Весна прийшла конспект заняття в середній групі. «Весна йде - весні дорогу»

мета:

Виявити рівень знань у дітей про весняні зміни в живій і неживій природі, уточнити характерні ознаки весни, виявити найпростіші причинно-наслідкові зв'язки, розвивати зорове сприйняття, слухове і зорове увагу, активізувати якісний словник, розвивати уяву, виховувати любов до природи.

В .: Хлопці, ми з вами вирушимо в гості, а до кого відгадайте:

Якщо сніг всюди тане

Перетворюється в струмок.

Травка боязко вилазить

День ставати довшим

Якщо сонце яскравіше світить

Якщо птахам не до сну

Якщо став тепліше вітер

Значить до нас прийшла (весна).

Д .: весна.

В .: правильно хлопці, весна. Сьогодні ми свами вирушимо в подорож у весняний ліс »). Але перш ніж відправитися в подорож давайте з вами одягнемося на прогулянку по осінньому лісі. Що ж нам потрібно одягнути на прогулянку.

Д \\ і «Четвертий зайвий» (весняна одяг).

В .: Молодці, хлопці тепер ми готові відправитися в подорож, а ля цього давайте вимовив чарівні слова: покружляти - покружляти у весняному лісі виявися.

В .: (на мольберті картина із зображенням ранньої весни). Хлопці, подивіться уважно на картину і скажіть яка весна тут зображена.

Д .: рання весна.

В .: правильно хлопці, а як ви здогадалися.

Д .: сніг темніє, тане, біжать струмки, на дахах з'являються бурульки, на річках льодохід, з'являються проталінкі.

Дидактична гра «Коли що відбувається».

- Зима пішла, а весна - (прийшла)

- Взимку ведмідь спить, а навесні - (прокидається)

- Зима холодна, а весна (тепла)

- Взимку сонце світить, а навесні (гріє)

- Взимку сніг випадає, а навесні (тане)

- Взимку заєць білий, а навесні (сірий)

- Взимку дні короткі, а навесні (довгі)

- Взимку дерева сплять, а навесні (прокидаються).

Вихователь: Молодці хлопці, правильно відповіли. Давайте пройдемо по лісовій стежці далі, подивіться хто прилетів в весняний ліс. Назвіть перелітних птахів і покажіть їх на картинках.

Діти називають перелітних птахів і показують їх на картинках.

В .: хлопці, а що роблять птахи навесні.

Д .: птиці виводять пташенят.

В .: Хлопці, а як ми з вами можемо допомогти птахам.

Д .: змайструвати шпаківні, і повісити їх в парках і лісі.

В .: хлопці ми з вами на весняній галявині. А як називаються квіти які з'являються найпершими.

Д .: первоцвіти.

В .: правильно хлопці, але подивіться чи квіти на нашій галявині весняні.

Д \\ і «Четвертий зайвий»

В .: молодці, хлопці давайте рухатися далі. (На мольберті картина життя звірів взимку). Розкажіть, як змінюється життя звірів навесні.

Д .: дикі тварини змінюють шубку на легшу, у звірів з'являються дитинчата.

В .: молодці хлопці, ну ось наша подорож по лісі закінчилося і ми свами виявилися на околиці села, скажіть що відбувається в житті людей з приходом весни. (На складальному полотні зображення село навесні).

Д .: люди розорюють землю, садять урожай.

В .: правильно хлопці. А якими знаряддями праці користуються люди навесні.

Д .: лопати, граблі, лійки, кисті для побілки стовбурів дерев.

В .: хлопці, ви дуже багато знаєте про весну, а нам пора повертатися в групу. Давайте вимовив чарівні слова покружляв - покружляти в нашій групі виявися.

В .: хлопці, вам сподобалося наше подорож.

Д .: Так.

В .: А що вам сподобалося найбільше.

Відповіді дітей.

. .

Інтегроване заняття в середній групі "Весна - красна" з авторськими загадками і казкою

Освітні області: Пізнання, художньо - естетична, фізичний розвиток.
мета: уточнити характерні ознаки весни, виявити найпростіші причинно - наслідкові зв'язки.
завдання:
збагачувати словниковий запас.
вчити сприймати красу природи, помічати весняні зміни в природі.
закріплювати вміння сприймати образ весни в віршах, малюнках, створювати квітка з різних матеріалів.
збагачувати мову дітей іменниками, прикметниками
розвивати зорове сприйняття, слухове і зорове увагу, дрібну моторику
розвивати естетичне сприйняття краси природи.
сприяти формуванню інтересу дітей до природи.
виховувати у дітей почуття любові і дбайливого ставлення до природи
устаткування:
Картинки -слайди (сонце, струмок, бурульки, проталини, проліски, сніговик, сніг, шпак). Весняний пейзаж.
Пластилін, насіння кабачків.

Хід безпосередньо освітньої діяльності:

вихователь:
Давайте разом подивимося у вікно,
Таку красу ми чекали давно:
І небо, і сонце і навіть крапель,
Синички на гілці дзвінка трель!
Все радістю наповнене, світлом,
Весни красуні привітом!

Хлопці, ми сьогодні будемо говорити про весну. Її ще називають червоною.
А чому? Тому, що вона красива.
Ось послухайте загадки, якщо правильно відгадаєте, на екрані побачите картинку з відгадкою.
1.Без його тепла до нас не прийде весна? (Сонечко)


2.Растет вона вниз наді мною,
Над нашою висить головою.
Сонечко як припече,
Заплаче вона, витече. (Бурулька)


3. Ми взимку його ліпили.
А весна прийшла, забули,
Де стояв він, посміхався,
Тільки ніс його залишився? (Сніговик)


4.Зімой він білий лежав, навесні потемнів,
Куди він подівся, хто його з'їв? (Сніг)


5 Він біжить, дзвенить, співає
Пограти з собою кличе.

Ти кораблик йому дай
І спробуй, догоняй! (Струмочок)


6.Цветок, він виріс із замету,
Весні покаже він дорогу. (Пролісок)


7. Прилетів він наш співак.
Пташка співоча. (Шпак)


Вихователь: Молодці, все загадки відгадали. У цих відгадки ми з вами про що дізналися?
Так, про весняні прикмети. Найголовніший помічник весни це сонце. Сонечко хоче з вами пограти.
А зараз гімнастика для очей «Сонячний зайчик».
Сонячний мій зайченя (витягати вперед долоні)
Стрибни на долоньку
Сонячний мій зайченя (ставити на долоню вказівний палець інший руки)
Маленький як крихта
Стрибок на носик, на плече
Ой, як стало гаряче!
Стрибок на чоло і знову
На плечі давай скакати (стежити поглядом за рухами пальця)
Ось закрили ми очі (долонями)
А сонечко грає:
Щічки теплими променями
Ніжно зігріває (широко розкрити очі).
вихователь:
А зараз, ми підем на лісову галявинку, Подивимося, а що там відбувається.

Казка «На галявинці навесні».
Сорока на галявинці скрекотала:
«Караул, весна пропала!»


Першим зайка прискакав:
«Що трапилося, хто кричав!»


Дивиться заєць на сороку:
«Що сталося, білобока?»
«А весни то немає і немає,
Стрек - ке, Стрек - ке,
Немає її ніде, ніде! »
Зайка вирішив заспокоїти сороку:
«Підемо, покажу я весну, білобока.
Дивись, ось ведмежа барліг!
Спав ведмідь в ній зиму довго.
Його вже розбудив струмочок,
Барліг покинув - він сильно промок.
Весна струмочок той ведмедю послала.
Що любить він спати, про це дізналася.


Їжачок теж покинув нірку свою,
Гуляє по лісі, шукає їжу.


Лисенята з лисицею на галявинці грають.


Сніг і лід на річці все тане і тане,
Ось з Грачиха грак літає,
Гніздо будувати починають.


На проталинку розкрився подснежнік-
Весни і сонечка привіт.


Ну, що, білобока, весна чи ні? »
Заспокоїлася сорока:
«Ну, спасибі, тобі сірий!
Був взимку ти теж білий.
Бачу, скінчилася зима!
Стрек -ке, Ура! Ура! »
Вихователь: Хлопці, сподобалося вам подорож на весняну галявину.
Довго йшла весна потайки
Від вітрів і холоднечі
А сьогодні прямо
Шльопає по калюжах
Жене теплі снігу
З гомоном і дзвоном
Щоб вистелити луки
оксамитом зеленим
Скоро! Скоро! бути теплу
Цю новину першою
Барабанить по склу
Сірої лапкою верба.


Весна - прекрасна пора року Весну чекають, зустрічають люди.
Давайте зробимо з насіння гарбуза і пластиліну найхоробріший весняна квітка «Пролісок»
Діти ліплять з пластиліну стеблинка і листочки, з насіння кабачка квіти.
вихователь: Хлопці, скажіть, що ви дізналися про весну?
Підведення підсумків.

євгенія зайцева
"Весна прийшла". Конспект заняття з розвитку мовлення в середній групі

Конспект заняття з розвитку мовлення в середній групі

Тема: « Весна прийшла

освітні області: «Пізнання», «Комунікація», «Художня творчість».

«Пізнання»

завдання:

1. Розширювати і уточнювати уявлення дітей про природу. Закріпити вміння спостерігати.

2. Розширювати і збагачувати знання дітей про весняні зміни в природі.

3. Сприяти формуванню інтересу дітей до природи.

«Комунікація»

завдання:

1. Збагачувати мова дітей іменниками, прикметниками; удосконалювати вміння узгоджувати слова в пропозиціях: Іменники з числівниками.

2. Закріпити вміння дітей підбирати антоніми.

3. Активізувати словник за рахунок слів (Березень, квітень, травень, проталини, крапель, пролісок, первоцвіти, нирки) .

4. Виховувати у дітей почуття любові і дбайливого ставлення до природи.

«Художня творчість»

завдання:

1. Продовжувати розвивати інтерес дітей до образотворчої діяльності.

2. розвивати естетичне сприйняття вміння споглядати красу навколишнього світу.

3. розвивати здатність спостерігати, вдивлятися в явища природи, помічати їх зміни.

устаткування: Картинки з порами року « весна» ; мультимедійне обладнання

Роздатковий матеріал: Картинки із завданнями.

попередня робота:

1. Спостереження за погодою під час прогулянки

мета: Закріпити знання про сезонні зміни в природі.

2. Екскурсія по екологічній стежці.

мета: Вчити дітей бачити сезонні зміни в природі, розуміти взаємозв'язок всього живого в природі.

3. Читання казок і оповідань: «Весняні радості», «Птахи», «Струмок» (Н. Сладков) ; «Щасливий жучок» (Г. Скребицкий) ; «Під кущем» (Н. Павлова). Розгадування загадок про весни. Заучування віршів, прислів'їв, приказок ( « весна» А. Плещеєв, «Пройде зима холодна» С. Дрожжин) і т. Д.

мета: продовжувати розвивати інтерес дітей до художньої та пізнавальної літератури.

4. Рухливі ігри: "Сонячні зайчики", «Пташки і дощик», «Кішки і мишки», «Переліт птахів» і т.д.

мета: Вчити швидко виконувати дії за сигналом вихователя; розвивати координацію рухів; вправляти у вимові звуків.

Хід заняття:

В: Хлопці, давайте день почнемо з посмішки. Візьміться за руки і посміхніться один одному. У нас гарний настрій, подаруйте його всім.

А ось про що ми будемо говорити на занятті, Здогадайтеся самі.

Вона приходить з ласкою

І зі своєю казкою.

Чарівною паличкою махне,

У лісі пролісок розквітне. (весна)

Здогадалися, про який час року ми будемо говорити?

Д: Про весні.

В: Після якого часу року настає весна?

Д: Після зими.

В: Розкажи, які зміни в природі відбулися навесні? (Відповіді дітей)

В: Хлопці, а зима і весна схожі один на одного? (Д: Немає) Давайте про це розповімо. Пограємо в гру «Скажи навпаки».

Взимку сніг білий, а навесні(Сірий)

Взимку сніг чистий, а навесні(Брудний)

Взимку дні холодні, а навесні(Теплі)

Взимку дні короткі, а навесні(Довгі)

Взимку сонце тьмяне, а навесні(Яскраве)

Взимку небо сіре, а навесні(Блакитне)

Взимку вітер холодний, а навесні(Теплий)

Взимку сонце низьке, а навесні(Висока)

Взимку похолодало, а навесні(Потепліло)

В: А скільки місяців у весни?

В: Назвіть їх.

Д: Березень квітень травень.

В: А зараз я вам розповім які зміни в кожному місяці відбуваються, а ви слухайте уважно.

(Розповідь вихователя на тлі презентації)

Березень-протальник, тому що починає танути сніг і утворюються перші проталини. Сніг починає іскритися в весняних променях ще трохи і побіжать струмки, побіжить по дорогах

галаслива вода.

Квітень-Снегогон, тому що швидко, розливаючись струмками тане сніг. Ну-ка, придивіться до гілочок, на них маленькі пухнасті грудочки. Це нирки- з них скоро випустять перші листочки. Озирніться. Ось уже і сніг майже розтанув, а де-не-де, на відкритих ділянках, Вже з'явилася зелена травичка. В середині квітня ведмедиця з ведмежатами вилазить з барлогу. На лісових галявинах синіють поснежнікі.

Травень-Травень, тому що всюди з'являється трава і тягнуться до сонця молоді листки. Ось і повністю очистилася природа від зими. Від снігу нічого не залишилося, а навколо розкриваються віночки квітів. Розквітають дерева і чагарники. Птахи заливаються в весняному лісі, радіють сонцю.

В: Пограємо в гру «Зайва картина». Я вам роздам листочки, на листочках картинки із зображенням весняних місяців. Вам треба буде закреслити на нижньому ряду зайву картинку (Робота з картинками) .

В: І звичайно ж, розпустилися перші весняні квіти! Як їх називають? (Д: Проліски). А раз вони перші квіти, то їх ще називають первоцвітами. Давайте правильно вимовив це слово. (Первоцвіт). Які ще весняні квіти знаєте?

Д: Кульбаба, мати-й-мачуха.

В: Дайте відповідь по зразком:

1 пролісок-2 проліска-5 пролісків:

1 кульбаба ...

1 квітка ...

1 стеблинка ...

1 листочок ...

А тепер, хлопці, встаньте. Ми трошки відпочинемо і розминку проведемо.

Мишка виліз з барлогу,

Озирнувся на порозі. (Повороти вліво і вправо)

Потягнувся він зі сну (Потягування-руки вгору)

До нас знову прийшла весна.

Щоб скоріше набратися сил,

Головою ведмідь крутив. (Обертання головою)

Нахилився взад-вперед, (Нахили вперед-назад)

Ось він по лісі йде.

Шукає ведмедик корінці

І трухляві пеньки.

У них їстівні лічінкі-

Для ведмедя вітамінчік. (нахили: правою рукою торкнутися лівої ступні, потім навпаки)

Нарешті ведмідь наївся

І на колоді сів. (Діти сідають)

В: Сідаємо на свої місця, і уявімо, що ми з вами художники. Нам дали завдання зробити яскравий, красивий альбом для дітей «Весняні місяці». Зараз ви подумайте і вирішіть для себе, який місяць вам більше подобається, намалюйте олівцями на листочках. А ми потім зробимо альбом.

Конспект в середній групі «Весна»

Мета: Закріпити уявлення дітей про весну, її ознаках.

завдання:

Уточнити і узагальнити уявлення дітей про характерні ознаки весни, розширити знання дітей про весну;

Розширювати і активізувати словник по темі;

Формувати здатність дітей працювати в колективі;

Розвивати творчу образотворчу діяльність.

Методичні прийоми:

Розповідь вихователя, робота з прислів'ями, загадки, розгляд ілюстрацій, питання до дітей, відповіді дітей на питання; ігрова і практична діяльність.

Обладнання: заготовки з ватману для проведення ігрової діяльності, папір, фарби, ілюстрації на тему весна.

Вихователь Хлопці, дуже довго тривала зима з морозами, сильними вітрами, Снігом, сірим, похмурим небом. Нам всім доводилося одягати теплий одяг (теплі куртки, шуби, шапки, зимові чоботи, валянки).

Але в природі все йде своєю чергою, і на зміну суворої зими приходить новий час року. А як воно називається, ви зараз самі спробуєте догадаться.Воспітатель: Хтось кинув мені в віконце,

Подивіться листа.

Може це промінчик сонця,

Що лоскоче мені обличчя?

Може це Воробьішко,

Пролітаючи, зронив?

Від кого надійшов лист,

Вам адже хочеться дізнатися?

Тоді треба постаратися,

Вам загадки відгадати! (Взяти конверт.)

Вихователь: Давайте відкриємо конверт і відгадає загадки:

У синьому небі червоний м'яч,

Він світлий і гарячий. (Сонце.)

Біла морквина

Взимку зростає,

А як сонечко пригріє,

Гірко сльози ллє. (Бурулька.)

Тане сніжок,

Ожив лужок,

День прибуває.

Коли це буває? (Навесні.)

Пропоную дітям пройти і сісти на стільці

Вихователь: Правильно хлопці, це весна. Подивіться на ці ілюстрації і розкажіть нашим гостям, що на них намальовано. Яка пора року на цій картинці? (Зима.)

Вихователь: Що на ній бачимо? (Багато снігу, діти катаються на санках, дерева, діти тепло одягнені і т.д.)

Вихователь: Назвіть, що за час року намальовано на другій картинці? (Весна.)

Вихователь: З яких предметів ви здогадалися, що це весна? (Сонце світить яскраво, бурульки, струмочки, проталини, птахи прилетіли і т.д.)

Вихователь: Давайте пограємо в гру «Чудовий мішечок». Подивіться у мене мішечок, так в ньому що - то лежить! Хочете дізнатися, що в ньому? Я скажу вам по секрету, що в ньому багато маленьких карток з малюнками. Ви будете підходити до мене, діставати по одній картинці і називати, що на ній намальовано і в який час року це буває. Треба зимові картинки покласти на поле, де зображена зима, а весняні - на весну. (Діти по черзі підходять, беруть маленьку картинку, називають, що на ній намальовано і співвідносять з часом року.)

Вихователь: Хлопці, назвіть, ще раз, прикмети ранньої весни.

(Сонце пригріває, тане сніжок, з'явилися струмочки, бурульки звисають з дахів, проталини, день став довшим, ніч коротше, прилітають птахи, діти і дорослі наділи легкий одяг, дме теплий вітер.)

А який вітер навесні? (Теплий, свіжий)

А яке весняне небо? (Ясне, яскраве, високе, чисте)

А які ще ознаки весни ви знаєте?

З теплих країв повертаються птахи (Демонстрація картин з птахами)

Як називаються ці птахи? (Грак, ластівка)

На деревах набухають бруньки. (Демонструється гілочка верби з нирками.)

Лопаються бруньки й ростуть зелені ... (листочки).

З'являється зелена травичка, перші квіти - проліски.

Люди одягаються в легкий одяг Сонечко, сонечко, Діти йдуть по колу, взявшись за руки. Золоте денце.

Гори, гори ясно,

Щоб не згасло.

Побіг в саду струмок, Біжать по колу.

Прилетіло сто граків, «Летять» по колу.

А замети тануть, тануть, Повільно присідають.

А квіточки підростають. Тягнуться на пальчиках, руки вгору.

Вихователь: Діти, як ви, думаєте, хто до нас приносить весну? (Іграшка сонечко)

Звичайно, сонечко. Сонечко допомогло з'явитися струмків, дзвінкою капели, ниркам на деревах, першої травичці, першим листочків.

Найголовніша ознака весни - ласкаве весняне сонце, яке яскраво світить і зігріває землю.

А яке у вас настрій, коли немає сонечка? (Сумне, погане, сумне).

Покажіть, які ви, коли сумні.

А який настрій, коли світить сонечко? (Веселе, радісне)

Покажіть, які ви, коли веселі.

А тепер давайте кожен намалює своє сонечко.

Якого кольору сонце?

Який воно форми?

Як називаються палички у сонечка?

Діти малюють сонечка, звучить аудіозапис звуки природи.

Після виконання роботи. Вихователь: А зараз коли з'явилося так багато сонечок і так ясно яке у вас настрій (радісне, веселе), а що ми робимо коли нам весело (танцюємо). (Звучить весела музика) Підбиття підсумку заняття.

Про який пори року ми сьогодні говорили? (Про весну).

Які прикмети весни ви запам'ятали? (Сонце пригріває, тане сніжок, з'явилися струмочки, бурульки звисають з дахів, проталини, день став довшим, ніч коротше, прилітають птахи, люди наділи легкий одяг, дме теплий вітер.)

Вихователь: Всі сьогодні старалися. молодці


Цілі: Закріпити уявлення дітей про весну, її ознаках. Розвивати зв'язне мовлення, спостережливість, дрібну і загальну моторику. Розуміти сенс загадок і знаходити відгадку. Розширювати і активізувати словник по темі. Закріпити знання про частини квітки. Виховувати шанобливе, дбайливе ставлення до природи, навколишнього світу.

Обладнання: фланелеграф, частини квітки для фланелеграфа, картки із зображеннями весняних квітів, сюжетні картинки на тему «Весна», розрізні картинки з квітами, конверт із загадками, жива квітка гіацинт.

Попередня робота:

- спостереження в природі;

- читання віршів про весну;

- розглядання картин і ілюстрацій про весну, весняні квіти;

- відгадування загадок.

Хід заняття:

Вихователь: Хлопці, я вчора ходила гуляти в парк, я його не впізнала. Як же змінився парк? Чому я його не впізнала? Хто здогадався? Що стало зі снігом? (Розтанув). А з деревами що сталося? (Нирки набрякли). Які квіти з'явилися? (Первоцвіти).

Вихователь: Хлопці, відгадайте загадку і ви дізнаєтесь, яким часом року буде присвячено сьогоднішнє заняття.

Ось і небо прояснилося,

Землю сонечко зігріло,

Струмочки в лісі співають і проліски цвітуть.

Прокинулося все від сну,

Це до нас прийшла - Весна (діти хором).

Вихователь: Правильно хлопці настала весна.

Ви раді весни? Ми довго чекали весну, значить, яка весна? (Довгоочікувана). Який настрій виникає у вас, коли ви говорите про весну? (Веселе, гарне, прекрасне, ...).

Можна сказати - весняний настрій? А сонце навесні яке? (Весняне). А калюжі навесні які? (Весняні). А небо навесні яке? (Хмара, струмки, дерева, трава, проталинку, бурулька, дощ, день)

Рухлива гра «Весна, весна червона»

Весна, весна червона! (Діти йдуть по колу, взявшись за руки)

Прийди, весна, з радістю,

З радістю, з радістю, (йдуть в іншу сторону)

З великою милістю:

З льоном високим, (зупиняються, піднімають руки вгору встають на носочки, вдих)

З коренем глибоким, (присідають, опускають руки, видих)

З хлібами рясними. (Взявшись за руки, біжать по колу).

Вихователь: Давайте розповімо, що буває навесні. Свою відповідь починайте зі слова «навесні» ...

Навесні ... яскраво світить сонце.

Навесні тане сніг.

Навесні з'являються проталінкі.

Навесні з'являються калюжі.

Навесні набухають бруньки

Навесні прилітають птахи.

Навесні біжать струмки.

Навесні прокидаються комахи.

Навесні дикі тварини змінюють колір шубки.

Навесні у звірів з'являються дитинчата.

Навесні з'являється трава.

Навесні з'являються перші квіти: проліски, мати-й-мачуха.

Вихователь: Хлопці, до нас у двері хтось стукає. (Вноситься живу квітку в горшке- гіацинт і конверт). Подивіться - це гіацинт. Гіацинт теж весняна квітка. У гіацинта, як у всіх рослин є стебло, листя, квітка, корінь знаходиться в землі. Давайте на фланелеграфе разом викладемо квітка ( діти на фланелеграфе викладають квітка).

Вихователь: Хлопці, я бачу, що поруч з горщиком лежить конверт. Давайте подивимося, що в ньому? (Вихователь дістає лист з загадками і картки із зображеннями весняних квітів). Хлопці, це загадки - загадки про перші весняні квіти. Давайте відгадає ці загадки:

Він росте красивий, ніжний,

Блакитний иль білосніжний.

Навіть раніше розквітає,

Чим на річці лід розтане.

Розпустився точно в строк

Перший березневий квітка. (Пролісок)

Золотим променем зігрітий

Виріс сонечка портрет!

Але у жовтого квіточки

Тимчасово листочків немає (Мати-й-мачуха)

білі горошки

На зеленій ніжці. (Конвалія)

Жовтий, білий, блакитний;

На землі ростуть порожній.

У весни є фокуси:

Розпустилися ... (крокуси).

Він поспішає весни назустріч,

Я всюди його зауважу:

жовтенький кафтанчік

Носить ... (кульбаба).

Є у весняного квітки

Прикмети, щоб не помилитися:

Листочок - як у часнику,

А корона - як у принца! (Нарцис)

Вихователь: Хлопці, ми розгадали всі загадки!

Физкультминутка:

На лузі ростуть квіти

Небувалої краси (руки в сторони)

До сонця тягнуться квіти.

З ними потягнися і ти ( потягування, руки вгору)

Вітер дме іноді,

Тільки це не біда. ( погойдування піднятими вгору руками)

Нахиляються квіточки,

Опускають пелюсточки. (Нахили вперед)

А потім знову встають

І як і раніше цвітуть. (Випрямлення)

проводиться дидактична гра «Збери квітка»

Вихователь роздає кожній дитині конверт, в ньому розрізна картинка. Діти викладають свою квітку. Потім вихователь у кожної дитини запитує, яку квітку у нього вийшов.

Вихователь: Хлопці, ви розповіли весняні прикмети, показали як квітка росте, згадали назви весняних квітів, картинки зібрали. Ви молодці!

Підсумок заняття:

Чим ми сьогодні займалися?

Що вам найбільше сподобалося?