Пам'ятка відвідування. Методичні рекомендації

, Конкурс «Презентація до уроку»

Презентація до уроку








Назад вперед

Увага! Попередній перегляд слайдів використовується виключно для ознайомлення та може не давати уявлення про всі можливості презентації. Якщо вас зацікавила ця робота, будь ласка, завантажте повну версію.

Цілі:

  • познайомити батьків із віковими особливостями дітей 3-4 років;
  • розширення контакту між педагогами та батьками

Завдання: розглянути вікові та індивідуальні особливості дітей 3-4 років; оновити анкетні дані сімей вихованців; навчити батьків спостерігати за дитиною, вивчати її, бачити успіхи та невдачі, намагатися допомогти їй розвиватися у її власному темпі.

Форма проведення : бесіда за круглим столом

Учасники: вихователі, батьки, вузькі спеціалісти.

Підготовчий етап

Підготовка листів подякисім'ям, які взяли активну участь у житті групи та дитячого садка

Попереднє анкетування батьків (Додаток 1-2).

Розробка проекту рішення батьківських зборів.

4. Оформлення запрошень.

  1. План проведення:
  2. Вступна частина.
  3. Вітання батьків із початком навчального року.
  4. Вибори нового складу батьківського комітету
  5. Психологічні особливості 3-4 років.
  6. Нагородження батьків.

Хід заходу

I. Організаційний етап

Вправа "Яким ви хочете бачити свою дитину?"

Перед вами лежать пелюстки нашої майбутньої ромашки. Запишіть, якою ви хочете бачити свою дитину на “пелюстці ромашки”.

(Після спільного обговорення батьків "пелюстки" прикріплюються на дошку у вигляді "ромашки")

Звучить музика, що налаштовує на спільну роботу. Столи розташовані півколом. На центральній стіні плакат з темою зборів.

Батьки вивчають зміст програми батьківських зборів.

1. Вступна частина

Вихователь : Доброго вечора, шановні батьки! Ми дуже раді вас бачити! Сьогодні у нас свято. Спробуйте здогадатися якийсь. Нашим чудовим діткам виповнилося три - чотири роки, вони перейшли до другої молодшої групи дитячого садка! Давайте передамо їм свої побажання.

Вправа "Побажання"

Батьки встають у коло, вихователь під музику пускає колом “чарівний мікрофон”. У кого мікрофон залишиться в руках, той вимовляє побажання.

Вихователь: Діти дуже змінилися, стали дорослішими, самостійнішими. Які вони, наші трилітки? Про психологічні особливості дітей 3-4 років розповість психолог. (Додаток 3)(Презентація 1)

Вихователь: Іноді батьки чують від дитини дитячий садок”. Що робити, як вчинити? Консультація для батьків: “Моя дитина не хоче ходити до дитячого садка”. (Додаток 4)

Вихователь: Чим же зайняті діти у дитячому садку? (Розповідаємо батькам про режим дня, освітніх програмах, за якими здійснюється педагогічний процес, завдання виховання та навчання, про основні заняття та види дитячої діяльності (сітка занять), про додаткову освіту (безкоштовні та платні гуртки) Батьки задають питання, що їх цікавлять, висловлюючи пропозиції щодо покращення якості освітнього процесу. Їм видається пам'ятка "Правила для батьків" (Додаток 6). Батьки заповнюють анкету сім'ї, куди вносять усі зміни, що відбулися за поточний період (зміни прізвищ, адреса телефонів, місця роботи тощо). Батьки отримують роздрукований список вихователів (П.І.Б., контактні телефони, час проведення консультацій)

Вихователь: Пропонуємо обрати батьківський комітет групи, який займатиметься разом із вихователями організацією всіх наших спільних проектів

Вибори нового складу батьківського комітету. (Батькам роздають пам'ятки "Вибори батьківського комітету") (Додаток 5) Прямим голосуванням батьківський комітет затверджується.

Вихователь: У будь-якій команді дуже важливі розуміння, добрі відносини, взаємодопомога та взаємоповага Умовами гармонійних відносин дітей та батьків, дітей та педагогів, педагогів та батьків є вміння поступатися один одному. Шановні батьки! Рік тому ми переступили разом з вами та вашими дітьми поріг дитячого садка. За цей рік багато що ми пережили – були і сльози, і сміх, і перші перемоги. Дякую Вам за те, що ви були поруч, за вашу підтримку.

(Вручення листів подяки батькам - активним учасникам заходів групи та дитячого садка.)

Рішення батьківських зборів:

  1. Встановити графік проведення групових батьківських зборів – 1 раз на квартал. Час початку батьківських зборів – 17.30.
  2. Головою батьківського колективу групи обрати, (П.І.Б.).
  3. Затвердити батьківський комітет у такому складі:
    (П.І.Б. членів батьківського комітету, їх телефони).
  4. Взяти до виконання правила для батьків.
  5. Заповнити анкету для батьків та анкету сім'ї.
  6. Педагогам і батькам здійснювати взаємодію один з одним, прагнучи до виконання головного завдання - створення сприятливих умов для освіти дітей у колективі, що склався.

Вихователь:Дякую, шановні батьки за те, що ви прийшли на батьківські збори. Запрошуємо вас на чаювання.

Публікації на тему:

Конспект батьківських зборів у формі КВК «Природа та моральне виховання дітей старшого дошкільного віку»Мета: створити умови для співпраці батьків та дітей, їх емоційного та психічного зближення; підвищити інтерес батьків до екологічного.

Конспект батьківських зборів у групі молодшого дошкільного віку «Граємо пальчиками – розвиваємо мову»Привіт шановні батьки! 1. Сьогодні наші збори ми почнемо з розминки! Батькам пропонується повторювати за вихователем кохану.

Конспект батьківських зборів у молодшій групі «Пісочна терапія у розвитку дітей дошкільного віку»Конспект батьківських зборів у молодшій групі«Пісочна терапія у розвитку дітей дошкільного віку» Мета та завдання: - дати визначення.

Круглий стіл для батьків «Виховання самостійності дітей дошкільного віку у трудовій діяльності»Мета: сформувати у батьків чітке уявлення про можливості, шляхи та способи виховання самостійності у дітей у процесі.

Ціль: підвищити компетентність педагогів ДОП з питання розвитку дрібної моторикита познайомити їх з нетрадиційними іграми для пальчиків.

Круглий стіл «Організаційно-педагогічні підходи у формуванні основ пожежної безпеки у дітей дошкільного віку»Завдання: 1. Систематичне вивчення найімовірніших причин виникнення пожеж; 2. Формування уявлень у дошкільнят про небезпечні.

Круглий стіл «Особливості статевого виховання дітей дошкільного віку»Попередня робота: 1. Індивідуальні бесіди-запрошення батьків. 2. Читання батьками уривків із книги Джона Грея «Діти з небес.

Круглий стіл Тема: «Роль гри у розвитку дітей дошкільного віку»Ціль: підвищення педагогічної компетенції батьків з проблеми ігрової діяльності у дітей молодшого дошкільного віку. Завдання: 1. Формувати.

Круглий стіл для батьків "Ми з тобою рівні!" про виховання толерантності у дітей дошкільного вікуПрезентація про виховання толерантності у дітей дошкільного віку на тему: «Ми з тобою рівні!» (до круглому столудля батьків) Підготувала:.

Шановні батьки!

Дитячий садок працює 5 днів на тиждень з 7.00 до 19.00 год. Вихідними днями є субота, неділя та загальнодержавні святкові дні.

Прийом дітей з 7:00 до 8:00.3 0.

Пам'ятайте: своєчасний прихід та догляд дитини – необхідна умова правильної реалізаціївиховно – освітнього процесу.

Про неможливість приходу дитини до дитячого садка через хворобу чи іншу поважною причиноюнеобхідно обов'язково повідомити ДОП по телефону.
Дитина, яка не відвідує дитячий садок більше п'яти днів, повинна мати довідку від лікаря, при поверненні після тривалої відсутності надається довідка про стан здоров'я дитини та контакти за останній 21 день;
Необхідно заздалегідь повідомляти день виходу дитини в ДОП після тривалої відсутності.

Порядок справляння плати за утримання дитини.

Плата за утримання дитини вноситься до банку на особовий рахунок дитини протягом місяця вперед, пізніше 25 числа кожного месяца. Перерахунок оплаченої квитанції за дні, в які дитина не відвідувала ДОП, проводиться наступного місяця.
Батьки зобов'язані відзвітувати про оплату перед вихователем протягом трьох днів, надавши оплачену квитанцію, при хворобі або відсутності дитини на ДОП батькизобов'язані сплатити у зазначені терміни та повідомити про це.

Вимоги до зовнішньому виглядута одяг дітей.

Що свідчить про доглянутість дитини:

охайний вигляд, застебнутий на всі гудзики одяг та взуття;

вмита особа;

чистий ніс, руки, підстрижені нігті;

підстрижене та ретельно розчесане волосся;

відсутність нальоту на зубах;

чиста спідня білизна;

наявність носових хусток.

Для створення комфортних умовперебування дитини в ДОП необхідно:

комплекти змінної білизни, піжама;

два пакети для зберігання чистої та використаної білизни;

промаркувати білизну, одяг та інші речі.

Пам'ятайте:

Перед тим як вести дитину в дитячий садок, перевірте, чи відповідає її костюм пори року та температурі повітря. Простежте, щоб одяг дитини не був надто великий і не сковував його рухів. У правильно підібраному одязі дитина вільно рухається і менше втомлюється. Зав'язки і застібки повинні бути розташовані так, щоб дитина могла самостійно себе обслужити. Взуття має бути легким, теплим, точно відповідати нозі дитини, легко зніматися і одягатися. Небажане носіння комбінезонів. Носова хустка необхідна дитині, як у приміщенні, так і на прогулянці. Зробіть на одязі зручні кишені для зберігання. Щоб уникнути випадків травматизму, батькам необхідно перевірити вміст кишень у одязі дитини на наявність небезпечних предметів.

Категорично забороняється приносити в ДОП гострі, ріжучі, скляні предмети (ножиці, ножі, шпильки, цвяхи, дріт, дзеркала, скляні флакони), а також дрібні предмети (намистинки, гудзики тощо), таблетки. давати дитині в дитячий садок жувальну гумку.

Якщо ви привели дитину після початку ранкової гімнастики, будь ласка, роздягніть її і почекайте разом з нею у приймальні до найближчої перерви. Педагоги готові розмовляти з вами про вашу дитину вранці до 8.00 і ввечері після 16.30. Іншим часом вихователь займається з дітьми, і відволікати його не можна.

Вихователі груп немає права виконувати прохання батьків на лікування дітей, приймати від батьків таблетки, краплі, мікстури. Усі процедури за письмовим призначенням лікаря може виконувати лише медична сестра установи.

До педагогів групи незалежно від їх віку необхідно звертатися шанобливо, на «ВИ», на ім'я та по батькові.

Спірні та конфліктні ситуаціїдозволяти без дітей.

Якщо ви не змогли вирішити якесь питання з педагогами групи, зверніться до адміністрації ДОП.

У групі дітям не дозволяється бити та кривдити один одного; брати без дозволу особисті речі, зокрема і принесені з дому іграшки інших дітей.

За іграшки, книги, принесені з дому, прикраси (ланцюжки, хрести, сережки), дитячий садок відповідальності не несе. Забороняється приносити до групи брудні, небезпечні для життя та здоров'я дітей іграшки, книги. З іграшками слід розлучитися в роздягальній кімнаті та зберігати їх в індивідуальній шафці.

При відвідуванні сім'ї необхідно дотримуватися наступні умови:

· Не приходити в сім'ю без попередження

· не планувати свій візит довше, ніж на 15-20 хвилин (щоб не бути обтяжливим)

· Не вести бесіду стоячи, біля входу, у верхньому одязі. Якщо батьки розгубилися, прийдіть їм на допомогу: «Дозвольте роздягнутися. Де у вас можна сісти, поговорити?

· Не можна вести бесіду в агресивних тонах

· не повчайте батьків, а радьте їм

· бажано вести бесіду при дитині, обравши щадні для неї форму і зміст.

Примхи та впертість

Перш ніж приступити до розгляду теми "Капризи, впертість та способи їх подолання", необхідно визначити сферу цієї теми, тобто. поставити їх у певні рамки. Примхи і впертість розглядаються як складові поведінки, що відхиляється, поряд з:

1. Неслухняністю, що виражається в непослуху і пустощі

2. Дитячим негативізмом, тобто. неприйняттям чогось без певних причин.

3. Свавіллям

4. Недисциплінованістю

Усі перелічені форми отклоняющегося поведінки різняться лише за рівнем соціальної небезпеки, і навіть залежить від вікових і індивідуальних особливостейособи дитини.

Поняття "капризи та впертість" дуже споріднені і чіткого кордону провести між ними не можна. І способи подолання капризів і впертості однакові, але це пізніше.

УПРАВЛІННЯ –це психологічний стан, дуже близький до негативізму. Це негативна особливість поведінки людини, що виражається в необґрунтованому та нераціональному протидії проханням, порадам, вимогам інших людей. Вигляд завзятої непослуху, котрій немає видимих ​​мотивів.

Прояви впертості:

  • постає як психологічний захист і має вибірковий характер, тобто. дитина зрозуміла, що припустилася помилки, але не хоче в це визнаватись, і тому "стоїть на своєму".

Упертість може стати рисою характеру, а то й вжити заходів щодо її подолання. З часом воно породжує дитячу брехливість, може призвести до розладу нервової системи, неврози, дратівливості. Якщо такі прояви, ще в дошкільному віці, з реактивних станів переходять у хронічні, то виникає початкова стадіяпедагогічної занедбаності.

Про капризи ми багато говоритимемо, т.к. вся інформація багато в чому перетинається з вищесказаним.

КАПРИЗИ -це події, позбавлені розумного підстави, тобто. "Я так хочу і все!". Вони викликаються слабкістю дитини і певною мірою також виступають як форма самозахисту.

Прояви примх:

  • у бажанні продовжити розпочату дію навіть у тих випадках, коли ясно, що воно безглуздо, не приносить користі.
  • у невдоволенні, дратівливості, плачі.
  • у руховому перезбудженні.

Розвитку капризів сприяє незміцніла нервова система.

Що необхідно знати батькам про дитячу впертість і примхливість:

1. Період упертості та примхливості починається приблизно з 18 місяців.

2. Як правило, ця фаза закінчується до 3,5-4 років. Випадкові напади

3. впертості у старшому віці – теж річ цілком нормальна.

4. Пік упертості посідає 2,5- 3 роки життя.

5. Хлопчики упираються сильніше, ніж дівчатка.

6. Дівчатка вередують частіше, ніж хлопчики.

7. У кризовий період напади впертості та примхливості трапляються у дітей по 5 разів на день. У деяких дітей – до 19 разів!

8. Якщо діти по досягненню 4 років все ще продовжують часто впертись і вередувати, то, найімовірніше йдеться про "фіксовану впертість", істеричність, як зручних способахманіпулювання дитиною своїми батьками. Найчастіше це результат угодської поведінки батьків, що піддалися тиску з боку дитини, нерідко заради свого спокою.

Що можуть зробити батьки для подолання впертості та примхливості у дітей:

1. Не зраджуйте великого значеннявпертості та примхливості. Візьміть до уваги напад, але не дуже хвилюйтеся за дитину.

2. Під час нападу залишайтеся поряд, дайте йому відчути, що ви розумієте.

3. Не намагайтеся в цей час щось вселяти своїй дитині - це марно. Лайка не має сенсу, ляпанці ще сильніше його збуджують.

4. Будьте в поведінці з дитиною наполегливі, якщо сказали "ні", залишайтеся й надалі при цій думці.

5. Не здавайтеся навіть тоді, коли напад дитини протікає у громадському місці. Найчастіше допомагає лише одне – взяти його за руку та відвести.

6. Істеричність і примхливість вимагає глядачів, не вдайтеся до допомоги сторонніх: "Погляньте, яка погана дівчинка, ай-яй-яй!" Дитині тільки цього потрібно.

7. Намагайтеся схитрувати: "Ох, яка в мене є цікава іграшка (книжка, штучка)!". Подібні відволікаючі маневри зацікавлять капризулю і він заспокоїться.

8. Виключіть з арсеналу грубий тон, різкість, прагнення "зламати силою авторитету".

9. Спокійний тон спілкування, без дратівливості.

10. Поступки мають місце, якщо вони педагогічно доцільні, виправдані логікою виховного процесу.

Наступні моменти дуже важливі у попередженні та у боротьбі з упертістю та примхами. Йтиметься про гуманізацію відносин між батьками та дітьми, а саме про те, в яких випадках дитину не можна карати та лаяти, коли можна і потрібно хвалити:

1. НЕ МОЖНА ХВАЛИТИ ЗА ТЕ, ЩО:

  • досягнуто не своєю працею.
  • не підлягає похвалі (краса, сила, спритність, розум).
  • з жалю чи бажання сподобатися.

2. ТРЕБА ХВАЛИТИ:

  • за вчинок, за дію, що відбулася.
  • починати співпрацювати з дитиною завжди з похвали, схвалення.
  • дуже важливо похвалити дитину з ранку, якомога раніше і на ніч теж.
  • вміти хвалити не хвиля ( приклад:попросити про допомогу, пораду, як у дорослого). Про покарання необхідно зупинитися докладніше.

1. НЕ МОЖНА ПОКАРИВАТИ І ЛАЯТИ КОЛИ:

1. дитина хвора, відчуває нездужання або одужав після хвороби т.к. тим часом психіка дитини вразлива і реакція непередбачувана.

2. коли дитина їсть, відразу після сну та перед сном.

3. у всіх випадках, коли щось не виходить ( приклад:коли ви поспішайте, а дитина не може зав'язати шнурки).

4. після фізичної чи душевної травми ( приклад:дитина впала, ви лаєте за це, вважаючи, що вона винна).

5. коли дитина не впоралася зі страхом, неуважністю, рухливістю тощо, але дуже старалася.

6. коли внутрішні мотиви його вчинку вам не зрозумілі.

7. коли ви самі не в собі.

7 ПРАВИЛ ПОКАРАННЯ:

1. покарання має шкодити здоров'ю.

2. якщо є сумніви, то краще не карати (приклад: ви не впевнені, що провина вчинила саме ваша дитина, або ви сумніваєтеся в тому, що вчинена дія взагалі гідна покарання, тобто карати "про всяк випадок" не можна).

3. за 1 провина – одне покарання (не можна нагадувати старі гріхи).

4. краще не карати, ніж карати із запізненням.

5. треба карати і незабаром прощати.

6. якщо дитина вважає, що ви несправедливі, то не буде ефекту, тому важливо пояснити дитині, за що і чому вона покарана.

7. дитина не повинна боятися покарання.

Звичайно, використовувати всі правила та необхідні умовиу своєму сімейному вихованні дуже складно, але ймовірно кожен з батьків вибере з усього вище перерахованого недостатню частину, тим самим доповнивши вже вироблену стратегію виховання у вашій сім'ї.

Пам'ятка відвідуваності для батьків учнів.

Шановні батьки!

Перш ніж залишити свою дитину вдома з будь-якої причини, пам'ятайте: існують документи, за якими перепустка навчальних занять є перепусткою з поважної причини.

1. Довідка лікаря. Надається після показу класному керівникуу тому випадку, коли дитина хворіла або погано себе почувала (у цьому випадку заяви не приймаються, причину поганого самопочуття має встановити лише медичний працівник). Також довідка надається у тому випадку, якщо дитина відпрошується протягом дня у чергового адміністратора для того, щоб відвідати амбулаторію (у цьому випадку обов'язкова заява батьків із проханням про звільнення з уроку). На документі обов'язково повинні перебувати 2 печатки (лікаря та медичного закладу), не повинно бути виправлень. Запитуйте довідку в амбулаторії, навіть якщо було одноденне відвідування лікаря з метою здачі аналізів, обстеження, консультації тощо.

2. Заява. Заява пишеться на ім'я директора (приклад нижче) у тому випадку, якщо дитині необхідно бути відсутнім у школі через сімейні обставини (із зазначенням конкретної причини). Заява підписується заздалегідь у директора. Якщо планується довга відсутність дитини у школі, то у заяві обов'язково робиться запис про те, що виконання навчальної програмибатьки беруть він. В цьому випадку по школі видається спеціальний наказ, який дає вашій дитині право на тривалий пропуск навчальних занять.

3. Довідка (клопотання) із сільського клубу, сільської бібліотеки тощо. У разі надання довідки з вищевказаних закладів обов'язково має бути присутня заява від батьків з проханням відпустити дитину з навчальних занять. Якщо планується довга відсутність дитини на школі, то заяві обов'язково робиться запис у тому, що виконання навчальної програми батьки беруть він.

Зразок заяви

Директору

МКОУ Тарутинської ЗОШ

О.А. Войшель

Заява

Прошу Вас звільнити мого сина Іванова Н.І., який навчається 11 А класу, від навчальних занять 14.10.2007 р. за сімейними обставинами (виїзд до м. Ачинська). Зобов'язуємось виконати навчальну програму за цей період.

Число Підпис.

У разі екстрених ситуацій, які неможливо передбачити заздалегідь (наприклад, екстрений виїзд за межі селища), але якими дитина не може піти до школи, батьки зобов'язані:

1. Повідомити школу про відсутність учня на заняттях.

2. Надати пояснювальну, у якій пояснюється, чому той, хто навчається, був відсутній.

Цей документ надається у разі незапланованої наперед відсутності дитини з надзвичайних причин: смерть близьких, похорон, НП та інші несподівані обставини.

У цьому випадку вважається, що уроки були пропущені з поважних причин.