Бесіда про залізницю в середній групі. ООД на тему "Професії

недержавне дошкільний освітній заклад «Дошкільний навчальний заклад № 44» відкритого суспільства «Російські залізниці»

конспект інтегрованого

освітньої діяльності

«Різні поїзда»

(Середня група)

Провела вихователь Герасимова Ольга Миколаївна

2012 рік

мета : Розширювати знання дітей про залізниці.

Програмне зміст:

завдання освітній галузі «Пізнання»:

Закріпити уявлення дітей про види залізничного транспорту;

Розглянути в порівнянні 2 потяги: пасажирський і вантажний;

Узагальнити знання дітей про призначення різних вагонів вантажного поїзда, вантажах, ними перевозяться;

Завдання освітньої галузі «Комунікація»:

Поповнити словниковий запас дітей словами: цистерна, вагон-платформа, шлагбаум;

Вчити дітей будувати речення, які виражають правила поведінки на залізничному транспорті;

Завдання освітньої галузі «Художня творчість»:

Тренувати дітей у вирізанні круглих форм з квадрата шляхом заокруглення кутів;

Завдання освітньої галузі «Соціалізація»:

Закріплювати вміння дітей працювати дружно для створення колективної роботи;

Сприяти розвитку допитливості;

Виховувати ввічливе, культурна поведінка на залізничному транспорті.

Попередня робота:

Розгляд ілюстрацій про залізницю;

Бесіди з дітьми про залізничний транспорт, професіях залізничників;

Рухлива гра «Паровозик», сюжетно-рольові ігри «Подорож на поїзді», «Переїзд», «Машиніст», гри з будівельного матеріалу на залізничну тематику;

Загадування загадок, читання віршів, літературних творів про залізницю (С.Я.Маршак «Багаж», цикл оповідань «Залізниця» Б.С.Жіткова).

устаткування:

Демонстраційний матеріал:

Презентація з ілюстраціями поїздів, вагонів, картинки на правила поведінки на залізничному транспорті;

дидактична гра «Збери поїзд»;

Дидактична гра «Кожному вагону свій вантаж»;

Фланелеграф, мольберт;

Панно для колективної аплікації «Зимова залізниця».

Роздатковий матеріал:

Заготівля з кольорового паперу розміром 7х12 по 1 шт. на кожну дитину;

Квадратик чорного паперу розміром 3х3 по 4 шт. на кожну дитину;

Ножиці, клей, підставки під пензлика, пензлики, ганчірочки.

Хід заняття.

Організаційний момент.

Хлопці, сьогодні до нас на заняття прийшли гості. Давайте з ними привітаємось.

А зараз відгадайте загадку (слайд№1):

Що за диво? Ось машина! Сто коліс, а де ж шини?

За залізниці мчить, запрошує покататися (слайд№2).

Пізнавальний розвиток.

Бесіда про поїздах з показом ілюстрацій.

Як ви думаєте, поїзди всі однакові чи ні? (немає ). Правильно, всі потяги відрізняються один від одного. Одні везуть людей, інші - вантажі (слайд № 3,4), пожежні, ремонтні (слайд № 5, 6).

Які поїзди везуть людей? (пасажирські) (слайд № 7).

Хлопці, хто з вас їздив на пасажирському поїзді? (Відповіді дітей).

Куди ви їздили на поїзді? (до бабусі, на морі, на південь, до Москви, на ялинку).

Що можна робити в поїзді? (сидіти, лежати, спати, їсти, грати, дивитися у вікно).

А зараз давайте подивимося, що знаходиться всередині вагона. (Слайд № 8, 9, 10, 11).

А що ще може перевозити поїзд? (різні вантажі).

Як називається поїзд, який перевозить вантажі? (вантажний ). Вантажний потяг перевозить різноманітні вантажі, тому і вагони у нього різні. (Розгляд вагонів вантажного поїзда і називання їх: закритий вагон, відкритий вагон, цистерна, вагон-платформа) (Слайд № 12, 13, 14, 15, 16, 17).

Так чим же відрізняється пасажирський поїзд від вантажного? (пасажирський поїзд везе людей, в ньому можна сидіти, спати, їсти провідниця; а вантажний - різні вантажі, він складається з різних вагонів)

Чим схожі вантажний і пасажирський поїзд? (У складі багато вагонів, головний вагон - локомотив, управляє поїздом - машиніст, поїзди їдуть по рейках).

3. Проблемна ситуація.

Лунає стук у двері. Вихователь вносить фланелеграф. На ньому викладені 2 поїзди, але вагони пасажирського і вантажного поїзда переплутані.

Хлопці, діти з ясельної групи хотіли зібрати поїзда і переплутали все вагони. Давайте допоможемо малюкам правильно зібрати поїзда.

4. Дидактична гра «Збери поїзд».

Діти збирають 2 поїзди. Потрібно правильно викласти вагони, щоб вийшло 2 потяги: пасажирський і вантажний.

Тут зображені різні вантажі, які можуть перевозити вантажні поїзди. Потрібно розподілити вантажі по вагонах.

5. Дидактична гра «Кожному вагону свій вантаж».

На столі розкладені картинки із зображенням різних вантажів, на фланелеграфе викладений вантажний поїзд, що складається з різних видів вагонів. Діти повинні розкласти все вантажі по відповідним вагонів.

(Діти виконують завдання гри).

6. Динамічна пауза. Физкультминутка «Поїзд»

Ледве - ледве, ледве - ледве від вокзалу поїзд їде.

Серед лісів і серед полів мчить поїзд все швидше.

(Діти встають один за одним, тримаючись за плечі, рухаються спочатку повільно, поступово прискорюючи темп ходьби)

6. Пізнавальний розвиток.

Узагальнення знань дітей про правила поведінки на залізничному транспорті.

Зараз ми з вами згадаємо правила поведінки на залізничному транспорті.

Не можна бігати, кричати, приставати до інших пасажирів у вагоні. (Слайд № 18)

Їсти в вагоні потрібно акуратно, не смітити, після їди зібрати все сміття. (Слайд № 19)

Не можна нічого викидати у вікно. (Слайд № 20)

Кидати сміття потрібно в сміттєві ящики. (Слайд № 21)

Не можна висовуватися у вікно під час руху поїзда. (Слайд № 22)

Не можна ходити по шляхах. (Слайд № 23)

Не можна залишати свої речі на шляхах і грати близько залізниці. (Слайд № 24)

Не можна лазити під вагонами. (Слайд № 25)

Дітям потрібно завжди триматися за руку дорослого. (Слайд № 26)

Переходити залізницю потрібно по мосту або по спеціально відведених переходах, якщо не видно потяга. (Слайд № 27,28)

Не можна підлазити під шлагбаум, якщо він опущений. (Слайд № 29)

Зараз хлопці прочитають вірш «Переїзд», який написала Наталія Кнушевицкого. (Діти читають вірш) (Слайд № 30)

Поїзд мчить по рейках скоро,

Чути стукіт його коліс.

Миронова Олена Геннадіївна
Посада: вихователь
Навчальний заклад: "Дитячий сад №111 ВАТ" РЖД "
Населений пункт: м Саратов
Найменування матеріалу: методична розробка - календарно тематичне планування
Тема: Календарно-тематичний план Тема тижня: "Безпека на залізниці"
Дата публікації: 18.01.2017
розділ: дошкільна освіта

Календарно -Тематичні планування в середній групі

Тематичний тиждень «Безпека на залізниці»

виконала вихователь приватного дошкільного навчального

установи « дитячий садок №111 ВАТ «Російські залізниці»

Дата: 21.11.2016 понеділок

Тема тижня:
«Безпека на залізниці»
мета
: Формувати у дітей уявлення про залізничний транспорт, про небезпечних ситуаціях, Які можуть завдати шкоди здоров'ю людини.
Режим дня

організація

освітнього середовища

для самостійної

діяльності дітей

групова

індивідуальна

перша

половина

Ранкова гімнастика
. Комплекс № 6 (картотека)
бесіда
: «Як дикі тварини готуються до зими?»
мета:
продовжувати формувати у дітей уявлення про життя диких тварин, про те, як вони пристосовуються до навколишнього середовища.
П.І
. «Кудлатий пес» Власенко н.е. Картка №22 стор.17
мета:
продовжувати формувати у дітей уміння рухатися відповідно до тексту, швидко міняти напрям руху.
праця
: догляд за кімнатними рослинами, Полив, протирання листя від пилу, розпушування грунту.
мета
: Формувати навички догляду за кімнатними рослинами
Д.І:
«Де, що можна робити?» Див. Картотеку картка №79
мета:
формувати уменіеіспользовать в мові дієслова відповідно до ситуації. Формувати у Каті, Лізи вміння вивертати одяг на лицьову сторону, акуратно складати в шафку. Запропонувати розглянути ілюстрації на тему: «Безпека на залізниці» Запропонувати дидактичні ігри: - кубики «Транспорт» -шнуровкі -лото

1. Ознайомлення з навколишнім світом

мета
: Формувати у дітей уявлення про залізничний транспорт, про небезпечні ситуації, які можуть завдати шкоди здоров'ю людини.
2.Музикальное розвиток
за планом муз. керівника.
прогулянка 1
№ 18 (дивись посібник Александрова Г.С.) стор.98 Продовжувати формувати у Льови, Ігоря Їв. вміння метати сніжки на дальність в горизонтальну ціль правою і лівою рукою. Запропонувати дітям виносної матеріал: лопатки.
друга

половина

Гімнастика після сну
Комплекс №6 (картотека) Продовжувати формувати у Артема М., Богдана вміння вирізати з квадратів кола, шляхом заокруглення кутів. Запропонувати навести порядок в книжковому куточку.
прогулянка 2
№ 19 (дивись посібник Александрова Г.С.) стор.99 Продовжувати формувати у Лізи, Ярослава вміння виконувати бічний галоп. Запропонувати зібрати гілки на ділянці.
Робота з

батьками
Пам'ятка батькам «Правила безпеки на залізничному транспорті»
вечір

ЧХЛ:
Байки. Л. Толстой. «Батько наказав синам ...», «Хотіла галка пити ...».
мета:
виховувати інтерес до літературного слова, бажання розповісти про свої враження від прочитаного.
З / р. і
. «Шляховики» см. Картотеку
мета
: Формувати у дітей уявлення про працю машиніста, провідниці і ін. Професіях людей, які працюють на залізниці. Розвивати уміння будувати рольової діалог, виховувати культуру поведінки в транспорті. Продовжувати формувати вміння розставляти і прибирати іграшки на свої місця у Артема С., Владика К. Запропонувати настільні ігри-мозаїку, лото, доміно

праця:
навести порядок в куточку настольно-друкованих ігор.
мета:
продовжувати формувати у дітей уміння наводити порядок в ігрових куточках, бажання допомагати дорослим.
П.І
. «У ведмедя у бору» Власенко н.е. Картка № 24 стор.18
мета:

План виховно-освітньої роботи в середній групі

Дата: 22.11.2016 вівторок
«Безпека на залізниці»
мета

Режим дня

Спільна діяльність вихователя і дітей

організація

освітнього середовища

для самостійної

діяльності дітей

групова

індивідуальна

перша

половина

Ранкова гімнастика
. Комплекс № 1 (картотека)
бесіда
"Чемність. Ввічливі слова »Мета: продовжувати формувати у дітей поняття про ввічливість, ввічливих словах; закріплювати вміння використовувати в повсякденній мові ввічливі слова.
П.І
. «Веселий паровоз» см. Картотеку ігор
мета:
формувати у дітей уявлення про сигнали, що позначають рух поїзда, збільшення швидкості, зупинку. Розвивати увагу, пам'ять, швидкість реакції.
праця
: Допомагати вихователю готувати столи до НСД.
мета:
формувати вміння виконувати доручення вихователя, виховувати бажання працювати.
Д.І:
«Відгадай-ка» Загадки про залізницю. Див. Картотеку. Продовжувати формувати у Даші, Леї вміння відрізати від прямокутного листа короткі смуги однакової ширини. Запропонувати розглянути ілюстрації в книгах про залізницю. Запропонувати дидактичні ігри: -пазли, -плоскостной конструктор -шнуровкі
НОД

ФЕМП Заняття 4
Помораева І.А. с.25
мета:
Формувати уявлення про освіту числа 5,
вчити вважати в межах 5. Закріплювати уявлення про послідовність частин доби. Розвивати уяву, спостережливість. 2.
малювання
«Паровозик і вагончики» (Конспект)
мета:
формувати у дітей уміння передавати предмети прямокутної форми, вправляти в умінні малювати гуашшю, продовжувати формувати вміння працювати кінчиком кисті і всією поверхнею. Вчити об'єднувати свою роботу з роботою товариша, щоб передати простий сюжет.
прогулянка 1
№ 8 (дивись посібник Александрова Г.С.) стор.85 Продовжувати формувати у Артема С., Владика К. вміння виконувати підскоки почергово на правій і лівій нозі. Запропонувати дітям виносної матеріал: лопатки.
друга

половина

Гімнастика після сну
Комплекс № 1 (картотека)
ЧХЛ:
С. Маршак. «Багаж» Мета: формувати інтерес до книг, потреба до слухання літературних творів. Продовжувати формувати у Самір, Ігоря Ч. вміння ліпити предмети кулястої форми, використовувати прийом вдавлення середини кулі для отримання порожнистої форми. Запропонувати побудувати з конструктора залізницю, поїзд, вокзал.
прогулянка 2
№ 4 (дивись посібник Александрова Г.С.) стор.79 Продовжувати формувати у Владика, Каті вміння виконувати підскоки. Запропонувати зібрати виносної матеріал: лопатки.
Робота з

батьками

Пам'ятка батькам
«Правила безпеки на залізничному транспорті»
вечір

ЧХЛ
: С. Міхалков «Дядя Стьопа» Н.Калмикова «Безпека на залізниці» см. Картотеку на залізничну тематику.
мета:
продовжувати формувати інтерес до художнього слова.
З / р.і. «
Перукарня »картка №26
мета:
познайомити з про специфікою роботи жіночого та Продовжувати формувати у Ані, Влади вміння нарізати смужку паперу на квадрати. Запропонувати кольорові олівці, воскові крейди розмальовки із зображенням паровозиків, вагончиків.
чоловічого перукаря. Формувати уявлення про те, як жінки доглядають за нігтями. Розвивати уміння вступати в рольова взаємодія, виховувати культуру спілкування з «клієнтами».
П.І. «
Зайці і вовк »Степаненкове Е.Я. стор.53
мета:
формувати вміння діяти згідно з текстом, розвивати увагу, спритність.
План виховно-освітньої роботи в середній групі

Дата: 23.11.2016 середа
«Безпека на залізниці»
мета
: Формувати у дітей уявлення про залізничний транспорт, про небезпечні ситуації, які можуть завдати шкоди здоров'ю людини.
Режим дня

Спільна діяльність вихователя і дітей

організація

освітнього середовища

для самостійної

діяльності дітей

групова

індивідуальна

перша

половина

Ранкова гімнастика
. Комплекс № 6 (картотека)
бесіда
: Бесіда про правила поведінки в поїзді і інших видах громадського транспорту.
мета:
формувати у дітей навички безпечного і культурного поведінки в транспорті.
П.І
.
«
Веселий паровоз »см. Картотеку ігор із залізничної тематики.
мета:
продовжувати формувати у дітей уявлення про сигнали, що позначають рух поїзда, збільшення швидкості, зупинку. Розвивати увагу, пам'ять, швидкість реакції.
праця
: Чергування по їдальні. Продовжувати формувати у Вероніки, Даші вміння орієнтуватися в просторі. Запропонувати розмальовки, кольорові олівці, воскові крейди. Запропонувати дидактичні ігри: - пазли, -шнуровкі - мозаїку - конструктори

мета:
продовжувати формувати вміння сервірувати стіл за правилами етикету.
Д.І:
«Небезпечно

безпечно »см.картотеку ігор із залізничної тематики.
мета:
формувати у дітей
правила
поведінки на залізниці і залізничному транспорті.
НОД

Розвиток мовлення
Розповідання за картиною «Собака з цуценятами». Читання віршів про пізньої осені. Гербова В.В. с.38
мета:
формувати у дітей уміння описувати картину в певній послідовності, називати картину. Формувати у дітей інтерес до поезії.
Фізичний розвиток

прогулянка 1
№ 10 (дивись посібник Александрова Г.С.) стор.86 Закріпити у Ярослава., Ігоря Їв. вміння діяти за сигналом вихователя. Запропонувати дітям виносної матеріал: лопатки.
друга

половина

Гімнастика після сну
Комплекс № 6 (картотека) ЧХЛ: Н.Носов «Витівники» Мета: формувати інтерес до слухання гумористичних оповідань. Розвивати увагу, формувати вміння висловлювати в мові власне ставлення до прочитаного. Продовжувати формувати у Артема М., Артема С. вміння ліпити предмети циліндричної форми, використовуючи рух вперед-назад. Запропонувати навести порядок в ігровому куточку «Перукарня».
прогулянка 2
№ 15 стор.94 (дивись посібник Александрова Г.С.) Продовжувати формувати у Самір, Леї вміння виконувати бічний галоп. Запропонувати зібрати виносної матеріал.
Робота з

батьками

вечір

З / р.і
. «Сім'я» Картка №22 Продовжувати формувати у Каті, Ігоря Ч. вміння рахувати в межах 5. Запропонувати будівельний матеріал для будівель по

мета:
продовжувати формувати уявлення дітей про сім'ю, про обов'язки членів сім'ї. Вчити розподіляти ролі, діяти відповідно до ролі, розвивати сюжет.
праця:
навести порядок в ігрових куточках.
мета:
продовжувати формувати вміння розставляти іграшки в певні місця, виховувати акуратність, працьовитість.
П.І
. «Миші в коморі» Власенко н.е. Картка № 15
мета:
продовжувати формувати вміння підлазити під предметами. задумом дітей.
План виховно-освітньої роботи в середній групі

Дата: 24.11.2016 четвер
«Безпека на залізниці»
мета
: Формувати у дітей уявлення про залізничний транспорт, про небезпечні ситуації, які можуть завдати шкоди здоров'ю людини.
Режим дня

Спільна діяльність вихователя і дітей

організація

освітнього середовища

для самостійної

діяльності дітей

групова

індивідуальна

перша

половина

Ранкова гімнастика
. Комплекс № 1 (картотека)
бесіда:
«Ожеледь» см. Картотеку Бесіда №1
мета
: Формувати уявлення про правила безпеки в зимовий час (В ожеледь).
П.І
. «Кудлатий пес»
мета:
продовжувати формувати вміння діяти згідно з текстом.
праця
: Допомагати вихователю готувати матеріали для проведення НСД.
мета:
продовжувати формувати алгоритм підготовки столів до аплікації,
Д.І: «
Додай слово »картка №35
мета:
знаходити потрібне за змістом слово. Продовжувати формувати у Ігоря Їв., Льови вміння вивертати на лицьову сторону речі, акуратно складати їх в шафу. Запропонувати ілюстрації «Птахи» Запропонувати настольно- друковані ігри: - «Професії» - «Дикі тварини» -шнуровкі -Мозаіка

половина

1.Апплікація.
«Вагончики» Комарова Т.С. стор.54
мета:
Закріплювати вміння дітей вирізати потрібні частини для створення образу предмета (об'єкта). Закріплювати вміння зрізати у прямокутника кути, закругляя їх (вагончик), розрізати смужку на однакові прямокутники (вікна вагончика). Розвивати уміння композиційно оформляти свій задум.
2.Фізіческое розвиток
(За планом інструктора з фізкультури)
3.Музикальное розвиток
за планом муз. керівника
прогулянка 1
№ 12 (дивись посібник Александрова Г.С.) стор.89 Продовжувати формувати вміння орієнтуватися в просторі у Лізи, Даші. Запропонувати дітям лопатки для снігу.
друга

половина

Гімнастика після сну
Комплекс № 1 (картотека)
ЧХЛ
: Д. Самойлов «У слоненяти день народження»
мета
: Формувати інтерес до читання, розвивати уміння уважно слухати казку, висловлювати власне ставлення до прочитаного. Продовжувати формувати вміння вирізати кола з квадратів, скругляя кути у Кароліни, Артема С. Запропонувати атрибути для сюжетно-рольової гри «Майстерня»
прогулянка 2
№13 (дивись посібник Александрова Г.С.) стор.90 Продовжувати формувати вміння кидати і ловити м'яч двома руками у Самір і Владика, у Льови і Леї. Запропонувати зібрати виносної матеріал лопатки.
Робота з

батьками
«Пам'ятка для батьків щодо правил поведінки на залізниці»
вечір

ЧХЛ:
читання творів за бажанням дітей. Мета: продовжувати формувати інтерес до художньої літератури, формувати дитячу ініціативу.
праця:
запропонувати відібрати тупі і зламані Продовжувати формувати вміння ліпити предмети круглої і овальної форми, виконувати прищипивание, відтягування. Запропонувати розмальовки, кольорові олівці.
олівці.
мета:
продовжувати формувати бажання допомагати старшим.
П.І
. «Поїзд» Степаненкове Е.Я.стр.61
мета
: Формувати вміння виконувати рухи узгоджено і відповідно до слів, дотримуватися сигналів.
План виховно-освітньої роботи в середній групі

Дата: 25.11.2016 п'ятниця
«Безпека на залізниці»
мета
: Формувати у дітей уявлення про залізничний транспорт, про небезпечні ситуації, які можуть завдати шкоди здоров'ю людини.
Режим дня

Спільна діяльність вихователя і дітей

організація

освітнього середовища

для самостійної

діяльності дітей

групова

індивідуальна

перша

половина

Ранкова гімнастика
. Комплекс № 1 (картотека)
бесіда
: «Транспорт» см. Картотеку.
мета:
формувати поняття «вантажний, легковий, залізничний транспорт», формувати вміння знаходити схожість і відмінність у зовнішньому вигляді, Продовжувати формувати ПДР.
«У ведмедя у бору ...»
Власенко н.е. Картка № 24
мета:
продовжувати формувати вміння пересувати я відповідно до тексту, швидко міняти напрям руху.
М / П.І. «Витівники»
Власенко Н.Е.Карточка №26
мета:
формувати творчі здібності.
праця
: Чергування по їдальні.
мета:
продовжувати формувати алгоритм сервірування столу відповідно до правил етикету.
Д.І: «
Що було б, якщо ... »См.картотеку картка № 50
мета:
формувати вміння самостійно утворювати Продовжувати формувати вміння правильно мити руки з милом, користуватися рушником у Каті, Артема С. Запропонувати ілюстрації на тему: «Безпека на залізниці» Запропонувати: -пазли, кубики «Тварини і дитинчата» - Лото «Квіти», « асоціації »
форму умовного способу дієслів, розвивати уяву.
НОД

Фізичний розвиток на прогулянці
(За планом інструктора з фізкультури)
прогулянка 1
№ 20 (дивись посібник Александрова Г.С.) стор.101 Продовжувати формувати вміння виконувати повороти направо, наліво у Вероніки, Ярослава. Запропонувати дітям виносної матеріал: рулі, вертушки, відерця і т.д.
друга

половина

Гімнастика після сну
Комплекс № 6 (картотека)
ЧХЛ:
«Ось який розсіяний» С. Михалков.
мета
: Формувати інтерес до читання, розвивати уміння уважно слухати розповідь у віршованій формі, висловлювати власне ставлення до прочитаного.
конструювання
. «Ліхтарики» (по показу) з паперу)
мета
: Формувати вміння складати 3 кола навпіл, склеювати їх між собою, діяти за показом вихователя злагоджено, чітко поєднуючи половинки кіл.
Вечір розваг.
«Жихарка в гостях у дітей» Знайомство з російським народним творчістю. Стор.14 Мета: виховання дітей в російських народних традиціях, продовжувати формувати вміння впізнавати знайомі казки по окремих фраз з них. Продовжувати формувати вміння розрізняти поняття: ранок, день, вечір, ніч у Влади, Кирила. Запропонувати атрибути для сюжетно-рольової гри «Перукарня».
прогулянка 2
№ 5 (дивись посібник Александрова Г.С.) стор.80 Продовжувати формувати вміння виконувати повороти направо, наліво у Богдана, Льови. Запропонувати зібрати сміття на ділянці.
Робота з

батьками
«Пам'ятка для батьків щодо правил поведінки на залізниці»
вечір

З / р. і. «Магазин-супермаркет»

мета:
формувати уявлення дітей про роботу людей в магазині, різноманітності магазинів і їх призначення. Формувати вміння виконувати різні ролі в Продовжувати формувати вміння отримувати наступне за рахунком число у Ані, Кароліни. Запропонувати настільні ігри-мозаїку, лото, доміно, пазли.
Відповідно до сюжету гри ..
праця
: Полив і розпушування кімнатних рослин.
мета:
формувати алгоритм догляду за кімнатними рослинами.
П.І
. «Знайди свою пару» Власенко н.е. картка 40
мета:
виховувати організованість і уважність.

Вихователь: Куликова Є.П.
Дитячий садок № 204 ВАТ «РЖД»
м Абакан

мета: Знайомство дітей з правилами поведінки і безпеки на залізниці.

завдання:

  • Вчити дітей уважно слухати розповідь вихователя; розвивати монологічне мовлення за допомогою віршів.
  • Закріпити знання дітей про правила поведінки на залізниці.
  • Виховувати у дітей доброзичливе ставлення один до одного.

Збагачення словника:

Правила поведінки, платформа, семафор.

устаткування: дитяча залізниця, макет вокзалу, іграшки Заєць і ведмідь, семафор, матеріал для виробів

Попередня робота: заучування віршів про правила безпечної поведінки на залізниці.

хід:

вихователь:

По всіх усюдах правила,

Їх треба знати завжди,

Без них не вийдуть в плавання

З гавані суду.

Без правил жити на світі

Ніяк, ніяк не можна.

Виходять в рейс за правилами

Великі поїзда.

Але є такі правила,

Заховані в знак,

Вони нам забороняють:

"Ніколи не роби так!"

Про що цей вірш? (Про правила, про знаках)

вихователь: - Подивіться, що це? (Вокзал і залізниця)

І сьогодні ми поговоримо про правила поведінки і безпеки на залізниці. Подивіться на макет вокзалу і залізниці. А я вам розповім історію про маленького зайчика Кузю.

"Жив-був зайчик Кузя. Жив він у красивому лісі. І ось одного разу він отримав лист від зайчика Яші, який жив в місті. Яша запросив Кузю в гості. Став Кузя збиратися в гості в місто. А так як він ніколи не був в місті і ні разу не їздив на поїзді або електричці, він нічого не знав про правила поведінки на залізниці.

Ось Кузя прийшов на станцію, щоб сісти в поїзд, а поїзд його варто на іншій стороні станції - потрібно переходити через колії. Кузя стриб-стриб і став скакати через рейки, а в цей час їхав поїзд і мало не задавив нашого зайченя. Черговий по вокзалу - Ведмідь - зупинив зайчика і став питати, чому він веде себе так необережно. Зайченя розповів, що він вперше на залізниці і що він зовсім не знає, як треба поводитися на вокзалі.

Ведмідь став навчати Кузю поведінки на залізниці. Кузя запам'ятав назавжди, запам'ятайте і ви, діти:

Давайте розповімо правила, а допоможуть нам в цьому вірші.

Правила ці залізничні -

Суворі дуже, але зовсім не складні,

Ти їх запам'ятай, слухай уважно,

У житті допоможуть вони обов'язково.

дитина:

Гей! Не бійся, скоріше за мною:

Через рейки - по прямій!

Тут набагато шлях коротше!

Поїзд близько? Перескочимо!

Ні, друзі, - відповів Дрозд, -

Безпечно - через міст!

Переходити через шляху треба по мосту.

дитина:

Я в обхід, - сказав Зайчишка, -

Ти ризикуєш життям, Мишка.

У цей самий мить

Раптом оголосять відправлення,

Поїзд рушить, тоді -

Неминуча біда.

Чи не підлізайте під вагони!

дитина:

На платформі дві дворняжки

Розігралися в догонялки:

Забувши про електричку,

Наздоганяє брат сестричку!

Розсердився дуже папа

І дітей відшльопаю лапою!

Не влаштовуйте рухливих ігор на платформі!

дитина:

Жарко в вагоні, провітрити трошки, -

Висунув голову Ослик в віконце.

Що ж ти робиш ?! Ось бешкетник!

Сядь-ка на місце, - сказав провідник, -

Надалі так не роби, Осел, ніколи,

Щоб з тобою не сталося лиха.

Чи не висувайтеся з вікна на ходу поїзда!

дитина:

Стій! Куди ж ти, друже?

Подивися на покажчик:

"Перехід через колії" -

Це означає: по настилу

І їжаку, і крокодилові

Дозволяється пройти.

Тільки перш потрібно нам

Подивитися на всі боки!

Переходьте дорогу лише у встановлених для цього місцях!

дитина:

На залізниці два братика

Захотіли один з одним побитися:

Буде зроблено! - мукає Білолобий.

Чорно-білий мукає: - Ну, спробуй.

Забіяки! Забирайте-ка ноги

Швидше з залізниці!

Добре, що втрутилася Сорока:

Все могло б закінчитися погано!

Не ходіть і не грайте на залізничних шляхах!

дитина:

На пероні теснотіща,

Лошати Кінь шукає:

Де ти, сірий Лоша,

Неслухняний моя дитина?

Він за маму не тримався,

Тому і загубився.

На вокзалі і в інших багатолюдних місцях тримайтеся за руку дорослого!

вихователь:

Правила запам'ятав -

В таємниці не тримай:

Всім друзям, знайомим

Знаєш - розкажи!

Пальчикова гімнастика «Хто приїхав?»

  • Переходити залізницю потрібно тільки в спеціально відведеному місці - там, де є спеціальний настил.
  • Стояти на краю платформи дуже небезпечно - може затягнути під проходить поїзд.
  • Якщо ти переходиш дорогу там, де немає шлагбаума, потрібно звернути увагу на семафор. Семафор дуже схожий на світлофор, тільки у нього не три колірних сигналу, а два.

Коли приїде поїзд, наш Кузя вже багато знав про те, як правильно поводитися на залізниці.

вихователь:

А ви, діти, запам'ятали, як потрібно поводитися на залізниці?

Пропоную зробити і для Кузі подарунки - семафори. Він покаже їх звірам в лісі і розповість їм, як потрібно правильно поводитися на залізниці.

Вихователь пропонує дітям наклеїти кольорові сигнали семафора на готові силуети, вирізані з паперу.

У заході беруть участь діти старшої та підготовчої груп.

На сцені з двох сторін стоять стільчики по 8 штук для кожної команди. Всі вихованці під музичний супровід розсідаються в залі для глядачів.

діти підготовчої групи сидять на краю сцени і базікають ногами.

ведучий:

Хто на лавочці сидів,

Хтось книжечку дивився,

Один співав, інший мовчав,

А Данило ногою хитав.

Справа була ввечері,

Робити було нічого.

діти:

У мене ідея є ..., а у вас?

В поїзд нам зараз би сісти ... це раз.

Подивитися б з вікна ... це два.

Чай за столиком попити ... це три.

Ось на поїзді поїдемо ...

Ми поїдемо в перший раз.

Це дуже цікаво

Чи є в поїзді матрац?

Чи є в поїзді іграшки?

Як же там проходить день?

Скільки станцій ми проїдемо міст і сіл.

Збирайтеся же в дорогу

Треба взяти з собою так багато.

І піжаму, щоб спати.

Раз два три чотири п'ять

Будемо все ми збирати.

Діти тікають зі сцени.

1 дитина (старша група)

Що за звір біжить по рейках

Повз гір, лісів, полів -

Попереду два круглих очі,

Пар клубочиться з ніздрів.

Весь залізний,

Весь блискучий,

Вісім кругленьких коліс,

Ну звичайно!

Хором: Електровоз.

2 дитина (старша група):

Не страшні електровозів

Ні спека і ні морози -

День і ніч біжить вперед,

Машиніст його веде.

Він звик до далеких рейсів.

Ось коли ми підростемо,

Може бути,

За дзвінким рейках теж поїзд поведемо!

діти молодшої групи виконують пісню Є.І. Куликов «Кошеня і Паровоз».

ведучий:

Дівчатка і хлопчики, а вам хотілося б здійснити подорож на нашому фірмовому поїзді Челябінськ - Москва? У першому купе поїдуть представники підготовчої групи "Гуси - лебеді", а в другому купе поїдуть представники старшої групи "Лісова казка". У будь-якому поїзді є головна людина, Який несе відповідальність за пасажирів. Хто ж він? (Відповідають глядачі)

ведучий:

Звичайно, це начальник поїзда. Але так як у нас незвичайний поїзд, то начальників у нас буде два:

Один - з підготовчої групи, другий зі старшої групи. Вони відповідатимуть за свої команди.

Отже, щоб зайняти місця в своєму купе, необхідно отримати квиток, розгадавши загадки.

Загадка для пасажирів підготовчої групи:

В цьому будинку гармидер

Щогодини і круглий рік.

Щодня в ньому товпиться

З валізами народ.

Навряд чи хтось серед вас

У цьому будинку не бував,
Кожен знає: це місце

Називається ... (вокзал)

Загадка для пасажирів старшої групи:

Навіть самий швидкий поїзд

Зупиниться серед гір,
Якщо на шляху запалиться

Червоним світлом .... (семафор)

Молодці! Займайте свої місця в купе.

А тепер загадки для глядачів:

Якщо раптом біда в дорозі,
Якщо раптом пожежа у вагоні,

Знайте, діти, є порятунок

Від подібного муки.

А рятівник - на стіні.

Ручку вниз - і стоп біді! (Стоп кран)

Вагони стоять на колесах,

Колеса по рейках біжать,
А рейки сталеві від цього
Нітрохи не втомлюються.

Адже рейки лежать на подушках
І щасливі цим не мало,
А ці подушки звуться
Словом коротким ... (шпали)

А щоб не нудно було їхати, хлопці підготовчої групи виконають пісню "Паровозик з Ромашкова". Сл.Г.Сапгір, Г Ціферова, Муз.В. Юровський

ведучий:

Їздити в поїздах, це я вам скажу, захоплююче заняття! Зі скількома людьми зустрічаєшся! Скільки кілометрів залишається позаду! Скільки відкриттів, радостей, несподіванок готує нам поїздка! Хіба можна відмовитися від цих вражень. Але щоб поїздка була ще й безпечною, хлопці середньої групи нам нагадають деякі правила поведінки на залізниці.

1. Правила ці залізничні -
Суворі дуже, але зовсім не складні.

Ти їх запам'ятай, слухай уважно -

У житті допоможуть вони обов'язково.

2. Поїзд на підході -
Переїзд закрився.

Порося дуже в школу поспішав.

Він біг, не дивлячись,

Прямо на червоний.

Але почув ззаду ...

Стій, друже! небезпечно!

ведучий:

Забороняється переходити через переїзд при увімкненому червоному світлі!

3. На платформі дві дворняжки
Розігралися в "догоняшкі":
Забувши про електричку,
Наздоганяє брат сестричку.

Розсердився дуже папа
І дітей отшлепал лапою!

ведучий:

Не влаштовуйте ігор на платформі!

4. Жарко в вагоні. Провітрити трошки -
Висунь голову краще в віконце.

Що ж ти робиш? Ось бешкетник!

Сядь - но на місце!
Сказав провідник.

Надалі так не роби
Ти ніколи,
Щоб з тобою не сталося лиха.

ведучий:

Чи не висувайтеся з вікна на ходу поїзда!

Правила запам'ятав - в таємниці не тримай!
Всім друзям, знайомим ти їх розкажи!

Поки наші пасажири відпочивають, діти старшої групи виконають пісню компанійців "Паровоз"

ведучий:

Все відпочили, розсілися на свої місця. Ми під'їжджаємо до станції "Всезнайки". Перед вами столик з питаннями. Крутя дзига, кожне купе відповідає на ті питання, на які вкаже стрілка.

питання:

  1. Безквитковий пасажир, а також персонаж з мультфільму "ну, постривай!" (Заєць)
  2. Вузькі сталеві бруси, по яких рухаються поїзди. (Рейки)
  3. Світловий пристрій для подачі сигналів поїздам і регулювання їх руху. (Семафор)
  4. Окреме приміщення вагона на 4 чоловік. (Купе)
  5. Станційне будівлю на залізниці, місце очікування поїзда. (Вокзал)
  6. Контролер, який перевіряє наявність квитків у пасажирів (ревізор)
  7. Залізничні вагони, з'єднані між собою. (Склад)
  8. Що за коромисло через річку повисло. (Міст)
  9. Силове тяговий засіб, що використовується для пересування поїздів по рейках. (Локомотив)

Музичний питання:

  1. Один довгий (відправлення поїзда)
  2. Три коротких (стій)
  3. Короткий, довгий (сигнал пильності)
  4. Один довгий, два коротких (пожежна тривога)

За кожну неправильну відповідь купе отримує хвилину запізнення.

ведучий:

Паровозний гудок дав сигнал до відправлення поїзда. Російські потяги їздять по просторах нашої величезної Батьківщини. На поїзді можна дістатися до будь-якого міста нашої країни. Давайте перерахуємо міста Росії. Починає одна команда, називаючи міста по черзі з суперниками. Гравець чиєї команди не назве місто, та команда отримує хвилину запізнення.

Наші склади подолали велику відстань і майже дісталися до Москви. Ось уже миготять вогні вокзалу, на пероні снують носильники в пошуку пасажирів з багажем. А зараз ми перевіримо, з якого купе носії швидше впораються з поклажею.

Проводиться гра "Хто швидше покладе речі в камеру зберігання".

Обидві команди встають в шеренги, на початку кожної знаходиться начальник поїзда. Попереду, на деякій відстані, позначається "камера схову". Учасники передають м'яч від першого гравця до останнього через голови, останній учасник переходить в початок колони. Те ж роблять і всі інші гравці. Перемагає команда, учасник якої виявився поруч з "камерою зберігання" і поклав в неї м'яч. Та команда, у якої більше хвилин запізнення, починає трохи пізніше (на програне кількість хвилин (в секундах).

ведучий:

На честь прибуття нашого поїзда в столицю нашої Батьківщини Москву, звучить пісня у виконанні дітей середньої групи С. Михалков «Пісенька друзів»

Муніципальне дошкільний навчальний заклад дитячий садок «Дзвіночок»

КОНСПЕКТ

організованою освітньої діяльності

У середній групі

на тему

«Професії. Залізниця для паровоза »

Вихователь: Железнякова Ю.В.

г.Новоульянов

Програмне зміст:

  • Ознайомити з назвами професій;
  • Показати важливість кожної професії;
  • Вчити малювати рівні лінії;
  • Вчити створювати сюжетні композиції.

Плановані результати:

Виявляє чуйність до художнього слова при знайомстві з віршами; цікавиться іграми, життям людей; активно і доброзичливо взаємодіє з педагогами і однолітками у вирішенні ігрових і пізнавальних завдань.

Матеріали та обладнання:

  • Картинки із зображенням представників різних професій;
  • Предметів, необхідних у їх роботі;
  • м'яч;
  • Фарби, аркуші паперу.

Інтеграція освітніх областей:

  • Пізнання (формування цілісної картини світу);
  • Художня творчість (малювання);
  • Фізична культура (физкультминутка);
  • Комунікація.

Хід ООД:

  • Організаційний момент (звернути увагу на гостей, привітатися)

Питання дітям:

Яка зараз пора року;

Які птахи відлетіли;

Які залишилися.

вихователь:

  • Восени птахи відлетіли на південь, ведмідь, комахи лягли на зиму

в сплячку, а люди працюють. В дощ і в холод вони ходять на роботу. Хлопці, а ви знаєте ким працюють ваші батьки?(Відповіді дітей) А які професії людей ви ще знаєте?(Вихователь показує картинки із зображенням людей різних професій, діти називають їх)

  • - Діти, а чи знаєте ви вірші про різні професії?

(Читання віршів дітьми про професії)

  • Встане двірник на зорі, - Все хвороби лікує лікар,

Думаючи про дітлахів. Він вколе - ти не плач.

Двірник сміття прибере, Веселіше дивись навколо

І піском засипле лід. Дитячий лікар-хлопцям один.

  • Летять тирса білі, - Уміло він веде машину,

Летять з-під пилки. Адже за кермом не перший рік!

Це тесля робить Злегка шарудять тугі шини,

Вікна та підлоги! Він нас по місту везе!

  • Добрий кухар в ковпаку, - Продавець - молодець!

З ополоником в руці. Він товари продає -

Він готує нам обід Молоко, сметану, мед.

Кашу, щі і вінегрет! А інший - морква, томати

Вибір у нього багатий!

  • Мовні ігри.
  • Назви слова - дії(2-3 дитини на кожне).

Вихователь називає професію, а діти кажуть слова - дії, які виконують люди цієї професії.

  • лікар - слухає, виписує рецепти, дивиться горло, вимірює температуру.
  • Продавець - зважує, показує, відрізає, загортає, вважає.
  • кухар - ріже, варить, смажить, пече, пробує, чистить.

3.2. Для чого потрібні предмети?

Діти стають в коло, вихователь кидає кожному м'яч і називає предмет. Дитина, у якого м'яч, повинен швидко сказати, що роблять з цим предметом.

Ножем - ... (ріжуть), мітлою - ... (метуть), пилкою - ... (пиляють), сокирою - ... (рубають), ополоником - ... (наливають), лопатою - ... (копають), голкою - ... (шиють) , ножицями - ... (Ріжуть і стрижуть), Градусником - ...(Вимірюють температуру), Гребінцем - ... (зачісують), пензлем - ... (малюють), в каструлі - ... (варять), в сковороді - ... (смажать), на вагах - ... (зважують).

3.3. Кому потрібні ці предмети?

Діти розглядають картинки і визначають, людям яких професій потрібні ці предмети.

  • ваги, товар, прилавок(Для продавця)
  • ножиці, швейна машинка, тканина(Для швачки)
  • ополоник, каструля, продукти(Для кухаря)
  • дошка, крейда, підручник(Для вчителя)
  • шини, автобус, кермо(Для водія)
  • цеглу, цемент, шпатель(Для будівельника)
  • шприц, вата, бинт(Для лікаря)

3.4. «Чудовий скринька»

Вихователь показує дітям скринька і каже:

Це чудовий скринька, тому що в ньому лежить багато цікавого. Кожен зможе дізнатися, що там лежить, тільки треба сказати такі слова: «Скринька, скринька, відкривши нам свій бік!»

Діти по черзі виймають зі скриньки предмети, показують всім, чітко називають їх, промовляючи людям якій професії потрібні ці предмети.

4. Фізкультхвилинка

Щоб будинок побудувати новий,(Руки над головою будиночком)

Запасають тес дубовий,(Нахил вперед, руки разом, махають ними)

Цегла, залізо, фарбу,(Загинають по черзі пальці)

Цвяхи, клоччя і мастику.

А потім, потім, потім(Марширують)

Починають будувати будинок!

А ну-ка, веселіше вдаримо молотком,(Стукають кулачками)

Міцніше, сильніше ми гвоздики заб'ємо!

Тук-тук, ток-ток, бий міцніше, молоток!(Присідання)

Тук-тук, ток-ток, бий міцніше, молоток!

5. Вправи на розвиток логіки

5.1. Допоможи кухареві знайти предмети, які потрібні йому для роботи.

На таці лежать різні предмети(Ложка, тарілка, молоток, гребінець, шприц, олівець, кисть, ополоник, каструля) потрібно відібрати ті, які необхідні кухареві.

5.2. Що зайве?

На дошці висять картинки з предметами. Потрібно знайти зайву картинку і пояснити, чому вона зайва.

  • панама, кашкет, капелюх, шарф
  • стіл, стілець, табурет, крісло
  • голка, нитки, ножиці, кисть.
  • фарби, кисть, олівець, ножиці.

6. Рефлексія. Малювання фарбами.

Запропонувати всім сісти за столи на свої місця. На дошці висять картинки із зображенням паровоза і вагонів. Питання дітям:

  • Чи може паровоз вирушити в дорогу, що не вистачає? (Залізниці)

На іншій дошці висить зразок з намальованими шпалами і рейками. У кожної дитини на столі лежить альбомний аркуш з намальованими рейками (тонкі довгі лінії):

____________________________________________________

Щоб намалювати залізницю, потрібно домалювати шпали: (короткі широкі лінії).

Діти, візьміть пензлика в руки. Кисть потрібно тримати трьома пальцями, сильно не стискаючи. Підніміть руку з пензлем вгору і намалюйте лінію зверху вниз. Потім сухий пензлем намалюйте лінії на аркуші паперу. Лівою рукою притримуйте аркуш паперу. Тепер умочіть кисть у фарбу і намалюйте шпали.

Допомога затрудняющимся дітям.

Викласти всі роботи в один ряд, щоб вийшла довга залізниця, по якій пустити іграшковий поїзд з вагонами.

Хлопці, в подяку за вашу роботу, машиніст приготував для вас сюрприз. У вагоні захований мішечок з частуванням.