допомозі)

Хто допомагає цим людям в житті?

Передбачувані відповіді дітей (близькі люди, родичі, сусіди перехожі і ми з вами)

Хлопці, ви такі здоровенькі, рум'яні, гарні. Напевно знаєте якийсь секрет і теж допомагаєте своєму тілу?

Передбачувані відповіді дітей (та).

Діти читають вірші про вітаміни.

Вітамін А

Пам'ятай істину простую-
Краще бачить тільки той.
Хто жує моркву сиру
Або п'є морквяний сік.

вітамін В

Дуже важливо спозаранку
Є за сніданком вівсянку.
Чорний хліб корисний нам-
І не тільки вранці.

Вітамін С

Від застуди і ангіни
Допомагають апельсини.
Ну, а краще їсти лимон,
Хоч і дуже кислий він.

вітамін Д

Риб'ячий жир всього корисніше!
Хоч противний - треба пити.
Він рятує від хвороб.
Без хвороб - краще жити!

Ніколи не сумую
І посмішка на обличчі,
Тому що приймаю
Вітаміни. А В С

Дитина 1-й:

Я думаю, ти, без сумніву знаєш,
Що користь приносить не все, що з'їдаєш

Дитина 2-й:

Запам'ятай і всім поясни дуже ясно:
Шлунок не можна ображати даремно.

Дитина 3-й:

Холодна їжа йому не потрібна,
І дуже гаряча теж шкідлива.

Дитина 4-й:

А солодощів різних і чіпсів, і "коли"
Шлунок боїться, як попа уколів.

Дитина 5-й:

Великими шматками не варто ковтати,
А ретельно треба їжу прожувати.

Дитина 6-й:

І пам'ятай - шлунок у тих не хворів,
Хто з дитинства його розумів і шкодував!

Тепер я знаю ваш секрет, ви приймаєте вітаміни, правильно харчуєтеся. Пограємо в гру? "Корисні і не дуже корисні продукти”:

На столі картки із зображенням різних продуктів харчування, в корзину складаємо тільки корисні продукти, а не дуже корисні залишаємо на столі.

Раз, два, три продукти збери!

(Використовується фонограма веселої музики).

Молодці, швидко впоралися із завданням. Я візьму цю корзину c корисними продуктами в свою країну, лошара. Розповім жителям своєї країни секрет здоров'я.

Ви поясніть, будь ласка, сенс прислів'їв:

  • Горьким лікують, а солодким калічать.
  • Здоров'я дорожче багатства.
  • Здоров будеш - все здобудеш.

Спасибі, хлопці, ви мені дуже багато розповіли, я дуже багато дізнався про вас і ваше здоров'я. Мені потрібно поспішати в свою країну. У подарунок прийміть повітряні кулі та гарний настрій! До побачення!

1.Оздоровітельная хвилинка:

(Діти сидять на килимку) в природі є сонце, воно всім світить і всіх любить і гріє. Давайте створимо сонце в собі. Закрийте очі і покладіть руку на серце. Уявіть в своєму серці маленьку зірочку. Подумки направляємо до неї промінчик, який несе любов. Зірочка збільшилася. Направляємо до неї промінчик, який несе мир. Зірочка знову збільшилася. Направляємо до неї промінчики з добром, з ніжністю, з ласкою, з теплом, з радістю, зі здоров'ям. Тепер зірочка ставати великий, як сонце. Воно несе тепло всім-всім-всім (Руки в сторони перед собою).

Давайте привітаємося душею і серцем (дітивітаються) .

А що означає слово "Вітаю"? (Відповіді дітей)

Правильно, здрастуйте - це значить, здоров'я бажаю.

А зараз я хочу розповісти вам стару легенду: Давним-давно на горі Олімп жили Боги.

Стало їм нудно, і вирішили вони створити людини. Стали думати яким повинен бути чоловік. Один з Богів (Данило) сказав: «Людина повинна бути сильним.»

другий(Герман) «Людина повинна бути розумним».

третій: (Кирило) «Людина повинна бутиздоровим» .

четвертий: (Влад) «Якщо все це буде у людини, він буде подібний до нас».

(Встають в коло і обговорюють)

І вирішили вони заховати головне, що є у людини - здоров'я. Стали думати, вирішувати, куди б його заховати?

Одні пропонували заховати здоров'я глибоко в море, інші - високо в гори. А один з богів запропонував

(Влад): « здоров'я треба заховати в самої людини! »

Так і живе людина з давніх часів, намагаючись знайти своє здоров'я, та от не кожен може знайти - цей безцінний дар Богів.

Значить, здоров'я - виявляється, заховане і в мені, і в тебе, і в кожному з нас.

Здоров'я людини багато в чому залежить від нього самого. Деякі люди піклуються про своє здоров'я, намагаючись зберегти цей безцінний дар богів. Кожен день вони «будують» самі себе. Прагнуть до того, щоб стати сильніше, міцніше, розумніші, добріші. Інші бездумно витрачають здоров'я, руйнуючи себе.

Охарактеризуйте здорової людини (Сильний, розумний, стрункий, щасливий, спритний, радісний, акуратний, у нього гарна фігура, білозуба посмішка, блискучі очі, легка хода).

Охарактеризуйте хворої людини (ледачий, похмурий, сумний, злий).

Хлопці, хто допомагає одужати хворому людині?

Він під деревом сидить.
Приходь до нього лікуватися
І корова, і вовчиця,
І жучок, і черв'ячок,
І ведмедиця!
Всіх вилікує, зцілить
Добрий доктор ... ..! айболит (діти)

2. Під музику з'являється Айболить.

Айб: Доброго дня хлопці ви все здоровенькі? ви чистенькі? Зараз перевіримо.

Я прийшов до вас не з порожніми руками, у мене мій чарівна скринька.

Восп: Міцно скринька закритий ...

Що ж таке в ньому в ньому лежить?

Айб: У валізці лежить мішечок, а мішечок непростий, а вітамінний.

гра «Вітамінний мішечок» (на дотик). Дитина повинна сказати корисно це чи ні.

(Муляжі овочів, фруктів, вітаміни, цукерки - яблуко, морква, лимон, цибуля, картопля, помідор, перець, чіпси, чупа - чупс, цукерки, шоколад,)

корисні продукти містять вітаміни, а які вітаміни нам розкажуть наші дівчатка.

Ангеліна Т .: «А»

Пам'ятай істину просту -

Краще бачить тільки той,

Хто жує моркву сиру

Або сік чорничний п'є.

Розповідає: А міститься вітамін «А» в помаранчевих і червоних овочах і фруктах. Це морква, гарбуз, яблуко, болгарський перець. А ще цей вітамін є в рибі, яйцях, в вершковому маслі, В петрушці.

Таня: «В»

Дуже важливо спозаранку

Є за сніданком вівсянку.

Чорний хліб корисний нам,

І не тільки вранці.

Розповідає: Вітамін В допомагає серцю, щоб воно добре працювало. А є він в чорному хлібі, м'ясі курки, геркулесі, молоці, горіхах, горосі.

Софія Б «С»

Від застуди і ангіни

Допомагають апельсини,

Ну а краще з'їсти лимон

Хоч і дуже кислий він.

Розповідає: Лимон, апельсин, шипшина, мандарин, смородина, полуниця містить вітамін «С». А ще є в капусті, редисці, цибулі.

Мілана З. «Д»

Я веселий вітамін, не можу я бути один

У мене повно друзів, з нами діти здоровіші

Той, хто рибу, м'ясо їсть, той сильний як Геркулес.

Якщо риб'ячий жир полюбиш силачем, атлетом будеш

І дружи завжди, всюди з вітаміном славним Д

Розповідає: Він зміцнює кістки. А є він у риб'ячому жирі, яйцях, молоці. А ще вітаміну Д багато у сонечка і воно щедро ділиться з нами вітаміном Д.

Хлопці чи є такі страви, в яких дуже багато вітамінів? (Борщ, рагу, ікра баклажанна, кабачкова)

Напої? (Морс, компот)

Давайте і ми приготуємо вітамінний напій.

Фіз хвилинка «Варимо компот» з Айболітом

Будемо ми варити компот (Марширувати на місці).

Фруктів потрібно багато-ось (Показати руками - "багато").

Будемо яблука кришити,

Грушу будемо ми рубати,

Відіжміть лимонний сік,

Злив покладемо і пісок. (Імітувати, як кришать, рубають, віджимають, кладуть, насипають пісок).

Варимо, варимо ми компот, (Повернутися навколо себе).

Почастуємо чесний народ. (Нахилитися вперед і розвести руки в сторони).

Компот зварили,

А ротики помити забули.

Для здоров'я важлива чистота

Гігієна - завжди нам потрібна

Восп: Я думаю, що Наступний Чарівний предмет допоможе нам розповісти, які предмети гігієни потрібні для різних частин тіла. А ось і він чарівний Кубик здоров'я.

На гранях кубика зображення: рука, волосся, нігті, зуби і вуха, обличчя.

Діти стоять у колі, як тільки музика зупиняється, дитина кидає кубик і розповідає про те як і чим потрібно доглядати за частинами тіла.

4. Дивна книжка, вона дає поради по здоров'ю, а секрети не розкриває. Давайте спробуємо їх розгадати. (Читає вихователь)

Айболить: Слов. гра «Я почну, а ти продовж»

Люди з самого народження жити не можуть без .... (Рухи)

Ми чистимо зуби двічі на день, і це робити нам не .... (Лінь)

Вранці рано прокидайся, гарненько ... (Умивайся)

щоб здоровим, Сильним бути

зі спортом ми повинні .... (Дружити)

щоб здоровим, Чистим бути

потрібно руки з милом .... (Мити)

Захиститися від ангіни

нам допоможуть .... (Вітаміни)

Кожен день у нас, хлопці,
Починається з …..

Сонце повітря і вода наші лушіе ......

Чи не хворіє тільки той,

хто здоровий і любить .... (Спорт)

вихователь:

Спорт це життя. Це легкість рухи.
Спорт викликає у всіх уваженье.
Спорт просуває всіх вгору і вперед.
Бадьорість, здоров'я він всім надає.
Всі, хто активний і хто не лінується,
Можуть зі спортом легко подружитися.

Хлопці, ми щодня чуємо знайомі слова «Фізкультура», « спорт » . Як ви думаєте, в чому відмінність цих двох понять?

Діти. Фізкультурою може займатися кожен, а спортом немає.

Вихователь. Правильно, хлопці. Фізкультурою може займатися і маленький, і великий. спортом займаються найсильніші, міцні і здорові. Але кожен фізкультурник мріє стати спортсменом.

Вихователь. Чи знаєте ви, хлопці, як називаються найголовніші змагання у спортсменів усього світу?

Діти. Головні змагання у спортсменів називаються Олімпійські ігри. кожен спортсмен мріє виступити і перемогти в них.

Вихователь. А що ж таке - Олімпіада?

Діти. Олімпіада - це всесвітні змагання в різних видах спорту.

девіз Олімпійського руху "Швидше вище сильніше!" і емблему Олімпіади - п'ять переплетених кілець.

Вихователь. Хлопці, що означають кільця на олімпійському прапорі?

Дитина. Це знак єдності і дружби спортсменів п'яти континентів. Блакитне кільце символізує Європу, жовте - Азію, чорне - Африку, зелене - Австралію, червоне - Америку.

Для спортсмена медаль - найголовніша нагорода в житті. За кожною з них, будь то золота, срібна або бронзова, - важка праця щоденних численних тренувань; завзятість, сила волі, працьовитість ...

Ось і у нас в Казахстані в цьому році проводилася універсіада.

Розповідь по слайду.

    Символ: сокіл

    Девіз: розправ крила

    11 золотих медалей, 8 срібних, 7 бронзових. Казах танці зайняли 2 місце.

Щоб стати спортсменом і поїхати на Універсіаду потрібно займатися спортом, робити зарядку, загартовуватися, виховувати силу волі і т. П.

Молодці, хлопці, я вірю, що з вас виростуть справжні спортсмени!

Физкультминутка :

Ми на плечі руки ставимо

Починаємо їх вирощують,

Так поставу ми виправимо

Раз два три чотири п'ять.

Руки ставимо перед грудьми

В боку розводимо

Ми зарядку робити будемо

При будь-якої погоди.

Руку праву піднімемо,

А іншу вниз опустимо,

Ми міняємо їх місцями

Плавно рухаємо руками.

А тепер давайте разом

Покрокував все на місці!

Дидактична гра «Літні і Зимові види спорту»

Заключна частина

Давайте подивимося, що ж в коробочці. «Клубок ЗДОРОВ'Я». Хлопці, зараз кожен з вас буде братися за ниточку і говорити прислів'я про здоров'я

(Гра «замкнутого НИТКА»)

Загартовуй своє тіло з користю для справи. Айдин

Холода Не бійся, сам по пояс мийся. Артем

Хто спортом займається, той сили набирається. Кирило

Хто любить спорт, той здоровий і бадьорий. Дільназ

І кмітливість потрібна, і гарт важлива. Даша

У здоровому тілі здоровий дух. Ерлеш

Вітрила та снасті у спортсмена у владі. Герман

Замолоду загартувати, на весь вік згодиться. Л.Мілана

Сонце, повітря і вода - наші вірні друзья.Руслан

починай нове життя ні з понеділка, а з ранкової зарядкі.Ева

Міцний тілом - багатий і справою. Маді

З спортом не дружиш - не раз про те тугіше. Данило

Пішки ходити - довго жити. Алімжан

Віддай спорту час, а натомість отримай здоров'я. Ліза

Було б здоров'я - решту наживеш Софія Н.

саме велике багатство - здоров'я Айлін

Без здоров'я немає щастя Алімхан

У нас вийшло замкнуте коло здоров'я. Якщо ми не будемо виконуватиусе правила, то наша нитка обірветься, і ми захворіли. Так давайте берегти наше здоров'я. Здоров'я - найголовніша головна цінність людського життя.

-А ще у нас в скриньці лежать подарунки- японські журавлікі- символздоров'я і любові.

Вихователь дарує дітям і гостям

На прощання скажу.

Щоб рости і загартовуватися

Треба спортом займатися.

Вітаміни з грядки є,

Щоб зовсім не хворіти.

Це головна їжа -

Угощайся дітвора!

СКАЧАТИ (з фото)

Програмне зміст:

Вчити дітей самостійно стежити за своїм здоров'ям, знати нескладні прийоми самооздоровлення, вміти надавати собі елементарну допомогу; розвивати розмовну мову дітей, вміння вживати антоніми, розуміти сенс прислів'їв. Словник: здоров'я, загартовування, самомасаж; прищеплювати і виховувати любов до фізичних вправ, самомасажу.

устаткування: Мішечок з предметами особистої гігієни, картинки продуктів харчування, картинки зуби.

Організаційний момент.

Звучить музика.

вихователь:

Хлопці, подивіться, як багато у нас сьогодні гостей! Вони прийшли подивитися як ми з вами іграем.Давайте з ними привітаємося. А ви знаєте, коли люди вітаються, то вони бажають один одному здоров'я. (Здоров'я бажаю). Тепер ходімо сядемо на свої місця і почнемо наше заняття.

хід заняття:

В: -Хлопці, сьогодні ми з вами поговоримо про здоров'я. Хто хоче бути здоровим? А чому ви хочете бути здоровими? У ваших силах не тільки зберегти своє здоров'я, але і зміцнити його. Про це і мудрі прислів'я говорять:

Чи є велика біда, Я здоров'я бережу,

Чим хвороби і нужда. Сам собі я допоможу.

В: -Давайте вивчимо напам'ять другу прислів'я. (Завчання).

Як ви розумієте, що таке здоров'я?

Відповіді дітей-Здоров'я - це сила, краса, коли настрій хороший і все виходить.

В: -А зараз поговоримо про те, як ми можемо самі собі допомогти зміцнити здоров'я. Як ви вважаєте, що ви можете самі зробити для свого здоров'я?

(Займатися фізкультурою, робити зарядку, загартовуватися, правильно харчуватися, дотримуватися режиму дня, стежити за чистотою, вживати в їжу вітаміни. схема годинник і картинки з "Азбуки здоров'я")

Як багато ви знаєте! Молодці! Це потрібно робити кожен день. Давайте почнемо з самого ранку.

Пальчикова гімнастика «Кішка»

Ось кулак, а ось долонька,

На долоньку села кішка.

І пішла, пішла, пішла

До мізинчик дійшла.

Ось відкрита долоня,

Ой, дивися, інша кішка,

Побігла, побігла,

До мізинця добігла!

А тепер зловимо кішку!

Дзвінко ляскаємо в долоньки!

В: - Хлопці, тепер перевірте, стали ваші пальчики міцніше, більш слухняним?

Сьогодні до нас в групу заходив Мойдодир. А ви знаєте хто це? Він дуже хотів вас побачити. Так шкода, що Мойдодир вас не дочекався, адже у нього вранці так багато турбот! Але він залишив вам ось таку чудовий мішечок.

Дидактична гра «Чудесний мішечок»

Діти на дотик відгадують предмети особистої гігієни, що знаходяться в мішечки. Потім розповідають про ці предмети. Відгадані предмети вихователь дістає з мішечка. далі вихователь загадує загадки про ці предмети, діти знаходять і показують відгадку.

Вислизає, як живе, Ходжу-броджу не по лісах,

Але не випущу його я. А по вусах, по волоссю.

Білою піною піниться, І зуби у мене довший,

Руки мити не лінується. Чим у вовків, у ведмедів.

(Мило) (Гребінець)

Пластмасова спинка, І сяє, і блищить,

Жорстка щетина, Нікому воно не лестить,

З зубною пастою дружить, А будь-якому правду скаже -

Нам старанно служить. Все як є йому покаже.

(Зубна щітка) (Дзеркало)

Витираю я, намагаюся, Хвостик з кістки,

Після ванни хлопчини. На спинці - щетина.

Все намокли, все зім'яти - Ця річ допоможе нам

Немає сухого куточка. Чистити штани і каптан.

(Рушник) (Щітка)

В: -Ой, який молодець Мойдодир! Давайте скажемо йому «Спасибі» за такі необхідні предмети.

Физкультминутка. Будемо стрибати і скакати!
Раз два три чотири п'ять!
Будемо стрибати і скакати! (Стрибки на місці.)
Нахилився правий бік. (Нахили тулуба вліво-вправо.)
Раз два три.
Нахилився лівий бік.
Раз два три.
А зараз піднімемо ручки (Руки вгору.)
І дотягнемося до хмаринки.
Сядемо на доріжку, (Сіли на підлогу.)
Розімніть ми ніжки.
Зігнемо праву ніжку, (Згинаємо ноги в коліні.)
Раз два три!
Зігнемо ліву ніжку,
Раз два три.
Ноги високо підняли (Підняли ноги вгору.)
І трохи потримали.
Головою похитали (Руху головою.)
І все дружно разом встали. (Встали.)
Будемо стрибати, як жаба
Будемо стрибати, як жаба,
Чемпіонка- попригушка.
За стрибком - інший стрибок,
Вище стрибаємо, дружок! (Стрибки.)
Ванька-встанька
Ванька-встанька, (Стрибки на місці)
Присідай-ка. (Присідання.)
Неслухняний ти який!
Нам не впоратися з тобою! (Удари в долоні.)
Вгору рука і вниз рука
Вгору рука і вниз рука.
Потягнули їх злегка.
Швидко поміняли руки!
Нам сьогодні не до нудьги. (Одна пряма рука вгору, інша вниз, ривком міняти руки.)
Присідання з ударами:
Вниз - бавовна і вгору - бавовна.
Ноги, руки розминаємо,
Точно знаємо - буде користь. (Присідання, хлопки в долоні над головою.)
Крутимо-вертимо головою,
Розминаємо шию. Стій! (Обертання головою вправо і вліво.)

Дидактична гра «Корисно - шкідливо»

На дошці зображено різні продукти харчування (овочі, цукерки, фрукти, чіпси, молоко, газований напій в пляшці, риба, морозиво, яйця, чорний хліб і т. П.). Вихователь указкою показує продукт, якщо продукт корисний діти ляскають, якщо не полезен- не грюкати. Вихователь пояснює чому не можна їсти чіпси та іншу шкідливу їжу, чому солодощі потрібно їсти помірно.

В: - Згадайте і назвіть, якими корисними продуктами вас годують в дитячому саду. ( Діти перераховують продукти з меню дитячого садка).

В: - Ось скільки корисних продуктів ми отримуємо в дитячому садку!

В: -Ось ми сьогодні з вами хлопці говорили, що треба загартовуватися. А як це, що потрібно робити?

В: -Є ще один дуже простий спосіб загартовування, який можна робити кожен день. Це самомасаж. Послухайте це слово. Масаж-це погладжування, розтирання, натискання. А перша частина слова «самомасаж» - «саме» позначає, що цей масаж людина робить собі сам.

«Білий мельник»

Масаж особи для профілактики простудних захворювань

Білий-білий мірошник Провести пальцями по лобі від середини

Сів на хмари. до скронь.

З мішка посипалася Легко постукати пальцями по скронях

Біла мука.

Радіють діти, Стиснувши руки в кулаки, підвищеннями

Ліплять колобки. великих пальців швидко розтерти

крила носа.

Затанцювали санки, Раздвінув вказівний і середній

Лижі й ковзани. пальці, масажувати точки перед собою

і за вушними раковинами.

В: -Хлопці, Мойдодир підготував для вас завдання! Він попросив вас намалювати корисні овочі і фрукти і в листі відправити йому в чарівну країну для жителів, щоб вони знали що корисно, а що ні. Ще просив нагадати щоб їсти правильно і завжди дбали про своє здоров'я.

Доброго вам усім здоров'я!

Здоров'я - це нагорода, яку

отримує людина за старанність. здоровий

людина - це, як правило, утворений

людина, що засвоїла одну просту істину:

«Що б стати здоровим,

треба навчитися бути здоровим »

Інтеграція освітніх областей: «Соціалізація», «Пізнання», «Комунікація», «Здоров'я», «Безпека», «Фізична культура»

мета: розвиток пізнавальної активності в освітніх областях «Здоров'я», «Безпека», «Фізична культура»

Програмні завдання:

Освітні: - формувати у дітей уявлення про залежність здоров'я від виконання елементарних правил збереження власного здоров'я;

Закріпити знання про корисні властивості повітря з опорою на дослідницькі дії.

Розвиваючі: Розвивати пізнавальний інтерес і мова.

виховні: виховувати бажання піклуватися про власне здоров'я.

Методи і прийоми: читання художньої літератури, Створення проблемних ситуацій, бесіда, вправа на дихання, вправа на розвиток координації рухів і мови, дидактична гра, Масаж, пальчикова гімнастика, Звернення до життєвого досвіду дітей.

Попередня робота: розглядання дитячих енциклопедій, бесіда про гігієну, режимі дня, правильне харчування і користь фізкультури, читання художньої літератури, загадування загадок, формування здоров'я - зберігаючих умінь і навичок.

Матеріали та обладнання: Модель сонця, пляшечка, стаканчики, коктельні трубочки, корзинка з продуктами, дидактична гра «режим дня», демонстраційний матеріал по темі заняття, сонечко з стрічками.

Хлопці у нас сьогодні гості, давайте привітаємося.

Добридень!

Вітаю!

А знаєте, хлопці ми ж не просто привіталися, ми сказали, здрастуйте, це означає - здоров'я бажаємо.

Вітаю! - ви сказали людині.

Здрастуй! - посміхнеться він у відповідь.

І, напевно, не піде в аптеку,

А здоровим буде багато років.

Хлопці давайте встанемо в коло і візьмемо за руки один одного.

Ми стали рука в руці,

Разом ми велика сила

Можемо маленькими бути (діти присідають)

Чи можемо ми великими бути (піднімають руки вгору)

Але ніхто з них не буде.

І дійсно ви ніколи не буває одні. Навколо вас завжди близькі люди - ваші батьки, ваша сім'я. Коли вони поруч ви відчуваєте себе заміщені.

Запам'ятайте - любов ваших рідних до вас і ваші добрі почуття до них допомагають зберегти і ваше здоров'я і здоров'я рідних вам людей.

Сьогодні я хочу розповісти вам старовинну легенду.

«Давним - давно на горі Олімп жили боги (слайд)

Стало їм нудно, і вирішили вони створити людини. Стали вирішувати, якою має бути людина. Один з богів сказав: «Людина повинна бути сильним». Інший сказав: «Людина повинна бути здоровим». Третій сказав «Людина повинна бути розумним». Але один бог сказав так: «Якщо все це буде у людини, він буден подібний до нас». І вирішили боги заховати головне, що є у людини - здоров'я. Стали думати - вирішувати, куди б його заховати? Один пропонували заховати здоров'я глибоко в синє море, інші високо в гори. А один з богів запропонував: «Здоров'я заховати в самої людини» .Так і живе людина з давніх-давен, намагаючись знайти своє здоров'я. Так от не кожен може знайти і зберегти безцінний дар богів. Значить здоров'я - то, виявляється, заховане і в мені, і в тебе, і в кожному з вас.

Хлопці, а ви відчуваєте себе здоровими? Що значить бути здоровим? (Відповіді дітей) (це значить бути сильним, міцним, бадьорим, веселим і енергійним)

Я відкрию вам маленький секрет! Наше здоров'я можна порівняти з сонечком, у якого багато промінчиків, ці промінчики живуть в кожній клітинці нашого організму.

Перший промінчик - це фізичні вправи, або фізкультура (модель сонця, до нього прикріплюється промінчик із зображенням фізичних вправ)

Давайте подумаємо, яку користь приносять фізичні вправи для нашого організму (Укрепляют м'язи, гартують організм. Дарують нам бадьорий, гарний настрій.)

А ви самі виконуєте фізичні вправи? Де і коли? (На зарядці, физкультминутках, фізкультурних заняттях, граючи в рухливі ігри).

Коли ви робите зарядку, займаєтеся фізкультурою - ви ростете сильними і міцними.

Щоб хворими не лежати, треба спорт поважати.

Які прислів'ї про спорт ви знаєте?

(- Хто любить спорт, той здоровий і бадьорий.

Де здоров'я, там і краса. - Рухайся більше - проживеш довше. - Сонце, повітря і вода наші вірні друзі. - Сонце, повітря і вода допомагають нам завжди. - Рух це життя.)

А тепер всім дітям встати, (імітація рухів під речівку)

Руки повільно підняти.

Пальці стиснути, потім розтиснути,

Руки вниз і так стояти.

Відпочили все трошки,

І рушили в доріжку.

Дві руки плескають, (хлопки в долоні)

Дві ноги тупають, (ритмічне тупання ногами)

Два ліктика обертаються, (руки до плечей, обертальні рухи ліктями)

Два очі закриваються, (руки вниз, очі закрити)

Ручками заплескали - (діти виконують руху відповідно до тексту речівки)

Хлоп, хлоп, хлоп,

Хлоп, хлоп, хлоп (хлопки в долоні)

Ніжками затупотіли - (прітопиванія ногами)

Топ, топ, топ,

Топ, топ, топ.

Головку опускаємо (нахил голови вперед)

І спинку випрямляє (випрямитися, руки в сторони)

Молодці!

А зараз я вам покажу фокус, і ви дізнаєтеся, як називається другий промінчик здоров'я.

Загляньте всередину цієї пляшечки. Що там лежить? (там нічого немає)

Зараз ми побачимо, хто там ховається. Раз, два, три, невидимка з пляшечки біжи (опускаю пляшечку в воду і натискаю на неї, з пляшечки біжать бульбашки).

Що за невидимка сидів в пляшечці? (Це повітря). Правильно діти.

Навколо нас і в кожному з нас є повітря. Давайте діти перевіримо, чи так це. Зараз підійдіть до столу візьміть коктельні палички, опустіть у воду і подуйте. Що ви бачите? Чому утворюються бульбашки? (Тому, що в наше організмі є повітря)

Без дихання життя немає,

Без дихання меркне світло.

Дихають птиці і квіти,

Дихають він і я і ти.

Давайте перевіримо, чи так це. Зараз ви постарайтеся глибоко зітхнути і закрити рот і ніс долоньками. Що ви відчули? Чому не змогли довго бути без повітря? (Відповіді дітей) (тому що наш організм не може жити без повітря)

Правильно, це кожна клітинка вашого організму збунтувалася і просить «Прийшли мені будь ласка повітря. »

Давайте з вами згадаємо вправу на дихання?

(Комплекс на дихання.)

І, Е, А, О, У, И, Е, Я, Е, Ю (зробити вдих, і на одному видиху вимовити звуки, повторити кілька разів.

Для чого ми виконуємо вправу на дихання (щоб організм збагачувати киснем, щоб загартовувати і зміцнювати його)

Так як же називається другий промінчик здоров'я? (Відриваю на моделі другий промінчик із зображенням повітря).

Правильно - повітря.

Діти що це? (Показую модель годинника)

Скажіть, навіщо потрібні годинник? (Відповіді дітей)

Так ви маєте рацію, годинник нам потрібні для того, щоб орієнтуватися в часі (коли прокинуться, коли займатися і т. Д.).

Діти як ви думаєте, що таке режим? (Відповіді дітей)

Режим - це коли справи виконуються протягом дня по часу, як у нас в дитячому саду. У нас є час для прийняття їжі, занять, прогулянки, сну, і догляду додому. З цим режимом дитячого садка знайомі і ваші батьки, ну а годинник показує час виконання цього режиму дня.

Режим дня допомагає бути дисциплінованим, допомагає зміцнювати здоров'я, добре і якісно виконувати всі свої справи.

А тепер я пропоную вам, пограти в гру, яка називається «Встань по порядку» (діти виходять з картинками, на яких зображені діти зайнятими режимними видами діяльності протягом дня. В ході гри звертаю увагу, що всі види діяльності необхідно виконувати в один і той же час)

Як буде називатися третій промінчик здоров'я? (Режим дня)

Щоб здоровим залишатися потрібно правильно харчуватися.

Їжею солодкої шоколадної ти не захоплюйся.

Дуже кислої і солоної ти стережись.

Тільки овочі та фрукти, дуже смачні продукти.

У магазинах продають багато різних продуктів. Якщо вас мама попросила сходити в магазин, змогли б ви вибрати корисні продукти? Я пропоную вам корзину, в якій лежать знайомі вам продукти. Розділимося на дві команди. Перша команда вибирає корисні продукти, друга шкідливі. - Молодці і з цим завданням ви впоралися.

Як буде, називається четвертий промінчик здоров'я? (корисна їжа)

Хлопці, подивіться на моделі здоров'я. У нас залишився невідкритими тільки одним промінчик. Хочете дізнатися, яке ім'я у останнього промінчика? Я його відкрию, а ви постарається визначати, як він називається.

Правильно, п'ятий промінчик здоров'я називається чистота.

Приготували пальчики.

Раз два три чотири п'ять! (Загинаємо на рахунок пальці правої руки, починаючи з мізинця)

Міцні, дружні, (енергійні хлопки в долоні на

Ось такі потрібні! кожне слово)

На іншій руці знову: (стискаємо і разжимаем кулачок лівої руки)

Раз два три чотири п'ять! (Загинаємо на рахунок пальці лівої руки, починаючи з мізинця)

Пальчики швидкі, (хлопки в долоні на кожне

Дуже - дуже чисті! слово).

Як ви думає, чи пов'язані чистота і здоров'я? Чому говорять «Чистота - запорука здоров'я»? (Відповіді дітей)

Давайте згадаємо правила чистоти (слайд)

(Відповіді дітей)

І кожен з вас повинен обов'язково стежити за чистотою свого тіла.

(Масаж обличчя)

Вчила мама дочку вмиватися:

Треба, треба вмиватися (погладжують руху)

Вранці і ввечері, (рухи, що розтирають)

А дітлахам неумитим (пощипувати руху)

Сором і ганьба (погладжують руху)

Подивіться сонечко посміхається, радіє, за вас, тому що, ви знайшли, куди сховали наше здоров'я, дане нам богами.

Давайте згадаємо, як же називаються промінчики здоров'я (відповіді дітей).

А зараз візьміть по промінцю сонця і скажіть, що кому найбільше запам'яталося і сподобалося.

І мені дуже сподобалося як ви сьогодні працювали, молодці! Дякую всім.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Конспект заняття з здоровьесбереженія в підготовчій до школи групі «Де ховається здоров'я»

Здоров'я - це нагорода, яку

отримує людина за старанність. здоровий

людина - це, як правило, утворений

людина, що засвоїла одну просту істину:

«Що б стати здоровим,

треба навчитися бути здоровим »

Інтеграція освітніх областей: «Соціалізація», «Пізнання», «Комунікація», «Здоров'я», «Безпека», «Фізична культура»

мета: розвиток пізнавальної активності в освітніх областях «Здоров'я», «Безпека», «Фізична культура»

Програмні завдання:

Освітні: - формувати у дітей уявлення про залежність здоров'я від виконання елементарних правил збереження власного здоров'я;

Закріпити знання про корисні властивості повітря з опорою на дослідницькі дії.

Розвиваючі : Розвивати пізнавальний інтерес і мова.

виховні: виховувати бажання піклуватися про власне здоров'я.

Методи і прийоми : Читання художньої літератури, створення проблемних ситуацій, бесіда, вправа на дихання, вправа на розвиток координації рухів і мови, дидактична гра, масаж, пальчикова гімнастика, звернення до життєвого досвіду дітей.

Попередня робота: розглядання дитячих енциклопедій, бесіда про гігієну, режимі дня, правильне харчування і користь фізкультури, читання художньої літератури, загадування загадок, формування здоров'я - зберігаючих умінь і навичок.

Матеріали та обладнання: Модель сонця, пляшечка, стаканчики, коктельні трубочки, корзинка з продуктами, дидактична гра «режим дня», демонстраційний матеріал по темі заняття, сонечко з стрічками.

хід:

Хлопці у нас сьогодні гості, давайте привітаємося.

Добридень!

Вітаю!

А знаєте, хлопці ми ж не просто привіталися, ми сказали, здрастуйте, це означає - здоров'я бажаємо.

Вітаю! - ви сказали людині.

Здрастуй! - посміхнеться він у відповідь.

І, напевно, не піде в аптеку,

А здоровим буде багато років.

Хлопці давайте встанемо в коло і візьмемо за руки один одного.

Ми стали рука в руці,

Разом ми велика сила

Можемо маленькими бути (діти присідають)

Чи можемо ми великими бути (піднімають руки вгору)

Але ніхто з них не буде.

І дійсно ви ніколи не буває одні. Навколо вас завжди близькі люди - ваші батьки, ваша сім'я. Коли вони поруч ви відчуваєте себе заміщені.

Запам'ятайте - любов ваших рідних до вас і ваші добрі почуття до них допомагають зберегти і ваше здоров'я і здоров'я рідних вам людей.

Сьогодні я хочу розповісти вам старовинну легенду.

«Давним - давно на горі Олімп жили боги (слайд)

Стало їм нудно, і вирішили вони створити людини. Стали вирішувати, якою має бути людина. Один з богів сказав: «Людина повинна бути сильним». Інший сказав: «Людина повинна бути здоровим». Третій сказав «Людина повинна бути розумним». Але один бог сказав так: «Якщо все це буде у людини, він буден подібний до нас». І вирішили боги заховати головне, що є у людини - здоров'я. Стали думати - вирішувати, куди б його заховати? Один пропонували заховати здоров'я глибоко в синє море, інші високо в гори. А один з богів запропонував: «Здоров'я заховати в самої людини» .Так і живе людина з давніх-давен, намагаючись знайти своє здоров'я. Так от не кожен може знайти і зберегти безцінний дар богів. Значить здоров'я - то, виявляється, заховане і в мені, і в тебе, і в кожному з вас.

Хлопці, а ви відчуваєте себе здоровими? Що значить бути здоровим? (Відповіді дітей) (це значить бути сильним, міцним, бадьорим, веселим і енергійним)

Я відкрию вам маленький секрет! Наше здоров'я можна порівняти з сонечком, у якого багато промінчиків, ці промінчики живуть в кожній клітинці нашого організму.

Перший промінчик - це фізичні вправи, або фізкультура (модель сонця, до нього прикріплюється промінчик із зображенням фізичних вправ)

Давайте подумаємо, яку користь приносять фізичні вправи для нашого організму (Укрепляют м'язи, гартують організм. Дарують нам бадьорий, гарний настрій.)

А ви самі виконуєте фізичні вправи? Де і коли? (На зарядці, физкультминутках, фізкультурних заняттях, граючи в рухливі ігри).

Коли ви робите зарядку, займаєтеся фізкультурою - ви ростете сильними і міцними.

Щоб хворими не лежати, треба спорт поважати.

Які прислів'ї про спорт ви знаєте?

(- Хто любить спорт, той здоровий і бадьорий.

Де здоров'я, там і краса. - Рухайся більше - проживеш довше. - Сонце, повітря і вода наші вірні друзі. - Сонце, повітря і вода допомагають нам завжди. - Рух це життя.)

А тепер всім дітям встати, (імітація рухів під речівку)

Руки повільно підняти.

Пальці стиснути, потім розтиснути,

Руки вниз і так стояти.

Відпочили все трошки,

І рушили в доріжку.

Дві руки плескають, (хлопки в долоні)

Дві ноги тупають, (ритмічне тупання ногами)

Два ліктика обертаються, (руки до плечей, обертальні рухи ліктями)

Два очі закриваються, (руки вниз, очі закрити)

Ручками заплескали - (діти виконують руху відповідно до тексту речівки)

Хлоп, хлоп, хлоп,

Хлоп, хлоп, хлоп (хлопки в долоні)

Ніжками затупотіли - (прітопиванія ногами)

Топ, топ, топ,

Топ, топ, топ.

Головку опускаємо (нахил голови вперед)

І спинку випрямляє (випрямитися, руки в сторони)

Молодці!

А зараз я вам покажу фокус, і ви дізнаєтеся, як називається другий промінчик здоров'я.

Загляньте всередину цієї пляшечки. Що там лежить? (там нічого немає)

Зараз ми побачимо, хто там ховається. Раз, два, три, невидимка з пляшечки біжи (опускаю пляшечку в воду і натискаю на неї, з пляшечки біжать бульбашки).

Що за невидимка сидів в пляшечці? (Це повітря). Правильно діти.

Навколо нас і в кожному з нас є повітря. Давайте діти перевіримо, чи так це. Зараз підійдіть до столу візьміть коктельні палички, опустіть у воду і подуйте. Що ви бачите? Чому утворюються бульбашки? (Тому, що в наше організмі є повітря)

Без дихання життя немає,

Без дихання меркне світло.

Дихають птиці і квіти,

Дихають він і я і ти.

Давайте перевіримо, чи так це. Зараз ви постарайтеся глибоко зітхнути і закрити рот і ніс долоньками. Що ви відчули? Чому не змогли довго бути без повітря? (Відповіді дітей) (тому що наш організм не може жити без повітря)

Правильно, це кожна клітинка вашого організму збунтувалася і просить «Прийшли мені будь ласка повітря. »

Давайте з вами згадаємо вправу на дихання?

(Комплекс на дихання.)

І, Е, А, О, У, И, Е, Я, Е, Ю (зробити вдих, і на одному видиху вимовити звуки, повторити кілька разів.

Для чого ми виконуємо вправу на дихання (щоб організм збагачувати киснем, щоб загартовувати і зміцнювати його)

Так як же називається другий промінчик здоров'я? (Відриваю на моделі другий промінчик із зображенням повітря).

Правильно - повітря.

Діти що це? (Показую модель годинника)

Скажіть, навіщо потрібні годинник? (Відповіді дітей)

Так ви маєте рацію, годинник нам потрібні для того, щоб орієнтуватися в часі (коли прокинуться, коли займатися і т. Д.).

Діти як ви думаєте, що таке режим? (Відповіді дітей)

Режим - це коли справи виконуються протягом дня по часу, як у нас в дитячому саду. У нас є час для прийняття їжі, занять, прогулянки, сну, і догляду додому. З цим режимом дитячого садка знайомі і ваші батьки, ну а годинник показує час виконання цього режиму дня.

Режим дня допомагає бути дисциплінованим, допомагає зміцнювати здоров'я, добре і якісно виконувати всі свої справи.

А тепер я пропоную вам, пограти в гру, яка називається «Встань по порядку» (діти виходять з картинками, на яких зображені діти зайнятими режимними видами діяльності протягом дня. В ході гри звертаю увагу, що всі види діяльності необхідно виконувати в один і той же час)

Як буде називатися третій промінчик здоров'я? (Режим дня)

Щоб здоровим залишатися потрібно правильно харчуватися.

Їжею солодкої шоколадної ти не захоплюйся.

Дуже кислої і солоної ти стережись.

Тільки овочі та фрукти, дуже смачні продукти.

У магазинах продають багато різних продуктів. Якщо вас мама попросила сходити в магазин, змогли б ви вибрати корисні продукти? Я пропоную вам корзину, в якій лежать знайомі вам продукти. Розділимося на дві команди. Перша команда вибирає корисні продукти, друга шкідливі. - Молодці і з цим завданням ви впоралися.

Як буде, називається четвертий промінчик здоров'я? (корисна їжа)

Хлопці, подивіться на моделі здоров'я. У нас залишився невідкритими тільки одним промінчик. Хочете дізнатися, яке ім'я у останнього промінчика? Я його відкрию, а ви постарається визначати, як він називається.

Правильно, п'ятий промінчик здоров'я називається чистота.

Приготували пальчики.

Раз два три чотири п'ять! (Загинаємо на рахунок пальці правої руки, починаючи з мізинця)

Міцні, дружні, (енергійні хлопки в долоні на

Ось такі потрібні! кожне слово)

На іншій руці знову: (стискаємо і разжимаем кулачок лівої руки)

Раз два три чотири п'ять! (Загинаємо на рахунок пальці лівої руки, починаючи з мізинця)

Пальчики швидкі, (хлопки в долоні на кожне

Дуже - дуже чисті! слово).

Як ви думає, чи пов'язані чистота і здоров'я? Чому говорять «Чистота - запорука здоров'я»? (Відповіді дітей)

Давайте згадаємо правила чистоти (слайд)

(Відповіді дітей)

І кожен з вас повинен обов'язково стежити за чистотою свого тіла.

(Масаж обличчя)

Вчила мама дочку вмиватися:

Треба, треба вмиватися (погладжують руху)

Вранці і ввечері, (рухи, що розтирають)

А дітлахам неумитим (пощипувати руху)

Сором і ганьба (погладжують руху)

Подивіться сонечко посміхається, радіє, за вас, тому що, ви знайшли, куди сховали наше здоров'я, дане нам богами.

Давайте згадаємо, як же називаються промінчики здоров'я (відповіді дітей).

А зараз візьміть по промінцю сонця і скажіть, що кому найбільше запам'яталося і сподобалося.

І мені дуже сподобалося як ви сьогодні працювали, молодці! Дякую всім.


Конспект заняття з здоров'язбереження

в підготовчій групі

тема: «Де ховається здоров'я?»

Здоров'я - це нагорода, яку отримує людина за старанність.

Здорова людина - це, як правило,

освічена людина, що засвоїла одну просту істину:

«Щоб стати здоровим, треба навчитися бути здоровим»

мета: вчити дітей піклується про своє здоров'я.

Завдання: Формувати у дітей уявлення про залежність здоров'я від рухової активності, Загартовування і чистоти тіла; уточнити знання про корисні властивості повітря з опорою на дослідницькі дії. Розвивати пізнавальний інтерес, пам'ять, мислення, мова, вміння міркувати, робити висновок. Закріпити уявлення дітей про розпорядок дня, значущості режиму дня, про корисну їжу.

хід заняття

(Діти підготовчої групи під музику входять в групу)

вихователь: Хлопці, у нас сьогодні гості! Давайте привітаємося з ними з душею і серцем. (Діти кажуть «Здрастуйте»)

Вихователь: Знаєте, ви ж не просто привіталися, ви подарували один одному частинку здоров'я, тому що ви сказали «Здрастуйте». Це - значить здоров'я бажаю.

Сьогодні я хотіла поговорити на дуже важливу тему про здоров'я.

вихователь: Як ви думаєте, що таке здоров'я?

(Відповіді дітей)

вихователь: Зараз я хочу розповісти вам стару легенду (звучить спокійна лірична музика)

«Давним-давно на горі Олімп жили боги. Стало їм нудно, і вирішили вони створити людини і заселити планету Земля. Стали вирішувати, якою має бути людина, один з Богів сказав: «Людина повинна бути сильним». Інший сказав: «Людина повинна бути розумним». І знов інший сказав: «Людина повинна бути здоровим». Але один Бог сказав так: «Якщо все це буде у людини, він буде подібний до нас». І вирішили вони заховати головне, що є у людини - здоров'я. Стали думать- вирішувати - куди б його заховати? Одні пропонували заховати здоров'я глибоко в синє море, інші - на високі гори. А один з Богів запропонував: «Здоров'я треба заховати в самої людини».

Так і живе людина з давніх часів, намагаючись знайти своє здоров'я, та от не кожен може знайти і зберегти безцінний дар Богів!

(Закінчує звучати музика)

вихователь: Значить, здоров'я - то виявляється, заховане і в мені, і в тебе, і в кожному з вас. Я відкрию вам маленький секрет. Наше здоров'я можна порівняти з сонечком, у якого багато промінчиків. Ці промінчики живуть в кожній клітинці вашого організму. Перший промінчик вашого здоров'я - це сила. (Відкриваю промінчик)

Питання: Яких людей ви вважаєте сильними? А твій тато сильний? А де знаходиться ваша сила? (Моя сила в м'язах.)вихователь: Давайте перевіримо, чи багато сили в ваших руках. Які у вас міцні м'язи. Найсильніші м'язи у (...), подивіться, хлопці! Розкажи нам, будь ласка, що ти робиш, щоб твої руки були сильними? Хлопці, а тепер ви всі разом покажіть, як ви тренуєте м'язи свого тіла (вибігайте, вставайте в коло).

Хто зарядкою займається,

Той здоров'я набирається!

Діти виконують комплекс ритмічної гімнастики по показу вихователя під веселу мелодію.

питання: Додалося сили у вас після зарядки?вихователь: Відразу видно, «силушка по жілушкам вогнем біжить».питання: Які м'язи стали у тебе?вихователь : Хлопці! А ось і відповідь на питання: чому людина повинна бути сильним? Сила зміцнює здоров'я людини!вихователь: Скажіть, хлопці, чому людина повинна займатися фізкультурою?діти : Щоб не хворіти, бути здоровим.вихователь : Правильно, хлопці. «Щоб хворим не лежати, треба спорт поважати». Давайте всі разом повторимо (повторюємо). Пам'ятайте про це, хлопці.вихователь: Щоб дізнатися, як називається другий промінчик нашого здоров'я, я покажу вам фокус.

вихователь: Загляньте всередину цієї пляшечки. Що там лежить?

Діти: Нічого немає.

вихователь: Зараз ми побачимо, хто там ховається. Один, два, три, невидимка, з пляшечки біжи. (Опускаю пляшечку в воду і натискаю на неї, з пляшечки біжать бульбашки).

вихователь: Що за невидимка сидів в пляшці?

Діти: Це повітря.

вихователь: Правильно, діти.

Без дихання життя немає,

Без дихання меркне світло,

Дихають птиці і квіти,

Дихає він, і я, і ти.

вихователь : У кожному з нас є воздух.Давайте, діти, перевіримо, чи так це. Зараз підійдіть до столу візміть коктельні трубочки, опустіть у воду і подуйте. Що ви бачите? Чому утворюються бульбашки?

Де в організмі людини знаходиться повітря? Чому ми не зможемо довго бути без повітря? (Судження дітей).

вихователь: Правильно, діти. Це кожна клітинка вашого організму говорить: «Надішліть, будь ласка, повітря, а то ми гинемо».

Досвід з серветкою і сірниками.

вихователь: Давайте виконаємо з вами вправи на дихання.

(Виконуємо вправи на дихання).

1. «Погріємось». Руки розвести в сторони, потім швидкими рухами схрестити їх перед грудьми, грюкнути долонями по плечах, вимовити «у-х-х».

2. «Заблукали в лісі». Зробити вдих на видиху прокричати «а-у-у».

3. «Їжачок». Повернути голову вправо-вліво в темпі руху. Одночасно з кожним поворотом робити вдих носом, короткий галасливий з напругою м'язів всієї носоглотки. Видих м'який довільний через напіввідкриті губи. (4-8 разів)

4. «Подихай однією ніздрею». Праву ніздрю закрити вказівним пальцем правої руки. Лівою ніздрею зробити тихий тривалий вдих. Відкрити праву ніздрю, а ліву закрити вказівним пальцем лівої руки. через праву ніздрю зробити тихий видих. (3-6 разів)

вихователь: Діти, скажіть, чому ми виконували дихальні вправи?

діти: Щоб організм збагатився киснем. Щоб загартовувати свій організм і т.д.

вихователь : Правильно, хлопці, повітря насичене киснем - це чисте свіже повітря.

вихователь: Так як же називається другий промінчик здоров'я?

Діти: Повітря.

(Відкриваю другий промінчик здоров'я)

вихователь : Діти, що це? (Показую модель годинника)

Діти: годинник.

вихователь : Діти, як ви думаєте, навіщо нам потрібні годинник? (Судження дітей)

вихователь : Так, ви маєте рацію, годинник нам потрібні для того, щоб орієнтуватися в часі, знати, коли треба прокинутися, щоб не запізнитися в дитячий сад на ранкову гімнастику, щоб знати, коли настане обід, час прогулянки і сну.

вихователь: Діти, як ви думаєте, що таке режим? (Судження дітей)

вихователь : Діти, режим - це коли виконуються всі справи протягом дня по часу, як в тель дитячому саду у нас. У вас є час для прийняття їжі, для занять, прогулянки, сну і догляду додому. З цим режимом дитячого садка знайомі і ваші батьки, тата. мами, ну а годинник показує час виконання режиму дня. Режим дня допомагає бути дисциплінованим, допомагає зміцнювати здоров'я, добре і якісно виконувати всі свої справи і завдання. Режим - це коли всі твої справи розподілені, чітко за часом протягом дня.

вихователь : А тепер я хочу запропонувати виконати завдання, яке називається «Розклади по порядку» (хлопці виходять і по порядку викладають картинки із зображеннями дітей, зайнятими різними видами діяльності протягом дня. По ходу гри звертаю увагу дітей на те, щоб вчасно лягати спати і вставати, щодня робити ранкову зарядку, необхідно їсти в один і той же час протягом дня)

вихователь : Діти, значить, як називається третій промінчик здоров'я?

Діти: Режим дня.

Діти сідають на стільчики.

вихователь:

Діти, щоб здоровим залишитися,

Потрібно правильно харчуватися.

Їжею солодкої шоколадної

Ти не захоплюйся.

Дуже кислого, соленого

Ти стережись.

Тільки овочі та фрукти,

Дуже смачні продукти.

вихователь : Діти, давайте пограємо з вами в словесну гру, І я знаю, що ви знаєте про корисну їжу. Я зачитую рядочки про продукти. Якщо вони корисні, то ви все разом говорите: «Правильно, правильно абсолютно вірно».

Якщо про те, що для здоров'я шкідливо, ви мовчите. (Читаю чотиривірш)

1. Їж побільше апельсинів, пий морквяний смачний сік. І тоді ти точно будеш дуже стрункий і високий (правильно)

2. Якщо хочеш струнким бути, треба солодке любити, їж цукерки, жуй ірис, стрункий стань, як кипарис (мовчать)

3. Щоб правильно харчуватися, ви запам'ятаєте рада, їжте фрукти, кашу з маслом, рибу, мед і виноград. (Правильно)

4. Пийте діти молоко, будете здорові (правильно)

Молодці, хлопці, я обов'язково скажу вашим мамам, що ви вмієте вибирати корисну їжу.

Стук в двері, заходить лікар Айболить.

доктор: Здрастуйте, діти, ви мене впізнали?

Діти: Так.

Доктор: Хто я?

(Відповіді дітей)

доктор Ніколи не сумую, і посмішка на обличчі, тому що приймаю вітаміни А, Б, С. А ви що знаєте про вітаміни? Відповіді дітей.Вітамін А - дуже важливий для зору і зростання, а є він в моркви, вершковому маслі, помідорах, яйцях, петрушці (виставляю малюнки продуктів). Вітамін В - допомагає працювати нашому серцю. Його можна знайти в молоці, м'ясі, хлібі. Вітамін С - зміцнює весь організм, захищає від застуди. Він є в апельсинах, лимонах, ягодах, капусті, цибулі. Вітамін Д - робить наші руки і ноги міцними. Його багато в молоці, яйцях.доктор: Спасибі, хлопці, знаєте ви про вітаміни.

діти: Вітаміни будемо їсти ми завжди, і не будемо ми хворіти ніколи.

доктор : У для вас є ще завдання-В магазинах продають багато різних продуктів, якби мама попросила вас сходити в магазин, змогли б ви вибрати корисні продукти. Давайте пограємо в гру і дізнаємося, чи можна вам довіряти домашнє хозяйствоВиберіте з цих продуктів корисні.

вихователь: Отже, як же називається четвертий промінчик здоров'я?

Діти: Корисна їжа!

(Відкриваю четвертий промінчик)

вихователь : Хлопці, подивіться, як засяяли і заблищали наші промінчики здоров'я на сонці. Як?

Діти: яскраво, бадьоро ....

Гра «Розкажи правило»

вихователь : Якщо ви будете виконувати все те, про що ми з вами сьогодні говорили на занятті (а це виконувати фізкультурні вправи, робити дихальну гімнастику, дихати свіжим повітрям, Їсти корисну їжу, виконувати режим дня), то будете такими, як сонце, яскравими, світлими, веселими, завзятими, тобто здоровими.

Доктор Айболить хвалить дітей за те як багато вони знають про здоров'я.

Усім відомо,

Всім зрозуміло, що

Здоровим бути приємно

Тільки треба знати, як здоровим стати.

Щоб здоровим бути, врахуйте заздалегідь,

Що всім необхідно корисне харчування.

І пам'ятайте про це, йдучи по магазинах.

Чи не солодощі шукайте, шукайте вітаміни.

У світі немає рецепта краще,

Будь зі спортом нерозлучний.

Проживеш сто років,

Ось і весь секрет.

Вихователь: Діти, вам сподобалося заняття? А що саме сподобалося? Що ви дізналися нового? Я дуже рада ВСІМ СПАСИБІ!