Конспект індивідуальної прогулянки в дитячому саду. Конспект заняття «Зимова прогулянка

Автор: Леоненко Любов Миколаївна, музичний керівник МБДОУ - «Центр розвитку дитини» дитячий сад «Мрія», м Абакан
Опис матеріалу: Пропоную вам сценарій проведення свята Дня народження в середній групі. Цей захід присвячується дітям, народженим в лютому. даний матеріал буде корисний музичним керівникам і вихователям середніх груп.
Мета: створення святкового настрою
завдання:
1) формувати комунікативні навички спілкування;
2) розвивати увагу, пам'ять;
3) прищеплювати інтерес до участі в святах.
хід свята
Діти під пісню В. Шаїнського «День народження» з мультфільму крокодил Гена входять в зал і сідають на стільчики.
ведуча:
Лютого гуляє на дворі
І щипає вуха дітлахам,
І фарбує щоки до червоного.
Піде лютий - прийде весна.
А нам лютого приніс веселощі,
Адже ми привітаємо тих хлопців,
Хто в лютому своє народження
Зустрічає п'ятий рік поспіль.
Всі іменинники до мене скоріше виходьте, і всім гостям, і всім друзям своїм ви покажіться!
Діти - іменинники виходять на середину залу.
ведуча:
Вам п'ять років, а це означає,
Що ви на рік підросли,
І для вас наше свято започатковано,
Вам подарунки принесли!
Їх зараз подарують вам
Ваші кращі друзі!
Діти дарують іменинникам подарунки, зроблені своїми руками.
ведуча:
Що за день рожденья, якщо немає веселощів!
Виконується танець «Запрошення» обр. Т Теплицького
ведуча:
Рівним колом ми підемо,
Хоровод ми заведемо
І чудовий коровай
У день народження спечемо!
Виповнюється хоровод «Коровай», діти сідають.
ведуча:
Нехай мороз тріщить і злиться,
І поземка стелеться,
В гості до нас на свято мчить
Дівиця - метелиця.
Звучить у записі голос хуртовини.
Метелиця:
По болотах і рівнинах,
Косогорам і долинах,

По лісах і по полях

Я поспішала в гості до вас.

У подарунок вам сніжки несу,

А з ними - нову гру.

Швидше в коло великий вставайте

І свій сніжок НЕ прогавте!

Проводиться гра «Бережи сніжок»

(Метелиця показує руху, діти повторюють за нею. Як тільки музика замовкає, метелиця намагається взяти чийсь сніжок).

Дівиця-метелиця, сядь і відпочинь,

А тепер послухай про зиму вірші.

Діти розповідають вірші про зиму.

Метелиця:

Порадували ви мене, ось вам нова гра:

Ви тепер сніжинки, білі пушинки,

Розлітаються хто куди!

Проводиться гра «Сніжинки і Дід \u200b\u200bМороз»

(Під музику 1 частини ялівцевих «Веселі перегони» діти плавно врозтіч кружляють по залу і сідають.

Скільки снігу намело,

Стало все білим-біло.

Треба мені лопату взяти,

Сніг в великий замет зібрати!

(Звучить 2 частина музичного супроводу, діти збираються разом).

Метелиця:

Як подую я, Метелиця, сильніше,

Розлітаються ви, сніжинки, веселіше!

(Гра проводиться 2 рази).

Метелиця:

Я одну загадку знаю, вам її я загадаю. Відгадаєте - тоді буде нова гра.

Хто малює білою фарбою

На вікні візерунок різьблений,

Щипає вуха, нас марно

Жене з вулиці додому?

(Діти відповідають - Дід Мороз)

А морозу ви боїтеся?

Ну, тоді швидше сюди,

Міцніше за руки беріться,

Починається гра!

Проводиться гра «Дід Мороз і діти» Кишко

Метелиця:

Славно ми повеселилися,

Пограли, Повеселившись,

А тепер прийшла пора

Розлучатися, дітвора.

Я повернуся в ліси і парки,

А на пам'ять про мене

Нехай залишаться подарунки

Тим, чиє свято в лютому.

Метелиця вручає подарунки іменинникам і йде, а всім іншим дітям вихователь роздає цукерки.

Вас, хлопці, вітаємо

І бажаємо ніколи

Вам з хворобами не знатися,

Бути веселими завжди.

(Діти з вихователем йдуть в групу на чаювання).

Розвага для дітей 2 молодшої та середньої групи "День народження"

Кожне розвага, організовується в дитячому садку, Має залишати яскраві враження, викликати радісний підйом почуттів і переживань у дітей дошкільного віку.
«Враження дитинства, - писала Н. К. Крупської, - залишають слід на все життя. Дитячі переживання впливають на весь подальший уклад, на всю подальшу роботу людини, хоча часто вони і залишаються в області підсвідомої. Людина може забути про них, але вони, поза його волею, часто визначають його вчинки ... »І далі висловлюється думка: треба, щоб дитячий сад давав дітям більше радості, щоб спогадом про дитячий садок у хлопців пов'язувалося уявлення про щось світле, радісне .
І значення розваги «День народження» в тому й полягає, що формує такі відносини дітей один до одного як увагу, доброту, чуйність. 1.Оформлення
Група або музичний зал повинні бути барвисто оформлені. Можна використовувати кулі, декоративні банти, квіти і багато іншого.
2. Словесний привітання
Обов'язково вітає вихователь. Потім можуть сказати свої поздоровлення діти.
3. Художнє слово
Вірші про дні народження дитячих авторів
4. Виконання пісень, танців
Пісні і танці можуть бути підготовлені музичним керівником, а може і сам вихователь розучити з дітьми під фонограму.
5. Вручення виробів - подарунків.
Вручення може проходити по-різному:
а) побажання,
б) загадка про подарунок, наприклад: Я хороша іграшка.
Буду дівчаткам подружкою.
Я можу сидіти в колясці,
Закривати вмію очі.
Я прошу мене любити,
Чи не упускати мене, не бити. (Лялька)
в) різноманітні ігри, концерт, сюрпризні моменти.
Деякі вихователі розглядають сюрприз як ефектний номер, завершальний святкову програму. З цією думкою навряд чи можна погодитися, так як воно знижує виховне значення сюрпризу. «Сюрприз», як відомо, слово французьке. Дослівно воно означає «несподіванка», «новина». Ось такі несподіванки в ході свята, елементи новизни, різні варіанти добре знайомого дітям змісту роблять святкову програму цікавою і захоплюючою.
Цікавим і сюрпризних моментом будуть вірші, в яких діти самі повинні закінчувати римовані фразу, згідно з попереднім змістом. Наприклад: «Пиріг» Н.Гернет
Я захотів влаштувати бал, і я гостей до себе ... (покликав).
Я взяв муку і взяв сир, спік розсипчастий ... (пиріг).
Пиріг, ножі і виделки тут, але, що ж, гості не ... (йдуть).
Вже терпіти не стало сил і я шматочок ... (відкусив).
Коли ж гості підійшли, то навіть крихт на ... (знайшли).
Ігри-атракціони також можуть вносити елемент сюрпризности. Цікавий такий атракціон: пройти по двом дощечках, які не наступаючи на землю. Потім «зірвати» квітка, що лежить на прикордонній смузі та подарувати іменинникові Наступив на одну дощечку, другу дитина перекладає перед собою, а потім настає на неї. Так грає слід до самої межі, на якій знаходиться квітка.
Або Сюрпризний момент «Кухарчуки»:
Беруть участь улюблені персонажі дітей - кухар і поварята. Танцювальним кроком виходять четверо дітей - кухарів. В руках у них підноси з борошняними виробами. Хода замикає дорослий «кухар».
1 кухарчук: Спекли для вас ми плюшки
2 кухарчук: Пиріжки, бісквіт, ватрушки
3 кухарчук: Калачі-то, калачі тільки, тільки з печі
4 кухарчук: А ось булочки прості, і рум'яні які,
Так і дивись - вони ось, ось, потраплять вам самі в рот.
Виконується танець кухаря і кухарів. Після закінчення танцю кухар каже:
-А для всіх особливий торт - перший сорт.
Ведучий: Хто готував?
Кухарчуки хором: Так все ми ж!
Кухар: Їж, пальчики оближеш!
Можна скористатися іншим текстом. В такому випадку кухар каже:
З борошна, борошна пшеничного спекли ми торт відмінний.
Називається «Новинка»! У ньому особлива начинка!
Ведучий: Крем? Варення?
Кухар: Ні, не крем і не варення - ПО-здоровому-ЛЕНЬЕ!
Кухар виймає червону стрічку, згорнуту роликом, піднімає її високо. Вона розгортається, і ведучий разом з дітьми читає: «Вітаємо з Днем народження!»
А ось зовсім простий сюрприз з використанням традиційного короваю. Всі діти збираються в хоровод і співають:
На веселий день народження спекли ми коровай,
Ось такий високий, ось такий низини
Ось такої ширини, ось такий вечері.
Коровай, коровай, скоріше встигай.
Ведучий говорить: Коровай ще не встиг!
Хоровод повторюється. Після закінчення його в коло вбігає дівчинка в російській костюмі. В руках вона тримає тацю, покритий рушником з російським орнаментом. Дівчинка низько кланяється і каже: «З днем \u200b\u200bнародження вітаємо, короваєм пригощаємо!» Провідна відкриває рушник, показує дітям коровай і запрошує всіх до столу.
Тривалість розваги 25-30 хвилин у всіх групах. Проводиться в середині кожного місяця.
Підготовка вихователя: Підібрати вірші, пісні, ігри; скласти список іменинників по місяцях; виготовити подарунки.
Попередня робота: Провести батьківські збори на тему «День народження в родині»; підготувати папку-пересувку на цю ж тему. На початку року провести з дітьми етичні бесіди «Як проводити день народження в родині», «Як дарувати подарунки», обіграти в сюжетно-рольової гри «Сім'я» епізод «День народження мами».

Приблизний сценарій розваги
"День народження"

мета: Формування цілісного колективу дітей.
завдання:Формувати доброзичливі відносини в групі, викликати радісний підйом почуттів і переживань. Залишити яскраві враження.
устаткування: фонограма, костюми дитячі півника, лисиці, кота, запрошення, мішок, будиночок, подарунки для іменинників, частування для гостей.
Хід розваги:
Під музику іменинники входять в зал, а інші діти утворюють коло навколо них.
ведуча: Сьогодні ми хочемо привітати наших іменинників: (Перераховує дітей). Вони виросли на цілий рік! .. (Довільне привітання) наші хлопці теж хочуть привітати вас: (Привітання дітей з групи).
ведуча: Давайте потанцюємо з нашими іменинниками!
Виповнюється парний танець.
ведуча: Ми запрошуємо наших іменинників в казку. Сідайте зручніше і дивіться.
Діти сідають на стільчики.
(за дверима): Ку-ку-рі-ку!
ведуча: Хто це там кричить?
діти: Петушок!
«Влітає» Петушок. В руках у нього запрошення. Він зупиняється перед дітьми і низько вклоняється.
Петушок: Привіт, діти!
діти: Здрастуй, Півник!
Петушок: Поздравленье отримав, до вас біг, біг, поспішав.
Так боявся, що в лісі зустріну я лисицю.
ведуча: А вона зараз прийде, Півник!
Звучить музика лисиці.
Петушок: Тихіше! Здається, йде! Що мені робити? От біда! (Підбігає до провідної)Сховайте де-небудь мене!
провідна(Гладить Півника): Не журися, півник, лізь сюди в мішок! І не бійся. Будь сміливіше! Ми тебе помиритися з нею!
У кутку залу лежить мішок без дна. Щоб дитина перебувала там стоячи. Провідна ховає півника в мішок, зав'язуючи зверху бантом
ведуча:Тут тебе лисичка не знайде. А ми з дітьми не скажемо. Правда, діти?
діти: Так! Не скажемо!
Входить Лиса, обходить зал, кланяється.
лисиця:Привіт, діти! З Днем народження!
діти: Здрастуй, Лиса! Дякую!
лисиця (Виймає з сумки квиток): Запрошення отримали. До вас бігла і поспішала, щоб в гостях побувати, півника тут побачити. (Озирається)
Петя! Петя, півник, де ти миленький дружок? Для тебе я принесла і гороху і проса!
ведуча: Петушок прийшов давно!
лисиця: Це дуже добре!
Петушок (З мішка): Ти, лисичка, що не хитруй. Ти спершу мене знайди.
А потім з твоїх круп я зварю відмінний суп.
Ну, скоріше мене шукай. Приготуйся - раз, два, три!
лисиця (До ведучого): Як знайти мені Півника?
ведуча: Ми допоможемо, не біда. Ти подалі відійди, ми домовимося, тоді шукай.
Лисиця йде до стіни, відвертається.
ведуча: Діти, не кажіть Лисиці, де Петушок. А якщо вона підійде дуже близько до мішка, хлопайте в долоні. Лиса злякається і втече. А Півник тим часом вилізе з мішка і сховається в іншому місці. Якщо і туди підійде лисиця, знову треба плескати. Ну. Лисонька, ми готові! Шукай!
Лисиця шукає. Побачивши мішок - зупиняється.
лисиця: Якийсь мішок, може тут Півник?
Підкрадається до мішка. Діти плескають, вона відбігає. Петушок ховається за будиночок.
лисиця: Я думала, там Півник, а виявилося там щось страшне.
ведуча: Шукай, шукай, лісонька, не бійся!
лисиця (Помітивши будинок): Який чудовою теремок! У ньому, напевно, Півник!
Підходить до будиночка. Діти плескають. Лиса тікає в страху.
Петушок вискакує. Бігає навколо і не знайшовши місця, де б сховатися. Кричить.

Петушок: Котик, братик, спаси мене!
Петушок бігає по всьому залу, Лиса за ним. Нарешті вона його ловить і в цей час входить Кот.
Кіт: Що за шум? Що тут відбувається? Хто кричить? Кого тут ловлять?
півень: Це я. Твій Півник! Виручай мене, дружок!
Кіт: Бачиш, Петя, скільки разів я давав тобі наказ. Ти не чув, втік і знову в біду потрапив. Цього разу тебе врятую і Лисичку попрошу: «Будь люб'язна і добра! Відпусти ти Півника! »
лисиця:Я згодна! Так і бути! Буду з Петром мирно жити! Заради дружби нашої з іменинниками станцюємо.
Загальний танець гостей і дітей під музику Шаїнського.
лисиця: Дуже добре, діти, танцюєте!
Петушок: Мені сподобалося у вас на святі!
Кіт: А ось тут, в мішечках яскравих, приготовлені для іменинників подарунки.
Роздача подарунків. Іменинники пригощають гостей і дітей цукерками.

Назва:
Номінація: Дитячий садок, Свята, розваги, сценарії, день народження

Посада: музичний керівник вищої категорії
Місце роботи: МКДОУ «Дитячий сад села Шунга»
Місцезнаходження: Костромська область Костромської район село Шунга

Сценарій розваги «День народження в дитячому саду»

Мета: Створення НЕ змушений святкової обстановки.

устаткування: музичний центр, квіти, коробка з цукерками, шнур, дуги, бубон, вудки, сувеніри.

хід розваги.

У прикрашеній залі діти розсаджуються на лавки і стільці врозтіч. Обстановка в залі наближена до домашньої. Звучить музика, і в залі з'являються гості - лісові мешканці, Зайчишки.

1Заяц: Чому в саду веселощі, все з хорошим настроєм,

2Заяц: Видно свято тут у вас, не виженете ви нас?

ведучий: Так, у нас сьогодні свято! Наші хлопці, які народилися влітку, запросили нас відзначити цю подію! А гостям ми завжди раді і запрошуємо вас з нами повеселитися! Зайці сідають разом з дітьми.

ведучий: Ми запрошуємо іменинників зайняти почесні місця в залі!

Також цікава розвага на День народження в ДОУ:

1 іменинник: Як народу багато в залі,

Ми не всіх ще покликали.

День народження для всіх

Це пісні, жарти, сміх!

2іменіннік: Дуже раді ми гостям,

Нехай не нудно буде вам!

Іменинники співають пісню «До нас гості прийшли».

3іменіннік:Ну, а ми хочемо зараз

Запросити на танець вас! ЗАГАЛЬНИЙ ТАНЕЦЬ З ВИБОРУ МУЗИЧНОГО КЕРІВНИКА.

заєць: А ми прийшли до вас, хлопці, не з порожніми руками, і хочемо, щоб ви разом з нами зіграли в гру.

ГРА «Хто швидше збере БУКЕТ ДЛЯ ІМЕНИННИКА».

По залу розкладені квіти, завдання учасників-зібрати найбільший букет. Кількість гравців залежить від кількості іменинників.

ведучий: А тепер все у нас починають танок! Танець за вибором музичного керівника.

ведучий: Хлопці, хто з вас любить ходити на рибалку? ВІДПОВІДІ ДІТЕЙ ,.

Я запрошую наших іменинників зловити для себе подарунок.

ГРА «вудка».

В учасників в руках вудки (до палиці приклеєний магніт), а по підлозі розкладені сувеніри, до яких приклеєні магнітики. Завдання дітей - «виловити» з зав'язаними очима для себе подарунок.

Ведучий запрошує іменинників встати в центр кола, діти заводять хоровод «Коровай».

ведучий: Яке ж свято без частування? Тільки частування потрібно добути. Скажіть мені, чи є у вас сильні, витривалі хлопці? ВІДПОВІДІ ДІТЕЙ,

Тоді пропоную вам взяти участь в естафеті. Ось цукерки, які вам потрібно перенести в вази. Відкриває коробку і виявляє, що коробка порожня.

ведучий: В чому справа? У коробці лежали цукерки, а тепер вона порожня.

Заглядає в коробку ще раз і виймає записку. Читає.

Ох, і смачні цукерки! Обдурила вас я, дітки!

Всі цукерки для мене! Іменинниця і я! Лисиця.

Ну як же так?

1Заяц Але ж і у Лисиці сьогодні день народження, а ми забули її привітати.

Що ж робити, як бути? Міркування ДІТЕЙ,

2Заяц: У мене є номер стільникового телефону Лисиці, давайте їй зателефонуємо!

А що ми їй скажемо? Міркування ДІТЕЙ,

Заєць набирає номер телефону Лисиці і вітає Лисицю з днем \u200b\u200bнародження.

2Заяц: Ми бажаємо тобі ..

Телефон передають з рук в руки діти один одному і говорять Лисиці по одному побажанню.

У залі з'являється Лиса з цукерками.

лисиця: Ви мене, будь ласка, вибачте, і на свято запросіть,

А цукерки я не їла, правда, дуже з'їсти хотіла . Віддає цукерки ведучому.

ведучий: Лисичка, не переживай, ми обов'язково почастуємо тебе цукерками. А зараз естафета!

Діти розбиваються на 3 команди, отримують завдання: принести якомога більше цукерок для всіх учасників свята.

Учасники естафети проходять випробування:

1.пройті по краю обриву (ходьба по шнуру на носочках),

2.проползті через вузький отвір скелі (під дугу)

3.спугнуть сторожів частування (підстрибнути і торкнутися рукою бубна)

4 взяти цукерку і віднести її в вазу.

Свято закінчується загальним чаюванням з цукерками.

цілі:

Привітати іменинників з днем \u200b\u200bнародження;

Створення в колективі сприятливого психологічного клімату;

Викликати бажання дарувати добро оточуючим, зблизити дітей в групі.

устаткування: костюм Баба-Яги, музичний центр, диски СД, канат, парашут, прищіпки, цукерки для конкурсу, ковпачки, кулі, розтяжки.

Хід заходу:

Група прикрашена кульками та гірляндами.

Вихователь: Ось і літо пролетіло, наступали осінь!

До нас на свято «День народження».

Милості Вас просимо.

Ми сьогодні зібралися відзначити дні народження хлопців, які народилися влітку. Будемо сьогодні веселитися, грати і танцювати.

Під музику Т.Морозовой «Бабка-Ежка» в групі з'являється Баба-Яга.

Б-Я: Що у вас тут за шум і гам? Чого ви всі такі ошатні?

Діти: У нас сьогодні свято «День іменинника» Ми вітаємо хлопців у яких було день народження.

Б-Я: Самі вирішили веселитися, а мене запросити забули, я вам свято-то зіпсую. Ось зараз візьму і зачарую ваші подаруночки для іменинників. (Баба-Яга чаклує.)

Діти і Вихователь: Б.-Я. Давай з нами веселитися, тобі сподобатися. Може ти подобреешь і віддаси подарунки нашим іменинникам.

Б. - Я: Добре. А що робити щось треба?

Діти і вихователь: Ми тебе запрошуємо з нами пограти.

Гра «Ось так» (Всі відповіді потрібно показувати руками.)

Як живеш? - «Ось так» (показуємо руками).

Як йдеш?

Як біжиш?

Як береш?

Як даєш?

Як погроЖуєш?

Як дзуськи?

Гра повторюється 3рази і кожен раз швидше.

Б.-Я: Ух і втомилася я, плюхається на стілець.

Діти підбігають і махають на неї.

Вихователь: Ми трохи відпочили, а тепер у нас починається солодка гра.

(Діти під музику (Т.Морозовой) за допомогою прищіпок і цукерок прикрашають Б.-Я. і іменинників. Музика зупиняється і вибираємо з прикрашених самого ошатного.)

Воспітатель6 свято наш триває. Тепер ми дізнаємося, хто з нас найсильніший і спритний. Для цього нам треба розділитися на дві команди. (1 команда - Б-Я. 2 команда - вихователь.)

1.Претягіваніе каната:

Учасники беруться за канат і перетягують на свій бік.

2. Парашут: діти розтягують парашут, запускаються м'які кульки, потрібно піднімаючи і опускаючи парашут загнати в отвір посередині.

3. Гра «Земля - \u200b\u200bПовітря» (з парашутом на слово Земля - \u200b\u200bопускаємо вниз, Повітря вгору).

Вихователь: Ось і закінчилися наші невеликі змагання. Ви були дуже дружними. Перемогла дружба. Молодці!

Б.-Я. Тобі сподобалося з нами грати і змагатися?

Вихователь: Може ти расколдуешь подарунки для наших іменинників?

Б.-Я: Звичайно! (Чаклує.) Я їх розчаклувала, тільки забула де вони. Що б знайти подарунки нам потрібно зіграти в гру «Гаряче-холодно» (діти знаходять подарунки для іменинників).

Діти і Баба-Яга дарують подарунки іменинникам і водять хоровод «Коровай».

Вихователь: На цьому наше свято не закінчується, він буде продовжений чаюванням в честь наших іменинників.

Діти сідають за столи і пригощаються.